Sztuka kontra popkultura

Sztuka kontra popkultura ocena 0%

Van Gogh na okładce The Wire? Kanye West namalowany przez Diego Velázqueza? Vanessa Paradis pozująca dla Balthusa? Zobaczcie okładki popularnych magazynów inspirowane słynnymi obrazami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Nie od dziś wiadomo, że fotografia inspiruje się malarstwem. Podobną prawidłowość zauważył Eisen Bernardo - twórca tumblra Mag + Art. Okładki popularnych magazynów z fotografiami gwiazd przypominały mu słynne obrazy. Czy autorzy fotografii naprawdę wzorowali się na malarstwie? Jest to mało prawdopodobne, ale trzeba przyznać, że kolaże stworzone przez Bernardo są intrygujące i chwytliwe. Zobaczcie zresztą sami!

Więcej zdjęć z cyklu Mag + Art znajdziecie na stronie: magplusart.tumblr.com

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1