Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

4. OFF - sekcja “Pokaż się” rozstrzygnięta

0

Autor: Marcin Grabowiecki

23 Lipiec 2014
Artykuł na: 4-5 minut

Znamy wyniki sekcji “Pokaż się”, będącej częścią 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii, który odbędzie się w październiku 2014.

W trakcie 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii (10-26 październik 2014) odbędzie się wernisaż zwycięzcy pierwszej edycji „Pokaż się”. W sekcji tej mogli brać udział wyłącznie polscy artyści, którzy tworzą w kraju lub poza granicami Polski. Hasłem przewodnim Festiwalu i konkursu jest “Bez granic”, jury było otwarte na technikę i formę nadesłanych fotografii.

Spośród nadesłanych prac jury najwyżej oceniło fotografie Roberta Danieluka. “Światła północy” to projekt o nocy polarnej, która dotyka rejony świata za kołem podbiegunowym w okresie zimowym. Projekt został zrealizowany telefonem komórkowym w regionie murmańskim w Rosji, gdzie noc polarna trwa 40 dni, a mieszkańcy nie widzą słońca prawie 2 miesiące ze względu na górzyste okolice.

Robert Danieluk ukończył fotografię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi (2011-2014 ). Jest również absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (2005-2009) oraz Technikum Fototechnicznego (1998-2003) w Warszawie.

Wyboru zwycięskich prac dokonało jury w składzie:

  • Marek Szyryk - kierownik Katedry Fotografii, profesor PWSFTviT w Łodzi
  • Joanna Kinowska - kurator Leica Gallery Warszawa, Służewski Dom Kultury
  • Sławomir Mielnik - Fundacja 2.8, organizator 4OFF-u

Zwycięski projekt zostanie zaprezentowany w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu w trakcie 4. Opolskiego Festiwalu Fotografii.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
35
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
21
0
Powiązane artykuły