Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Kamil Kotarba “Zabawa w chowanego”

0

Autor: Maciej Luśtyk

6 Lipiec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Stacja Muranów zaprasza do Warszawy na wernisaż wystawy zdjęć Kamila Kotarby pod tytułem “Zabawa w chowanego”. Eksponowane zdjęcia w ciekawy sposób podejmują temat izolacji od świata realnego spowodowanego ciągłym używaniem smartfonów. Wernisaż odbędzie się w piątek, 10 lipca 2015 roku.

Jak czytamy w opisie wystawy, świat wirtualny cały czas konkuruje ze światem realnym. ”Jest to konkurencja bardzo nierówna. Nie ma żadnych zasad ani kryteriów. Będąc w towarzystwie innych osób, zamiast skupić się na interakcji z nimi, spędzaniu wspólnie czasu, wolimy wpatrywać się w mały ekranik – który na skinienie palcem oferuje nam nieustannie nowe bodźce. Bodźce, które sobie sami wybieramy, bez żadnych ograniczeń miejsca i czasu, w którym aktualnie się znajdujemy. Dzięki takiej różnorodności, ta forma aktywności wydaje nam się zdecydowanie ciekawsza niż to, co w danej chwili robimy. Również będąc tylko w swoim towarzystwie, chociażby siedząc na ławce W parku, zamiast śledzić wzrokiem rozbiegane wiewiórki, czy czekając rano na autobus, obserwować zaspane ludzkie twarze, wybieramy wpatrywanie się w świecące piksele. Piksele, na które mamy wpływ. Może rzeczywiście jest to bardziej interesujące?” - mówi Kamil Kotarba.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Mimo to, dalej znajdujemy się w realnej przestrzeni, ale jakby nas tam nie było. Omija nas wszystko, co dzieję się wokół. Jesteśmy pomiędzy jednym, a drugim. Nie podejmujemy „trudu” bycia. Wybieramy łatwiejsze i atrakcyjniejsze rozwiązanie. Wybieramy brak uczestnictwa, bycie obok. Jednocześnie będąc onlinie – cały czas w kontakcie z innymi. Dość przewrotnie. Im bardziej jesteśmy tam, tym bardziej nie ma nas tu. Potrafimy ukryć się w przekątnej ekranu. Bawimy się w chowanego.”

Kamil Kotarba, (ur. 1990) - Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Uzyskał dyplom w pracowni fotografii kreacyjnej dr. hab. Prota Jarnuszkiewicza. Swoje prace wystawiał zarówno w Polsce jak i za granicą. Miłośnik spania. Uzależniony od obrazów. Na co dzień mieszka w Warszawie.

Wernisaż odbędzie się w piątek, 10 lipca 2015 roku o godzinie 19:00 w Stacji Muranów przy ul. Andersa 13 w Warszawie. Więcej informacji znajdziecie na stronie facebookowej wydarzenia

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
"Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z..." - trzecia odsłona projektu do obejrzenia w plenerze
Dyba i Adam Lach, Silvia Pogoda, Bartek Wieczorek, Marta Zgierska i Mateusz Sarełło - zdjęcia tych fotografów będzie można obejrzeć na ulicach Warszawy
0
0
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Startuje promocja Black Friday na obiektywy i filtry Irix
Do 30 listopada obowiązywać będzie specjalna oferta na produkty Irix oraz Irix Edge. Obiektywy i filtry tego producenta objęte zostaną atrakcyjnymi promocjami.
0
0
Miesiąc niskich cen Hoya Filters - kup taniej filtry fotograficzne Fusion ONE
Miesiąc niskich cen Hoya Filters - kup taniej filtry fotograficzne Fusion ONE
Hoya, producent filtrów na obiektywy Fusion ONE, postanowił rozszerzyć promocję Black Friday o cały miesiąc. Właśnie startuje Miesiąc niskich cen Hoya Filters, który potrwa aż do Świąt.
0
0