"Fotomemuar" Tomka Sikory w Luksferze

Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.
Warszawska galeria Luksfera zaprasza na wystawę prac Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar". Ekspozycja potrwa od 12 maja do 2 czerwca.

fot. Tomek Sikora

Wernisaż ekspozycji odbędzie się w środę 11 maja (wstęp za zaproszeniami). Wystawa Tomka Sikory "Fotomemuar" będzie czynna od 12 maja do 2 czerwca. Galeria Luksfera mieści się przy ulicy Ząbkowskiej 27/31 w Warszawie, na terenie Warszawskiej Wytwórni Wódek "Koneser" (wejście przez portiernię przy bramie głównej). Fotografie można oglądać (i kupować) w godzinach 14.00 - 19.00 (środa - piątek) i 11.00 - 17.00 (sobota i niedziela).

Poniżej zamieszczamy informację prasową przygotowaną przez organizatorów

"FOTOMEMUAR" TOMKA SIKORY W GALERII LUKSFERA

W dniach 12 maja - 2 czerwca 2005 Galeria Luksfera serdecznie zaprasza na nową wystawę fotografii Tomka Sikory zatytułowaną "Fotomemuar".

Tomasz Sikora jest znanym i cenionym artystą fotografikiem. Poza działalnością ściśle artystyczną zajmuje się także fotografią reklamową oraz fotografią mody. Współpraca z wieloma agencjami reklamowymi na całym świecie przyniosła mu wiele nagród, wśród nich dwukrotnie miano najlepszego fotografika reklamowego roku w Australii w latach 1991 - 1992.


Od Autora: "Fotomemuar" to kontynuacja projektu "Miejsce Magiczne", a więc przestrzeni z fotograficznym zapisem wspomnień. Wtopione, a raczej przenikające w podłoża ściany i przedmiotów obrazy fotograficzne są bardziej lub mniej czytelnym świadectwem mojej przeszłości. I tak jak pamięć - potrafią być prawie krystalicznym odbiciem dawnych czasów lub ledwie czytelnym ich zapisem.

Luksfera jest galerią prezentującą, promującą i sprzedającą artystyczną fotografię. Współpracuje z najbardziej znanymi polskimi fotografami. Organizuje wystawy fotograficzne i realizuje projekty związane z fotografią. Luksfera działa od ponad trzech lat. Wcześniej dzięki stronie internetowej, (
www.luksfera.pl) a od stycznia 2004 w stałej siedzibie w zabytkowej fabryce przy Ząbkowskiej. Jest pierwszą w Warszawie galerią zajmującą się sprzedażą fotografii kolekcjonerskiej.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0