"Fotomemuar" Tomka Sikory w Luksferze

Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.
Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.

fot. Tomek Sikora

Wernisaż ekspozycji odbędzie się w środę 11 maja (wstęp za zaproszeniami). Wystawa Tomka Sikory "Fotomemuar" będzie czynna od 12 maja do 2 czerwca. Galeria Luksfera mieści się przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie, na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser" (wejście przez portiernię przy bramie głównej). Fotografie można oglądać (i kupować) w godzinach 14.00 - 19.00 (środa - piątek) i 11.00 - 17.00 (sobota i niedziela).

Poniżej zamieszczamy informację prasową przygotowaną przez organizatorów

"FOTOMEMUAR" TOMKA SIKORY W GALERII LUKSFERA

W dniach 12 maja - 2 czerwca 2005 Galeria Luksfera serdecznie zaprasza na nową wystawę fotografii Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar".

Tomasz Sikora jest znanym i cenionym artystą fotografikiem. Poza działalnością ściśle artystyczną zajmuje się także fotografią reklamową oraz fotografią mody. Współpraca z wieloma agencjami reklamowymi na całym świecie przyniosła mu wiele nagród, wśród nich dwukrotnie miano najlepszego fotografika reklamowego roku w Australii w latach 1991 - 1992.


Od Autora: "Fotomemuar" to kontynuacja projektu "Miejsce Magiczne", a więc przestrzeni z fotograficznym zapisem wspomnień. Wtopione, a raczej przenikające w podłoża ściany i przedmiotów obrazy fotograficzne są bardziej lub mniej czytelnym świadectwem mojej przeszłości. I tak jak pamięć - potrafią być prawie krystalicznym odbiciem dawnych czasów lub ledwie czytelnym ich zapisem.

Luksfera jest galerią prezentującą, promującą i sprzedającą artystyczną fotografię. Współpracuje z najbardziej znanymi polskimi fotografami. Organizuje wystawy fotograficzne i realizuje projekty związane z fotografią. Luksfera działa od ponad trzech lat. Wcześniej dzięki stronie internetowej, (
www.luksfera.pl) a od stycznia 2004 w stałej siedzibie w zabytkowej fabryce przy Ząbkowskiej. Jest pierwszą w Warszawie galerią zajmującą się sprzedażą fotografii kolekcjonerskiej.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8