Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje”

Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje” ocena 0%

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” zaprasza do Radowia na wernisaż wystawy zdjęć Sebastiana Klochowicza pod tytułem “Dekonstrukcje”. Prace składające się na cykl przedstawiają architekturę Radomia, która przez wykorzystanie multiekspozycji zatraca swoją tożsamość, zyskując nowe znaczenie.

Tematem wystawy ”Dekonstrukcje” jest jest architektura Radomia, miasta w którym mieszka i tworzy fotograf. Jest to próba przedstawienia miejsca w sposób odmienny od codziennego postrzegania, typowego dla współczesnego medium fotografii. Prace powstałe na przestrzeni ostatniego roku, wykonane metodą analogową z wykorzystaniem wielokrotnej ekspozycji, przedstawiają obiekty nieco zdeformowane, pozbawione swojej pierwotnej konstrukcji oraz tożsamości, wprowadzając widza w nastrój kontemplacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Tak o fotografiach wypowiada się sam autor, Sebastian Klochowicz - Poprzez pozbawienie miejsca jego tożsamości tworzę nowy byt, nowy obraz, nową jakość. Fotografuję subiektywnie, nie rejestruję otaczającego mnie świata lecz siebie, swoje odczucia w otaczającym mnie świecie. Chciałbym pokazać ile interesujących miejsc jest skryte przed wzrokiem zabieganego mieszkańca. Chcę pobudzić odbiorcę do refleksji, powiedzieć że nie trzeba jechać kilku tysięcy kilometrów do Paryża czy Londynu aby zachwycić się miejscem.


Wernisaż wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów 16 maja o godzinie 21:45, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia”, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Więcej informacji o wystawach organizowanych przez MCSW “Elektrownia” znajdziecie na stronie elektrownia.art.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13