Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje”

Autor: Maciej Luśtyk

13 Maj 2015
Artykuł na: 2-3 minuty

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” zaprasza do Radowia na wernisaż wystawy zdjęć Sebastiana Klochowicza pod tytułem “Dekonstrukcje”. Prace składające się na cykl przedstawiają architekturę Radomia, która przez wykorzystanie multiekspozycji zatraca swoją tożsamość, zyskując nowe znaczenie.

Tematem wystawy ”Dekonstrukcje” jest jest architektura Radomia, miasta w którym mieszka i tworzy fotograf. Jest to próba przedstawienia miejsca w sposób odmienny od codziennego postrzegania, typowego dla współczesnego medium fotografii. Prace powstałe na przestrzeni ostatniego roku, wykonane metodą analogową z wykorzystaniem wielokrotnej ekspozycji, przedstawiają obiekty nieco zdeformowane, pozbawione swojej pierwotnej konstrukcji oraz tożsamości, wprowadzając widza w nastrój kontemplacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Tak o fotografiach wypowiada się sam autor, Sebastian Klochowicz - Poprzez pozbawienie miejsca jego tożsamości tworzę nowy byt, nowy obraz, nową jakość. Fotografuję subiektywnie, nie rejestruję otaczającego mnie świata lecz siebie, swoje odczucia w otaczającym mnie świecie. Chciałbym pokazać ile interesujących miejsc jest skryte przed wzrokiem zabieganego mieszkańca. Chcę pobudzić odbiorcę do refleksji, powiedzieć że nie trzeba jechać kilku tysięcy kilometrów do Paryża czy Londynu aby zachwycić się miejscem.


Wernisaż wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów 16 maja o godzinie 21:45, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia”, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Więcej informacji o wystawach organizowanych przez MCSW “Elektrownia” znajdziecie na stronie elektrownia.art.pl.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Manfrotto, Lowepro, JOBY - sprawdź oferty z okazji Black Friday
Skorzystaj z atrakcyjnych promocji z okazji Black Friday i kup statywy Manfrotto, plecaki i torby Lowepro oraz akcesoria JOBY w atrakcyjnych cenach
1
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
Tam, gdzie was nie ma - wystawa Katedry Fotografii Szkoły Filmowej w Łodzi
PWSFTviF zaprasza na wernisaż wystawy studentów Katedry Fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać w przestrzeni dworca Łódź Fabryczna o 6 stycznia 2024 roku.
10
Więcej z tagiem: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej