"Wieloświat" Bartłomieja Dusia w Galerii 27 w Warszawie

Warszawska Galeria 27 zaprasza na otwarcie wystawy Bartłomieja Dusia zatytułowanej "Wieloświat", które odbędzie się w czwartek, 28 lutego o godz. 19:00. Prezentacja jest hołdem złożonym miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu się osobowości autora.
fot. Bartłomiej Duś


"Wieloświat" Bartłomieja Dusia, to swoisty hołd złożony miejscu, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu jego osobowości. Praca ta jest też jednak symbolicznym uniezależnieniem się od niego, zakończeniem pewnego etapu. Wykonując ją autor stał się bowiem z uczestnika także obserwatorem, kimś trochę z zewnątrz, kto ocenia. Miejsce to zawsze było obok niego i zmieniało się wraz z nim, dlatego chcąc o nim opowiedzieć porzucił on podejście do fotografii jako zamrożenia jednej chwili w jednym konkretnym ujęciu.

Każdy ze składających się na pracę obrazów powstał jako zlepek ujęć wykonanych w innym czasie i z innymi parametrami. Niektóre ujęcia powstawały z wielomiesięcznymi odstępami, w innych autor zwracał obiektyw nieco w bok lub zmieniał ogniskową. Obrazy, które z w ten sposób powstały, pomimo zauważalnej kreacji mają paradoksalnie więcej wspólnego z rzeczywistością niż "zwyczajne" zdjęcia. Pokazują bowiem przestrzeń w pewnej rozpiętości czasowej, zmiany zarówno w samym miejscu jak i w jego percepcji w danej chwili. Nie są także zimną, bezosobową rejestracją, ich wykonanie wymagało długotrwałego kontaktu z miejscem, wielokrotnego powracania do niego, myślenia o nim.

fot. Bartłomiej Duś


Bartłomiej Duś Urodzony w Brzesku, obecnie mieszka w Bochni. Ukończył Szkołę Kreatywnej Fotografii w Krakowie, obecnie studiuje na wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Był stypendystą międzynarodowych warsztatów fotograficznych ufundowanych przez galerię Dom Fotografii w Liptowskim Mikulaszu. W swojej pracy fotograficznej stara się przełamywać granice medium, opowiadać w sposób nieoczywisty, eksperymentować. Poza fotografią działa na rzecz osób niepełnosprawnych, jest także opiekunem i wychowawcą młodzieży. Swoje prace wystawiał w Polsce, na Słowacji i w Niemczech.

Galeria 27 powstała w 2012 roku. Jej celem jest prezentowanie, promowanie i sprzedaż fotografii szeroko rozumianego dokumentu. Galeria zajmuje się także publikowaniem i sprzedażą autorskich książek fotograficznych.

Więcej informacji o galerii można znaleźć na stronie: www.galeria27.pl lub www.facebook.com/galeria27.


Bartłomiej Duś "Wieloświat"
Wernisaż: 28.02.2013, godz. 19:00
Termin: 28.02-28.03.2013
wtorek, czwartek w godz. 14-21

Galeria 27
ul. Grochowska 331/27 (III piętro)
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1