Wystawa Michała Dąbrowskiego w Zamościu

Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na otwarcie wystawy utalentowanego fotografa młodego pokolenia - Michała Dąbrowskiego "Ślad na ścianie", które odbędzie się w piątek 9 listopada o godz. 16:00 w Galerii Fotografii "Ratusz" w Zamościu. Kuratorem wystawy jest Piotr Komajda.
fot. Michał Dąbrowski

Zapraszamy na wystawę Michała Dąbrowskiego "Ślad na ścianie", którą będziecie mogli oglądać od 9 listopada w Galerii Fotografii "Ratusz" w Zamościu.

Ślad na ścianie jest zaburzeniem równowagi. Przeszkodą na gładkiej powierzchni. Zatrzymuje uwagę.

Wykonanie nowych zdjęć dotyczących przeszłości ma charakter demiurgiczny. Nie jest możliwe stworzenie zapisu chwili, która wydarzyła się kiedyś. Jednocześnie każde zatrzymanie momentu (każda nowa fotografia) jest śmiercią rzeczy lub osoby fotografowanej. Jest formą podsumowania. Czasem przeszłym dokonanym.

Przedstawione na zdjęciach wspomnienia zostały przepuszczone przez katalizator pamięci - podobnie jak drzwi domu symbolicznie zatrzymują jego tajemnice w środku. Na zewnątrz trafiło tylko to, co zostało zapamiętane - wyselekcjonowane. Niechcianą resztę ukryto. Poprzez utrwalenie wybranych obrazów z wyobraźni, pozbawiono je przeszłości i przyszłości - uśmiercono. Zapewniono im jednocześnie życie tak długie, jak długo będą istniały fotografie zawierające ich reprezentację.fot. Michał Dąbrowski


Na zdjęciach zestawiono miejsca, które są częścią wspomnień bohatera, pamięci dziecka, z miejscami, w których dokonano zbrodni. Efektem procesu przypominania są nowe obrazy, które prowadzą do lepszego zapamiętania, ale tylko konkretnych urywków. Udokumentowano fragmenty pamięci przy pomocy medium, które samo w sobie jest ulotne.

Michał Dąbrowski współpracował m.in. z Helsińską Fundacja Praw Człowieka, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych Ę, magazynem Kino, Teatrem Ochoty, magazynem PDF, Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, Fotopolis.pl oraz Fundacją Form i Kształtów. Ma na koncie wyróżnienia i udziały w międzynarodowych konkursach i festiwalach fotograficznych oraz wystawy w TVP, Muzeum Kultury Białoruskiej czy w Bunkrze Sztuki.

Więcej informacji na stronach:
www.michaldabrowski.com
www.ztf.pl


Michał DąbrowskiŚlad na ścianie
Wernisaż: 9.11.2012, godz. 16:00

Galeria Fotografii "Ratusz"
Rynek Wielki 13
Zamość


fot. Michał Dąbrowski
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!