“Od autoreprezentacji do autoprezentacji: pamięć i tożsamość w fotografii” - spotkanie z dr Anną Nacher

0
Maciej Luśtyk
22 Kwiecień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Galeria Fotografii pf zaprasza do Poznania na wykład dotyczący zmian w pojmowaniu obrazu fotograficznego oraz transformacji jego funkcji. Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:30.
dr Anna Nacher jest adiunktem w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się na teorii mediów w perspektywie kulturoznawczej, antropologii audiowizualności, badaniach nad dźwiękiem i sztuce mediów. Autorka wielu publikacji naukowych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Tak o wystawie pisze jej organizator, Galeria Fotografii pf - wykład będzie dotyczyć zmian jakie dokonały się w pojmowaniu obrazu fotograficznego i w funkcji jaką spełnia: od analogowego utrwalania momentów w czasie do cyfrowego „wspólnego doświadczania”. Poruszone zostaną kwestie zmiany koncepcji prywatności i relacji pomiędzy osobistą pamięcią i wspólnym doświadczeniem, problem ciągłego kontaktu z obrazami samego/samej siebie oraz różnicy pomiędzy fotograficzną auto-prezentacją i auto-reprezentacją.

Spotkanie odbędzie się w czwartek 23 kwietnia o godzinie 18:30 w Galerii Fotografii pf, w Centrum Kultury Zamek, przy ul. Św. Marcina 80/82 w Poznaniu. Wstęp wolny. Więcej informacji znajdziecie na stronie zamek.poznan.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
Przejmujący portret brazylijskich slumsów - Peter Bauza z wystawą “Copacabana Palace” w Łodzi
“Projekt ten mówi o cierpieniu, słabościach, ale i sile. Pokazuje porażki i sukcesy w codziennej walce o przetrwanie. Niewielu wie o istnieniu tych ludzi.” Wystawa...
19
7
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do końca września
Dlaczego warto uczyć się fotografii w szkole filmowej? Rekrutacja w AMA Film Academy tylko do...
AMA Film Academy od 9 lat z powodzeniem zajmuje się kształceniem młodych filmowców. Uczy na kierunkach: operatorskich, reżyserskich, aktorskim, realizacji dźwięku,...
94
0
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Warsztaty fotograficzne z Bownikiem w IFF
Chcesz poznać nowe trendy i spojrzenia na fotografię? Weź udział w dwudniowych warsztatach z Bownikiem, organizowanych przez Instytut Fotografii Fort. Zgłoszenia tylko...
2
0