Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Fotografia to umiejętne balansowanie pomiędzy naturą a fikcją

Katedra Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi zaprasza na wystawę "Pomiędzy naturą a fikcją“. Wernisaż odbędzie się już w najbliższy czwartek. Wystawa towarzyszy tegorocznemu Fotofestiwalowi w Łodzi.

Pomiędzy naturą a fikcją to szczególna wystawa, w której zaprezentowane zostaną prace Anny Bąk, Dagmary Bugaj, Agnieszki Chojnackiej, Artura Chrzanowskiego, Marka Domańskiego, Łukasza Ogórka, Anity Osuch, Grzegorza Przyborka, Macieja Rawluka i Dominiki Sadowskiej.

fot. Dominika Sadowska

- Proces integracji świata przyrody i technologii wydaje się nadal być naszym doświadczeniem. Nie tylko w nauce, gdzie intensywnie rozwija się chociażby technologia biomedyczna. Zjawiska wzajemnych relacji świata organicznego i technosfery są przedmiotem refleksji kulturowej. W tej perspektywie rozpatrywać można różnorodne formy sztuki „bio artowej“, a także rozwijające się nowe koncepcje badawcze, jak enwironmentalizm czy transhumanizm. Jednocześnie, mimo wzrastającej świadomości o funkcjonowaniu świata przyrody i wiedzy o sposobach jej ochrony, ekologiczna katastrofa jest wciąż zagrożeniem. Może więc w tym momencie warto spojrzeć w stronę natury? Spojrzeliśmy na nią przygotowując wspólną wystawę artystów związanych z Katedrą Fotografii i Multimediów Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi - powiedzieli organizatorzy.

fot. AnitaOsuch „The Day After“

Wernisaż rozpocznie się już w najbliższy czwartek, 1 czerwca 2017 roku o godzinie 16:30 w Galerii Kobro Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi (ul. Wojska Polskiego 121, pawilon A, I i II piętro). Ekspozycję będzie można oglądać do 19 czerwca.

zdjęcie główne: fot. Dagmara Bugaj, „Którykolwiek podnosisz kamień“

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0