Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Katedra Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi zaprasza na wystawę "Pomiędzy naturą a fikcją“. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek. Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi w Łodzi.

Pomiędzy naturą a fikcją to szczególna wystawa, w której zaprezentowane zostaną prace Anny Bąk, Dagmary Bugaj, Agnieszki Chojnackiej, Artura Chrzanowskiego, Marka Domańskiego, Łukasza Ogórka, Anity Osuch, Grzegorza Przyborka, Macieja Rawluka i Dominiki Sadowskiej.

fot. Dominika Sadowska

- Proces integracji świata przyrody i technologii wydaje się nadal być naszym doświadczeniem. Nie tylko w nauce, gdzie intensywnie rozwija się chociażby technologia biomedyczna. Zjawiska wzajemnych relacji świata organicznego i technosfery są przedmiotem refleksji kulturowej. W tej perspektywie rozpatrywać można różnorodne formy sztuki „bio artowej“, a także rozwijające się nowe koncepcje badawcze, jak enwironmentalizm czy transhumanizm. Jednocześnie, mimo wzrastającej świadomości o funkcjonowaniu świata przyrody i wiedzy o sposobach jej ochrony, ekologiczna katastrofa jest wciąż zagrożeniem. Może więc w tym momencie warto spojrzeć w stronę natury? Spojrzeliśmy na nią przygotowując wspólną wystawę artystów związanych z Katedrą Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi - powiedzieli organizatorzy.

fot. AnitaOsuch „The Day After“

Wernisaż rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 1 czerwca 2017 roku o godzinie 16:30 w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro). Ekspozycję będzie można oglądać do 19 czerwca.

zdjęcie główne: fot. Dagmara Bugaj, „Którykolwiek podnosisz kamień“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4