Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje”

Sebastian Klochowicz “Dekonstrukcje” ocena 0%

Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia” zaprasza do Radowia na wernisaż wystawy zdjęć Sebastiana Klochowicza pod tytułem “Dekonstrukcje”. Prace składające się na cykl przedstawiają architekturę Radomia, która przez wykorzystanie multiekspozycji zatraca swoją tożsamość, zyskując nowe znaczenie.

Tematem wystawy ”Dekonstrukcje” jest jest architektura Radomia, miasta w którym mieszka i tworzy fotograf. Jest to próba przedstawienia miejsca w sposób odmienny od codziennego postrzegania, typowego dla współczesnego medium fotografii. Prace powstałe na przestrzeni ostatniego roku, wykonane metodą analogową z wykorzystaniem wielokrotnej ekspozycji, przedstawiają obiekty nieco zdeformowane, pozbawione swojej pierwotnej konstrukcji oraz tożsamości, wprowadzając widza w nastrój kontemplacji.

Zobacz wszystkie zdjęcia (6)

Tak o fotografiach wypowiada się sam autor, Sebastian Klochowicz - Poprzez pozbawienie miejsca jego tożsamości tworzę nowy byt, nowy obraz, nową jakość. Fotografuję subiektywnie, nie rejestruję otaczającego mnie świata lecz siebie, swoje odczucia w otaczającym mnie świecie. Chciałbym pokazać ile interesujących miejsc jest skryte przed wzrokiem zabieganego mieszkańca. Chcę pobudzić odbiorcę do refleksji, powiedzieć że nie trzeba jechać kilku tysięcy kilometrów do Paryża czy Londynu aby zachwycić się miejscem.


Wernisaż wystawy odbędzie się podczas Nocy Muzeów 16 maja o godzinie 21:45, w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej “Elektrownia”, przy ul. Kopernika 1 w Radomiu.

Więcej informacji o wystawach organizowanych przez MCSW “Elektrownia” znajdziecie na stronie elektrownia.art.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0