Sztuka kontra popkultura

Sztuka kontra popkultura ocena 0%

Van Gogh na okładce The Wire? Kanye West namalowany przez Diego Velázqueza? Vanessa Paradis pozująca dla Balthusa? Zobaczcie okładki popularnych magazynów inspirowane słynnymi obrazami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Nie od dziś wiadomo, że fotografia inspiruje się malarstwem. Podobną prawidłowość zauważył Eisen Bernardo - twórca tumblra Mag + Art. Okładki popularnych magazynów z fotografiami gwiazd przypominały mu słynne obrazy. Czy autorzy fotografii naprawdę wzorowali się na malarstwie? Jest to mało prawdopodobne, ale trzeba przyznać, że kolaże stworzone przez Bernardo są intrygujące i chwytliwe. Zobaczcie zresztą sami!

Więcej zdjęć z cyklu Mag + Art znajdziecie na stronie: magplusart.tumblr.com

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0