Warsztaty fotografii mody - relacja

Przez całą sobotę na głównym placu warszawskiego centrum handlowego Wola Park trwały warsztaty fotografii mody. Niespełna 30-metrowa scena od rana tętniła życiem, zapełniona sprzętem studyjnym, scenografią i pomysłowymi fotografami wyłonionymi w naszym konkursie. Z przyjemnością musimy przyznać, że nas samych zaskoczył poziom ich pracy już w eliminacjach. Tym bardziej byliśmy ciekawi jak poradzą sobie podczas warsztatów.
Warunki pracy nie były łatwe - w pięcioosobowych grupach każdy z uczestników miał zaledwie kilkanaście minut na zrobienie zdjęć modelce w zastanej stylizacji. Wymagało to wcześniejszego przemyślenia światła i rozplanowania kadrów, ale także dużej samodyscypliny i szybkiego nawiązania kontaktu z modelką. Pierwsze efekty tej pracy, które mieliśmy okazję obejrzeć zaraz po warsztatach, zapowiadają ciekawy materiał.

plan zdjęciowy widziany z góry

Uczestnicy pracowali z aparatami analogowymi i cyfrowymi, najczęściej korzystając z obu technologii naraz. Sprzęt, który przewinął się przez sesję był naprawdę różnorodny i stworzył wiele okazji do wymiany opinii i doświadczeń: średnioformatowe aparaty analogowe (Rollei, Kijew) i cyfrowe (Hasselblad), manualne analogowe lustrzanki małoobrazkowe oraz zaawansowane kompakty i lustrzanki cyfrowe. Uczestnicy mieli do dyspozycji dodatkowo aparaty udostępnione przez Sony Poland: Sony Cyber-shot R1 i Sony A100 z zestawem obiektywów. Jak podkreślali uczestnicy warsztatów, spotkanie było okazją do poznania różnych stylów pracy i wymiany kontaktów.Po zrealizowaniu materiału uczestnicy zostali poproszeni o samodzielną selekcję zdjęć i wysłanie ich do naszej redakcji. Ze względu na czas potrzebny na obróbkę fotografii analogowych uczestnicy warsztatów otrzymali kilka dni na spokojne przygotowanie prac. W gronie redakcyjnego jury, razem z prowadzącym warsztaty wykładowcą Akademii Fotografii - Piotrem Kotlickim i odpowiedzialną za stylizację redakcją CoGdzieZaile.pl wybierzemy najlepsze fotografie do prezentacji na wystawie i na łamach magazynów Fotopolis i CoGdzieZaile.pl.Wcześniej jednak zapraszamy do obejrzenia zdjęć backstage'owych, które oddają atmosferę imprezy i pozwalają sobie wyobrazić jakich zdjęć móżemy się spodziewać.

Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w przygotowaniu imprezy:
  • sprzęt studyjny i wykładowca - Akademia Fotografii
  • modelki, przestrzeń i pomoc organizacyjna - Wola Park
  • aparaty i telewizor LCD - Sony Poland
  • wydruk prac na wystawę - HP
  • makijaż - Inglot
  • meble i akcesoria do scenografii - Almi Decor
  • ubrania: Reserved, Orsay, H&M, C&A
  • buty: Gino Rossi, C&A


Zobacz wszystkie zdjęcia (18)
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0