"Wieloświat" Bartłomieja Dusia w Galerii 27 w Warszawie

Warszawska Galeria 27 zaprasza na otwarcie wystawy Bartłomieja Dusia zatytułowanej "Wieloświat", które odbędzie się w czwartek, 28 lutego o godz. 19:00. Prezentacja jest hołdem złożonym miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu się osobowości autora.
fot. Bartłomiej Duś


"Wieloświat" Bartłomieja Dusia, to swoisty hołd złożony miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu jego osobowości. Praca ta jest też jednak symbolicznym uniezależnieniem się od niego, zakończeniem pewnego etapu. Wykonując ją autor stał się bowiem z uczestnika także obserwatorem, kimś trochę z zewnątrz, kto ocenia. Miejsce to zawsze było obok niego i zmieniało się wraz z nim, dlatego chcąc o nim opowiedzieć porzucił on podejście do fotografii jako zamrożenia jednej chwili w jednym konkretnym ujęciu.

Każdy ze składających się na pracę obrazów powstał jako zlepek ujęć wykonanych w innym czasie i z innymi parametrami. Niektóre ujęcia powstawały z wielomiesięcznymi odstępami, w innych autor zwracał obiektyw nieco w bok lub zmieniał ogniskową. Obrazy, które z w ten sposób powstały, pomimo zauważalnej kreacji mają paradoksalnie więcej wspólnego z rzeczywistością niż "zwyczajne" zdjęcia. Pokazują bowiem przestrzeń w pewnej rozpiętości czasowej, zmiany zarówno w samym miejscu jak i w jego percepcji w danej chwili. Nie są także zimną, bezosobową rejestracją, ich wykonanie wymagało długotrwałego kontaktu z miejscem, wielokrotnego powracania do niego, myślenia o nim.

fot. Bartłomiej Duś


Bartłomiej Duś Urodzony w Brzesku, obecnie mieszka w Bochni. Ukończył Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowie, obecnie studiuje na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Był stypendystą międzynarodowych warsztatów fotograficznych ufundowanych przez galerię Dom Fotografii w Liptowskim Mikulaszu. W swojej pracy fotograficznej stara się przełamywać granice medium, opowiadać w sposób nieoczywisty, eksperymentować. Poza fotografią działa na rzecz osób niepełnosprawnych, jest także opiekunem i wychowawcą młodzieży. Swoje prace wystawiał w Polsce, na Słowacji i w Niemczech.

Galeria 27 powstała w 2012 roku. Jej celem jest prezentowanie, promowanie i sprzedaż fotografii szeroko rozumianego dokumentu. Galeria zajmuje się także publikowaniem i sprzedażą autorskich książek fotograficznych.

Więcej informacji o galerii można znaleźć na stronie: www.galeria27.pl lub www.facebook.com/galeria27.


Bartłomiej Duś "Wieloświat"
Wernisaż: 28.02.2013, godz. 19:00
Termin: 28.02-28.03.2013
wtorek, czwartek w godz. 14-21

Galeria 27
ul. Grochowska 331/27 (III piętro)
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13