Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Katedra Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi zaprasza na wystawę "Pomiędzy naturą a fikcją“. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek. Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi w Łodzi.

Pomiędzy naturą a fikcją to szczególna wystawa, w której zaprezentowane zostaną prace Anny Bąk, Dagmary Bugaj, Agnieszki Chojnackiej, Artura Chrzanowskiego, Marka Domańskiego, Łukasza Ogórka, Anity Osuch, Grzegorza Przyborka, Macieja Rawluka i Dominiki Sadowskiej.

fot. Dominika Sadowska

- Proces integracji świata przyrody i technologii wydaje się nadal być naszym doświadczeniem. Nie tylko w nauce, gdzie intensywnie rozwija się chociażby technologia biomedyczna. Zjawiska wzajemnych relacji świata organicznego i technosfery są przedmiotem refleksji kulturowej. W tej perspektywie rozpatrywać można różnorodne formy sztuki „bio artowej“, a także rozwijające się nowe koncepcje badawcze, jak enwironmentalizm czy transhumanizm. Jednocześnie, mimo wzrastającej świadomości o funkcjonowaniu świata przyrody i wiedzy o sposobach jej ochrony, ekologiczna katastrofa jest wciąż zagrożeniem. Może więc w tym momencie warto spojrzeć w stronę natury? Spojrzeliśmy na nią przygotowując wspólną wystawę artystów związanych z Katedrą Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi - powiedzieli organizatorzy.

fot. AnitaOsuch „The Day After“

Wernisaż rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 1 czerwca 2017 roku o godzinie 16:30 w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro). Ekspozycję będzie można oglądać do 19 czerwca.

zdjęcie główne: fot. Dagmara Bugaj, „Którykolwiek podnosisz kamień“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18