"Fotomemuar" Tomka Sikory w Luksferze

Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.
Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.

fot. Tomek Sikora

Wernisaż ekspozycji odbędzie się w środę 11 maja (wstęp za zaproszeniami). Wystawa Tomka Sikory "Fotomemuar" będzie czynna od 12 maja do 2 czerwca. Galeria Luksfera mieści się przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie, na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser" (wejście przez portiernię przy bramie głównej). Fotografie można oglądać (i kupować) w godzinach 14.00 - 19.00 (środa - piątek) i 11.00 - 17.00 (sobota i niedziela).

Poniżej zamieszczamy informację prasową przygotowaną przez organizatorów

"FOTOMEMUAR" TOMKA SIKORY W GALERII LUKSFERA

W dniach 12 maja - 2 czerwca 2005 Galeria Luksfera serdecznie zaprasza na nową wystawę fotografii Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar".

Tomasz Sikora jest znanym i cenionym artystą fotografikiem. Poza działalnością ściśle artystyczną zajmuje się także fotografią reklamową oraz fotografią mody. Współpraca z wieloma agencjami reklamowymi na całym świecie przyniosła mu wiele nagród, wśród nich dwukrotnie miano najlepszego fotografika reklamowego roku w Australii w latach 1991 - 1992.


Od Autora: "Fotomemuar" to kontynuacja projektu "Miejsce Magiczne", a więc przestrzeni z fotograficznym zapisem wspomnień. Wtopione, a raczej przenikające w podłoża ściany i przedmiotów obrazy fotograficzne są bardziej lub mniej czytelnym świadectwem mojej przeszłości. I tak jak pamięć - potrafią być prawie krystalicznym odbiciem dawnych czasów lub ledwie czytelnym ich zapisem.

Luksfera jest galerią prezentującą, promującą i sprzedającą artystyczną fotografię. Współpracuje z najbardziej znanymi polskimi fotografami. Organizuje wystawy fotograficzne i realizuje projekty związane z fotografią. Luksfera działa od ponad trzech lat. Wcześniej dzięki stronie internetowej, (
www.luksfera.pl) a od stycznia 2004 w stałej siedzibie w zabytkowej fabryce przy Ząbkowskiej. Jest pierwszą w Warszawie galerią zajmującą się sprzedażą fotografii kolekcjonerskiej.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7