"Wieloświat" Bartłomieja Dusia w Galerii 27 w Warszawie

Warszawska Galeria 27 zaprasza na otwarcie wystawy Bartłomieja Dusia zatytułowanej "Wieloświat", które odbędzie się w czwartek, 28 lutego o godz. 19:00. Prezentacja jest hołdem złożonym miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu się osobowości autora.
fot. Bartłomiej Duś


"Wieloświat" Bartłomieja Dusia, to swoisty hołd złożony miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu jego osobowości. Praca ta jest też jednak symbolicznym uniezależnieniem się od niego, zakończeniem pewnego etapu. Wykonując ją autor stał się bowiem z uczestnika także obserwatorem, kimś trochę z zewnątrz, kto ocenia. Miejsce to zawsze było obok niego i zmieniało się wraz z nim, dlatego chcąc o nim opowiedzieć porzucił on podejście do fotografii jako zamrożenia jednej chwili w jednym konkretnym ujęciu.

Każdy ze składających się na pracę obrazów powstał jako zlepek ujęć wykonanych w innym czasie i z innymi parametrami. Niektóre ujęcia powstawały z wielomiesięcznymi odstępami, w innych autor zwracał obiektyw nieco w bok lub zmieniał ogniskową. Obrazy, które z w ten sposób powstały, pomimo zauważalnej kreacji mają paradoksalnie więcej wspólnego z rzeczywistością niż "zwyczajne" zdjęcia. Pokazują bowiem przestrzeń w pewnej rozpiętości czasowej, zmiany zarówno w samym miejscu jak i w jego percepcji w danej chwili. Nie są także zimną, bezosobową rejestracją, ich wykonanie wymagało długotrwałego kontaktu z miejscem, wielokrotnego powracania do niego, myślenia o nim.

fot. Bartłomiej Duś


Bartłomiej Duś Urodzony w Brzesku, obecnie mieszka w Bochni. Ukończył Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowie, obecnie studiuje na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Był stypendystą międzynarodowych warsztatów fotograficznych ufundowanych przez galerię Dom Fotografii w Liptowskim Mikulaszu. W swojej pracy fotograficznej stara się przełamywać granice medium, opowiadać w sposób nieoczywisty, eksperymentować. Poza fotografią działa na rzecz osób niepełnosprawnych, jest także opiekunem i wychowawcą młodzieży. Swoje prace wystawiał w Polsce, na Słowacji i w Niemczech.

Galeria 27 powstała w 2012 roku. Jej celem jest prezentowanie, promowanie i sprzedaż fotografii szeroko rozumianego dokumentu. Galeria zajmuje się także publikowaniem i sprzedażą autorskich książek fotograficznych.

Więcej informacji o galerii można znaleźć na stronie: www.galeria27.pl lub www.facebook.com/galeria27.


Bartłomiej Duś "Wieloświat"
Wernisaż: 28.02.2013, godz. 19:00
Termin: 28.02-28.03.2013
wtorek, czwartek w godz. 14-21

Galeria 27
ul. Grochowska 331/27 (III piętro)
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0