Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje”

Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje” ocena 0%

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” zaprasza do Radowia na wernisaż wystawy zdjęć Sebastiana Klochowicza pod tytułem “Dekonstrukcje”. Prace składające się na cykl przedstawiają architekturę Radomia, która przez wykorzystanie multiekspozycji zatraca swoją tożsamość, zyskując nowe znaczenie.

Tematem wystawy ”Dekonstrukcje” jest jest architektura Radomia, miasta w którym mieszka i tworzy fotograf. Jest to próba przedstawienia miejsca w sposób odmienny od codziennego postrzegania, typowego dla współczesnego medium fotografii. Prace powstałe na przestrzeni ostatniego roku, wykonane metodą analogową z wykorzystaniem wielokrotnej ekspozycji, przedstawiają obiekty nieco zdeformowane, pozbawione swojej pierwotnej konstrukcji oraz tożsamości, wprowadzając widza w nastrój kontemplacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Tak o fotografiach wypowiada się sam autor, Sebastian Klochowicz - Poprzez pozbawienie miejsca jego tożsamości tworzę nowy byt, nowy obraz, nową jakość. Fotografuję subiektywnie, nie rejestruję otaczającego mnie świata lecz siebie, swoje odczucia w otaczającym mnie świecie. Chciałbym pokazać ile interesujących miejsc jest skryte przed wzrokiem zabieganego mieszkańca. Chcę pobudzić odbiorcę do refleksji, powiedzieć że nie trzeba jechać kilku tysięcy kilometrów do Paryża czy Londynu aby zachwycić się miejscem.


Wernisaż wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów 16 maja o godzinie 21:45, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia”, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Więcej informacji o wystawach organizowanych przez MCSW “Elektrownia” znajdziecie na stronie elektrownia.art.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5