Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Katedra Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi zaprasza na wystawę "Pomiędzy naturą a fikcją“. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek. Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi w Łodzi.

Pomiędzy naturą a fikcją to szczególna wystawa, w której zaprezentowane zostaną prace Anny Bąk, Dagmary Bugaj, Agnieszki Chojnackiej, Artura Chrzanowskiego, Marka Domańskiego, Łukasza Ogórka, Anity Osuch, Grzegorza Przyborka, Macieja Rawluka i Dominiki Sadowskiej.

fot. Dominika Sadowska

- Proces integracji świata przyrody i technologii wydaje się nadal być naszym doświadczeniem. Nie tylko w nauce, gdzie intensywnie rozwija się chociażby technologia biomedyczna. Zjawiska wzajemnych relacji świata organicznego i technosfery są przedmiotem refleksji kulturowej. W tej perspektywie rozpatrywać można różnorodne formy sztuki „bio artowej“, a także rozwijające się nowe koncepcje badawcze, jak enwironmentalizm czy transhumanizm. Jednocześnie, mimo wzrastającej świadomości o funkcjonowaniu świata przyrody i wiedzy o sposobach jej ochrony, ekologiczna katastrofa jest wciąż zagrożeniem. Może więc w tym momencie warto spojrzeć w stronę natury? Spojrzeliśmy na nią przygotowując wspólną wystawę artystów związanych z Katedrą Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi - powiedzieli organizatorzy.

fot. AnitaOsuch „The Day After“

Wernisaż rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 1 czerwca 2017 roku o godzinie 16:30 w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro). Ekspozycję będzie można oglądać do 19 czerwca.

zdjęcie główne: fot. Dagmara Bugaj, „Którykolwiek podnosisz kamień“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13