Sztuka kontra popkultura

Sztuka kontra popkultura ocena 0%

Van Gogh na okładce The Wire? Kanye West namalowany przez Diego Velázqueza? Vanessa Paradis pozująca dla Balthusa? Zobaczcie okładki popularnych magazynów inspirowane słynnymi obrazami.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Nie od dziś wiadomo, że fotografia inspiruje się malarstwem. Podobną prawidłowość zauważył Eisen Bernardo - twórca tumblra Mag + Art. Okładki popularnych magazynów z fotografiami gwiazd przypominały mu słynne obrazy. Czy autorzy fotografii naprawdę wzorowali się na malarstwie? Jest to mało prawdopodobne, ale trzeba przyznać, że kolaże stworzone przez Bernardo są intrygujące i chwytliwe. Zobaczcie zresztą sami!

Więcej zdjęć z cyklu Mag + Art znajdziecie na stronie: magplusart.tumblr.com

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0