Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Wielkanocne spotkanie z fotografią w Katowicach

0

Autor: Maciej Luśtyk

27 Marzec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Okręg Śląski Polskiego Związku Artystów Fotografików 1 kwietnia 2015 zaprasza do Katowic na spotkanie pod tytułem “Wokół Wielkanocy”, na którym będziemy mogli zapoznać się z fotografiami Marcina Górskiego, Antoniego Kreisa, Arkadiusza Ławrywiańca i Józefa Wolnego.

Wielkanocne spotkanie z fotografią organizowane przez Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski będzie okazją do porozmawiania z autorami i zapoznania się z ich fotografiami. W spotkaniu wezmą udział czterej fotografowie: Marcin Górski, Antoni Kreis, Arkadiusz Ławrywianiec i Józef Wolny. Poniżej prezentujemy sylwetki autorów.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Marcin Górski urodził się w 1972 roku. Absolwent Politechniki Śląskiej. Fotograf, kurator i popularyzator fotografii. Profesor wizytujący w Universidade da Beira Interior w Portugalii. Współzałożyciel i prezes Gliwickiego Domu Fotografii, współautor The F Blog i blogu Miejsce Fotografii, członek portugalskiego stowarzyszenia Fotoalternativa i Kolektywu KGF, członek redakcji Fotoindexu, współpracownik portugalskich magazynów Dilema i Camera.doc. Współpracownik Workshop X. Jego prace były pokazywane na ok. 40 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Autor kilku książek fotograficznych. Zajmuje się fotografią tradycyjną średnio- i wielkoformatową, interesują go zagadnienia na granicy dokumentu i zapisu socjologicznego.

Arkadiusz Ławrywianiec urodził się w 1967 roku w Opolu. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Od 1994 pracuje jako fotoreporter w Dzienniku Zachodnim. Od 2009 wykładowca w Policealnej Szkole Fotograficznej Fotoedukacja w Katowicach. Od 2010 jest członkiem ZPAF. Autor i współautor wystaw w Katowicach, Krakowie, Tychach, Cieszynie, Kłodzku, Warszawie, Sosnowcu, Saint-Etienne, Kolonii, Skopje. Zajmuje się reportażem i dokumentem fotograficznym.

Antoni Kreis urodził się w 1956 roku w Chorzowie. Wiceprezes Zarządu Okręgu Śląskiego ZPAF. Uczestnik ponad stu fotograficznych wystaw zbiorowych i kilkudziesięciu indywidualnych w kraju i za granicą. Laureat dziesiątek nagród w konkursach fotograficznych i filmowych. Organizator kursów fotografii oraz wykładowca na kursach oraz w szkołach fotografii. Ciągle poszukuje nowych form wypowiedzi artystycznej. W obrębie jego zainteresowań znajdują się zarówno klasyczne style fotograficzne jak portret, pejzaż czy reportaż jak również działania z gatunku fotograficznej awangardy.

Józef Wolny urodził się w 1960 roku w Rudzie Śląskiej. Od 1983 r. aktywnie uczestniczył w pracach Katowickiego Towarzystwa Fotograficznego, biorąc udział w wielu wystawach, konkursach i prezentacjach. Zawodowo związany był jako etatowy fotoreporter z tygodnikami: „Panorama”, „Katolik”, „Gazeta Wyborcza”, „Superexpress”. Zajmował się fotografią reklamową z powodzeniem prowadząc Studio Fotografii Reklamowej „Format”. Obecnie pracuje w tygodniku „Gość Niedzielny” jako fotoedytor i szef działu foto. Członek ZPAF od stycznia 2003 roku, a od 2002 Członek Założyciel, późniejszy prezes a do dzisiaj mentor Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. 

Spotkanie “Wokół Wielkanocy” odbędzie się 1 kwietnia 2015 roku o godzinie 18:30 w Planet Cinema przy ul. Uniwersyteckiej 13 w Katowicach. Więcej informacji znajdziemy na stronie zpaf.katowice.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
1
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0