Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Wystartował Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej

Międzynarodowy Konkurs Fotografii Przemysłowej i Industrialnej już od siedmiu lat cieszy się niemałą popularnością wśród miłośników miejskich eksploracji. Teraz wystartowała jego siódma odsłona. Zgłoszenia można przesyłać do 5 maja 2017 roku.

Głównym celem konkursu jest zainteresowanie fotografów tematyką przemysłową i industrialną, poszukiwanie i promocja nowego spojrzenia oraz wykształcenie pozytywnego postrzegania, odbioru architektury i infrastruktury przemysłowej, a także tworzenie archiwum „znikających punktów”. Konkurs adresowany jest zarówno do amatorów jak i profesjonalnych twórców.

fot. Angelika Szperlik

Jego pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym jest Izabela Nietrzpiel - fotografka pasjonująca się industrialnymi motywami. Jak sama mówi „dzięki osobom podejmującym ten temat zachowujemy nasze dziedzictwo kulturowe, zwłaszcza tu na Śląsku, gdzie obiekty industrialne znikają z dnia na dzień jak np. Huta Silesia czy budynki Zabytkowej Kopalni IGNACY."

fot. Jacek Sobociński 

Swoje fotografie można już zgłaszać w trzech kategoriach (maksymalnie 2 prace w każdej kategorii):

  • architektura - budowle przemysłowe oraz inne obiekty przemysłowe
  • industrii - maszyny, urządzenia, infrastruktura przemysłowa (linie kolejowe, torowiska, tunele, wiadukty itp.)
  • future - współczesne obiekty przemysłowe o architekturze futurystycznej

Zgłoszenia należy przesyłać do 5 maja 2017 roku na adres Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (ul.1 Maja 91B 44-206 Rybnik). Natomiast 10 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy pokonkursowej, wręczenie nagród laureatom oraz prezentacja katalogu tegorocznej edycji. W każdej kategorii przyznana będzie jedna nagroda główna oraz wyróżnienia.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu i inne dokumenty do pobrania ze strony: www.fotopein.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Instax Share SP-3 - test drukarki
13 Gru 2017
Instax Share SP-3 to trzecia odsłona kompaktowej drukarki, która pozwoli nam cieszyć się natychmiastowym urokiem Instaksów niezależnie od aparatu, jakim fotografujemy. Tym razem jednak w kwadratowym formacie.
2
Fujifilm X-E3 - test aparatu
7 Gru 2017
X-E3 wiele łączy z flagowymi modelami firmy, ale jednocześnie aparat prezentuje zupełnie nowe podejście do obsługi i ergonomii. Czy konstruktorom faktycznie udało się stworzyć uniwersalny i zaawansowany bezlusterkowiec dla każdego?
4
Canon PowerShot G1 X Mark III - zdjęcia przykładowe
4 Gru 2017
Canon PowerShot G1 X Mark III ma w optymalny sposób łączyć w sobie wysoką jakość obrazu, rozbudowaną ergonomię oraz wyjątkowo zwarty korpus. Zobaczcie, jak najnowszy kompakt Canona poradził sobie w praktyce.
1
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH - oficjalne zdjęcia przykładowe
30 Lis 2017
Leica Noctilux-M 75 mm f/1.25 ASPH. to czwarta konstrukcja z rodziny Noctilux, a dopiero druga wyprodukowana w tym stuleciu. Jak zapewniają konstruktorzy, nowy obiektyw cechuje się "nienaganną pracą i wyjątkową jakością obrazowania", a także "papierową głębi ostrości, która odseparuje obiekty z niezwykłą precyzją“.
0