Nowojorskie metro w obiektywie Stanley'a Kubricka

Nowojorskie metro w obiektywie Stanley'a Kubricka
Magazyn mashable.com pokazał sceny z nowojorskiego metra zarejestrowane przez nastoletniego Stanley'a Kubricka w 1946 roku.
Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Na stronie mashable.com pojawiły się czarno-białe zdjęcia nowojorskiego metra. Ich autorem jest Stanley Kubrick. Zdjęcia powstały w 1946 roku, kiedy Kubrick miał 17 lat, na zlecenie magazynu „Look”.

Znany reżyser już jako nastolatek wykazywał się dojrzałością. Twierdził, że siłą fotografii i jej mocną stroną jest spontaniczne rejestrowanie rzeczywistości, a nie precyzyjna inscenizacja.

Wszystkie zdjęcia z metra powstały przy użyciu zastanego światła - informuje mashable.com. Praca nad cyklem trwała dwa tygodnie i była utrudniona ze względu na trudne warunki oświetleniowe panujące w pociągach oraz nieustanny ruch wagonów.

Więcej zdjęć Stanley'a Kubricka znajdziecie na stronie: mashable.com
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - test obiektywu
22 Lut 2019
Dziś sprawdzamy czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to pozycja, na którą czekali fotografowie systemu Sony E. Na papierze zoom ma wszystko, by nawiązać walkę z konkurencją, jednak jak wypada w praktyce?
0
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1