Nowojorskie metro w obiektywie Stanley'a Kubricka

Nowojorskie metro w obiektywie Stanley'a Kubricka
Magazyn mashable.com pokazał sceny z nowojorskiego metra zarejestrowane przez nastoletniego Stanley'a Kubricka w 1946 roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Na stronie mashable.com pojawiły się czarno-białe zdjęcia nowojorskiego metra. Ich autorem jest Stanley Kubrick. Zdjęcia powstały w 1946 roku, kiedy Kubrick miał 17 lat, na zlecenie magazynu „Look”.

Znany reżyser już jako nastolatek wykazywał się dojrzałością. Twierdził, że siłą fotografii i jej mocną stroną jest spontaniczne rejestrowanie rzeczywistości, a nie precyzyjna inscenizacja.

Wszystkie zdjęcia z metra powstały przy użyciu zastanego światła - informuje mashable.com. Praca nad cyklem trwała dwa tygodnie i była utrudniona ze względu na trudne warunki oświetleniowe panujące w pociągach oraz nieustanny ruch wagonów.

Więcej zdjęć Stanley'a Kubricka znajdziecie na stronie: mashable.com
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8