Zostań bohaterem zdjęć znakomitych polskich portrecistów

Zostań bohaterem zdjęć znakomitych polskich portrecistów

Magda Hueckel, Jacek Poremba, Filip Ćwik i Andrzej Świetlik to czwórka wybitni polskich portrecistów i cztery sesje fotograficzne, których możesz stać się głównym aktorem. Wszystko za sprawą najnowszego projektu “Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”

Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… jest nową propozycją w ramach znanego już cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Dzisiaj w czasach wykonywania niezliczonej ilości popularnych „selfie” organizatorzy projektu zachęcają do zwolnienia i skupienia się na człowieku, uchwycenia osobowości portretowanego; tego kim jest, bądź co widzi w nim fotografujący.

Filip Ćwik, fot. Andrzej Świetlik

W ramach projektu odbędą się unikalne sesje fotograficzne wykonane przez Magdę Hueckel, Filipa Ćwika, Jacka Porembę i Andrzeja Świetlika - uznanych polskich mistrzów portretu.

- To wielowymiarowa próba ukazania osoby poza krótkim "tu i teraz“ - mówią organizatorzy. - Każdy z fotografów spotka i sportretuje 7 wybranych osób, mieszkańców Warszawy. Spotkania będą miały charakter rozmowy, wspólnego poznania artysty i bohaterów. W efekcie spędzonego czasu powstaną zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy. Po każdej wykonanej sesji artyści spotkają się ponownie ze swoimi bohaterami oraz warszawską publicznością - dodają.

Magda Hueckel, fot. Filip Ćwik

Podczas spotkań w Teatrze Studio każdy z czterech fotografów opowie o metodach pracy, o swoim sposobie na portretowanie. Pytania przygotuje i rozmowę poprowadzi twórca ze świata teatru, który w roli w prowadzącego będzie łączył dwa światy (fotografii i teatru) w jedną sztukę opowiadania o ludziach i ich emocjach. W ramach spotkania artyści będą dyskutować także o różnicach i podobieństwach występujących w sposobie podejścia do bohatera, tworzenia historii i opowiadania o emocjach. Spotkania będą otwarte dla publiczności.

Andrzej Świetlik, fot. Jacek Poremba

Jednak to nie wszystko. Podczas prac nad projektem powstaną również filmy dotyczące sztuki portretu, których bohaterami będą zaproszeni fotografowie. Zrealizuje je Piotr Małecki – fotograf, ale też reżyser filmów dokumentalnych. - Będą one stanowiły artystyczną wartość projektu i pozostaną jako unikalna opowieść o sztuce portretowania - mówią organizatorzy. Na zakończenie projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." powstanie wystawa fotografii pt. "Portret osobisty".

Zasady udziału w sesjach fotograficznych

Do udziału w każdej sesji zaproszonych zostanie 7 osób wybranych przez fotografów podczas poprzedzającej ją rekrutacji. Wszystkie zgłoszenia muszą być oznaczone hasłem portret osobisty. Należy przesłać własne zdjęcie "portretu osobistego" wraz z krótkim tekstem - uzasadnieniem chęci udziału w sesji albo wyjaśnieniem, czym jest dla kandydata portret osobisty.

Zgłoszenia można nadsyłać na kilka sposobów:

 • wysyłając maila ze zdjęciem z tytułem "portret osobisty" oraz imieniem i nazwiskiem fotografa, do którego trwa właśnie nabór na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl
 • dostarczając osobiście zdjęcie wraz z opisem w barze Studio (można zostawiać odbitki swoich zdjęć)
 • za pomocą Instagrama – dodając do zdjęcia #portretosobisty

Jacek Poremba, fot. Magda Hueckel

Daty planowanych rekrutacji do sesji, sesji fotograficznych i spotkań:

Jacek Poremba:

 • rekrutacja do sesji: 8-25 maja
 • sesje fotograficzne – 04.06.2017
 • spotkanie w Teatrze Studio – 11.06.2017 (niedziela) o godz. 19:00

Magda Hueckel:

 • rekrutacja do sesji: 18 maja - 4 czerwca
 • sesje fotograficzne – 18.06.2017
 • spotkanie w barze Studio 26.06.2017 (poniedziałek) o godz. 19:00

Andrzej Świetlik:

 • rekrutacja do sesji: 15 czerwca - 9 lipca
 • sesje fotograficzne – 15.07.2017
 • spotkanie w Teatrze Studio – 23.07.2017 (niedziela) o godz. 19:00

Filip Ćwik:

 • rekrutacja do sesji: 9 sierpnia - 26 sierpnia
 • sesje fotograficzne – 09.09.2017
 • spotkanie w Teatrze Studio – 17.09.2017 (niedziela) o godz. 19:00

Wszystkie wydarzenia będą się odbywały w przestrzeniach warszawskiego Teatru Studio (plac Defilad 1). Więcej o projekcie Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z… znajdziecie na stronie wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8