Warsztaty fotografii mody - relacja

Przez całą sobotę na głównym placu warszawskiego centrum handlowego Wola Park trwały warsztaty fotografii mody. Niespełna 30-metrowa scena od rana tętniła życiem, zapełniona sprzętem studyjnym, scenografią i pomysłowymi fotografami wyłonionymi w naszym konkursie. Z przyjemnością musimy przyznać, że nas samych zaskoczył poziom ich pracy już w eliminacjach. Tym bardziej byliśmy ciekawi jak poradzą sobie podczas warsztatów.
Warunki pracy nie były łatwe - w pięcioosobowych grupach każdy z uczestników miał zaledwie kilkanaście minut na zrobienie zdjęć modelce w zastanej stylizacji. Wymagało to wcześniejszego przemyślenia światła i rozplanowania kadrów, ale także dużej samodyscypliny i szybkiego nawiązania kontaktu z modelką. Pierwsze efekty tej pracy, które mieliśmy okazję obejrzeć zaraz po warsztatach, zapowiadają ciekawy materiał.

plan zdjęciowy widziany z góry

Uczestnicy pracowali z aparatami analogowymi i cyfrowymi, najczęściej korzystając z obu technologii naraz. Sprzęt, który przewinął się przez sesję był naprawdę różnorodny i stworzył wiele okazji do wymiany opinii i doświadczeń: średnioformatowe aparaty analogowe (Rollei, Kijew) i cyfrowe (Hasselblad), manualne analogowe lustrzanki małoobrazkowe oraz zaawansowane kompakty i lustrzanki cyfrowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji dodatkowo aparaty udostępnione przez Sony Poland: Sony Cyber-shot R1 i Sony A100 z zestawem obiektywów. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów, spotkanie było okazją do poznania różnych stylów pracy i wymiany kontaktów.Po zrealizowaniu materiału uczestnicy zostali poproszeni o samodzielną selekcję zdjęć i wysłanie ich do naszej redakcji. Ze względu na czas potrzebny na obróbkę fotografii analogowych uczestnicy warsztatów otrzymali kilka dni na spokojne przygotowanie prac. W gronie redakcyjnego jury, razem z prowadzącym warsztaty wykładowcą Akademii Fotografii - Piotrem Kotlickim i odpowiedzialną za stylizację redakcją CoGdzieZaile.pl wybierzemy najlepsze fotografie do prezentacji na wystawie i na łamach magazynów Fotopolis i CoGdzieZaile.pl.Wcześniej jednak zapraszamy do obejrzenia zdjęć backstage'owych, które oddają atmosferę imprezy i pozwalają sobie wyobrazić jakich zdjęć móżemy się spodziewać.

Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w przygotowaniu imprezy:
  • sprzęt studyjny i wykładowca - Akademia Fotografii
  • modelki, przestrzeń i pomoc organizacyjna - Wola Park
  • aparaty i telewizor LCD - Sony Poland
  • wydruk prac na wystawę - HP
  • makijaż - Inglot
  • meble i akcesoria do scenografii - Almi Decor
  • ubrania: Reserved, Orsay, H&M, C&A
  • buty: Gino Rossi, C&A


Zobacz wszystkie zdjęcia (18)
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm GFX 100 - pierwsze wrażenia
27 Cze 2019
GFX 100 to aparat, który w świecie średnioformatowych bezlusterkowców ma „przekraczać granice”. Jednak czy flagowiec systemu Fujifilm faktycznie sprosta wymaganiom fotografów? Oto nasze wnioski i przemyślenia.
0
Fujifilm GFX 100 - zdjęcia przykładowe
26 Cze 2019
W nasze ręce trafił król średnioformatowego systemu Fujifilm. Zobaczcie, jak wyglądają 102-megapikselowe zdjęcia z GFX 100!
7
Fujifilm Instax Mini LiPlay - szybki test
21 Cze 2019
Najnowszy hybrydowy aparat Fujifilm łączy w sobie zalety natychmiastówki i przenośnej drukarki. To też najmniejszy Instax w historii. Sprawdzamy, jaki jest naprawdę.
1
Sigma 105 mm f/1.4 DG HSM ART - test obiektywu
21 Cze 2019
Czy Sigma modelem 105 mm f/1.4 DG HSM ART przekroczyła kolejne granice w segmencie portretowych szkieł? Dziś poznacie odpowiedź!
5