Janusz Musiał "Oblicza światła"

Już w ten piątek 17 czerwca 2005 roku o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa Janusza Musiała zatytułowana "Oblicza światła". Wystawa prezentowana w katowickiej Galerii Antrakt będzie połączeniam trzech mediów: fotografii, instalacji oraz filmu.
fot. Janusz Musiał

Na wystawę Janusza Musiała Oblicza światła składa się kilka zestawów prac, których tematem wspólnym jest relacja fenomenu światła oraz medium fotografii.
W postaci fotografii czystej (fotogramy, luksogramy) - zapisów - śladów obecności światła naturalnego i technicznego oraz w postaci fotografii inscenizowanej, gdy elementem kreacji rzeczywistości jest użyte światło.
Prezentowane cykle: Lux, Konieczny warunek, Istnienia, Wolne i doskonał, Symbol uniwerslany oraz Światło.

Janusz Musiał jest absolwentem Organizacji Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Fotografii na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików (Okręg Śląski ZPAF). W swoich pracach podejmuje próby refleksji nad czasem, przestrzenią, prędkością, światłem, dotykiem oraz wizerunkiem. Poddaje analizie medium fotografii oraz media monitorowej reprezentacji. Najczęściej w sposobie i technikach kreowania obrazów odwołuje się do fotografii bezkamerowej, kontaktowej czy otworkowej. Często też posługuje się dłuższą rejestracją. "Taki sposób rejestracji zakłada zbliżenie się do źródeł powstawania obrazu, do istoty procesu. Pozwala na przyjrzenie się sobie i otoczeniu głębszym spojrzeniem, umożliwia osobistą refleksję, doznanie metafizycznych znaczeń oraz chwile kontemplacji. Odwołuje się, zarówno w treści jak i formie, do gramatyki i poetyki medium fotografii, do jej pierwotnej magiczności".

Podczas wernisażu słowo wstępne wygłosi Marek Górny na temat Światło w tradycji tybetańskiej. Na otwarcie zaplanowano również pokaz filmów autorskich.

Wernisaż Janusza Musiały Oblicza światła odbędzie się 17 czerwca 2005 roku o godzinie 18 w Galerii Antrakt Miejski mieszczącym się w Domu Kultury Szopienice (ul. Hallera 28, Katowice).

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0