Wystawy festiwalowe 22-23 października 2003

0
Marta Majewska
22 Październik 2003
Artykuł na: 6-9 minut
MFK 2003: Dziś i jutro w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie rozpocznie się dziesięć wystaw fotograficznych. Prezentujemy informacje o fotografiach i autorach zdjęć.
MFK 2003: Dziś i jutro w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie rozpocznie się dziesięć wystaw fotograficznych. Prezentujemy informacje o fotografiach i autorach zdjęć.

Jerzy Drużkowski Twarze współczesnego teatru telewizji
środa, 22 października 2003
wernisaż: 17.00, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Dom pod Krzyżem Galeria Teatralna (ul.Szpitalna 21)
od 23.10 do 31.12.2003
Wystawa prezentuje portrety aktorów teatru telewizji.

Zorka Project Laski
środa, 22 października 2003
wernisaż: 18.00, Art Cafe Błędne Koło (ul.Bracka 4).
od 23.10 do 7.11.2003
Zorka Project powstała 3 lata temu, kiedy kilku studentów fotografii poznańskiej ASP postanowiło zarabiać na swoich zdjęciach. Wkrótce grupa studentów rozpoczęła pierwszy projekt dla CITY Magazine, a wkrótce pojawiły się kolejne zamówienia. Artyści twprzący grupę Zorka Project fotografują głównie ludzie. Znane są cykle Tramwajarki, Kelnerki, Drag Queens, Wietnamczycy, Bar Mleczny. W Art Cafe Błędne Koło zaprezentuja swój nowy cykl Laski. Na stronach Fototapety można znaleźć wywiad z artystkami z Zorki. Przeczytaj recenzję wystawy.

Fot. Monika Redzisz, z cyklu "Kelnerki"

Wojciech Prażmowski czasami wydaje mi się...
środa, 22 października 2003
wernisaż: 19.00, Galeria B&W (ul.Floriańska 13, IIp.)
Wojciech Prażmowski jest jednym z najwybitniejszych polskich fotografików. Prażmowski fotografuje od drugiej połowy lat 60-tych. W 1968 roku eksponował swoją pracę na ogólnopolskim Salonie Fotografii w filharmonii w Częstochowie, gdzie zawisła ona między Edwardem Hartwigiem i Zofią Rydet. W 1972 roku dostał się na brneńską Wyższą Szkołę Fotografii. W 1977 roku przyjęty został do ZPAF. W 1982 roku zrezygnował z pracy w WSP, decydując się na indywidualną drogę. Obecnie wykłada w Wyższym Studium Fotografii przy PWSFTiTvw Łodzi i w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i ma za soba wystawy w najbardziej liczących się galeriach i muzeach świata, m.in. brał udział w FOTOFEST w Huston w USA, wystawie 1 Ars Baltica Fototriennale "Koniec Utopii" w Helsinkach, Tallinie, Odense oraz Warszawie. Jest zafascynowany kulturą Japonii, gdzie także wystawia swoje prace. W Galerii B&W zaprezentuje nowy cykl fotografii czasami wydaje mi się...

wystawa W. Prażmowskiego "czasami wydaje mi się..."

Ewa Chodkiewicz-Świder Obrazy cyfrowe
środa, 22 października 2003
wernisaż: 20.00 Galeria Arti Do Tuum (ul.Dominikańska 3)
Ewa Chodkiewicz-Świder jest absolwentką krakowskiej ASP. Obecnie mieszka i pracuje w USA, czując się bardziej grafikiem niż fotografem. Fotografuje aparatem Sony F717, podkreślając, że nie jest to profesjonalny sprzęt, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Jej prace powstają bowiem głównie na komputerze (Macintosh) w starszych wersjach programu Photoshop. Pracuje niezależnie, publikując w wielu amerykańskich czasopismach a także sprzedając swoje grafiki. Na stronie autorki: evadesign.com można znaleźć galerię jej prac.

copyright Ewa Chodkiewicz-Świder

Arkadiusz Sędek Nudo
środa, 22 października 2003
wernisaż: 21.00 Cień Klub (ul.św. Jana 15)
W1991 roku Arkadiusz Sędek wyjechał do Włoch, gdzie w Rzymie ukończył Włoski Instytut Fotografii. Następnie podjął współpracę z "John Casaplaukas" i z "Elite Model Look" podczas konkursu modelek. Prace artysty wystawiane były w Rzymie i Mediolanie, publikowane w "Best Looking" Italia Magazine dla Francesco Ferre, "Messaggero", "La Republica". W Cień Klubie zobaczymy jego fotografie z serii Nudo.

fot. Arkadiusz Sędek "Nudo"

Krzysztof Labe Impresje izraelskie
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 17.00 Klezmer Hois - Galeria Hamartef (ul.Szeroka 6), Kazimierz

fot. Krzysztof Labe "Impresje izraelskie"

Bogdan Krężel Fotografia
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 18.00 Galeria Olympia (ul. Estery 16) BOGDAN KRĘŻEL - "Fotografia"
Bogdan Krężel od 1990 roku zajmuję się fotografią. W roku 1993 ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Katowicach, zaś w 1996 Wydział Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej. Od 1994 roku współpracuje z Gazetą Krakowską oraz z Przekrojem. W 1995 roku otrzymał Trzecią Nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii "Ludzie", zaś w 1996 - pierwszą nagrodę w kategorii "Kultura". W II połowie lat 90-tych otrzymał wiele nagród, m.in. w konkursach "Portret Miasta Krakowa", Ogólnopolskim Konkursie Portretu oraz kolejną nagrodę KPFP. Obecnie Krężel współpracuje z miesięcznikami "Twój Styl", "Viva", "Cosmopolitan". Przeczytaj recenzję tej wystawy.

Adam Szklarek NIEdoPATRZENIA
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 19.00, Klub Pozytywka (ul. Bożego Ciała 12)
Autor zdjęć jest fotografikiem i filmowcem. W 1998 roku ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku: realizacja obrazu filmowo - telewizyjnego i fotografia. Od tego czasu pracował jako fotograf (Super Expresie oddz. Katowice) oraz jako operator kamery (Polsat, TVN, Canal+, Wizja Sport, TVP, TV Puls). W ciągu ostatnich 7 lat zrealizował ponad 10 filmów i teledysków oraz eksponował swoje fotografie na kilku indywidualnych wystawach.

Adam Szklarek "NIEdoPATRZENIA"

Jacek Pomykalski AKT: Portret kobiety
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 20.00, Pub "Wysypisko" (ul. Podbrzezie 2)
23.10 - 30.11.2003
Autor jest absolwentem Wydziału Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotografuje od 1988 roku. Chociaż nie ma technik i tematów, które nie interesowałyby go w fotografii, ulubionymi gatunkami pozostają portret i akt. Jest uczestnikiem kilku zbiorowych wystaw w Polsce i zagranicą oraz członkiem grupy The Sight.
Na stronie pomykalski.com można obejrzeć prace autora.

fot. Jacek Pomykalski, Akt: Portret kobiety

Andrzej Naściszewski Belo Horizonte
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 21.00 "Les Couleurs" (ul. Estery 10)
Autor zajmuje się fotografią zawodowo od 1994 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ma za sobą dwie indywidualne wystawy w Nowym i Starym Sączu. Andrzej Naściszewski fotografuje dla firm komercyjnych, tworząc prace reklamowe, a także artystyczne. W portfolio autora znajdują się także portrety, krajobrazy i architektura. Na stronie www.maska.art.pl można znaleźć portfolio autora.


Czytaj także:
Program i fotorelacja z festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2003 czytaj...
Wystawy festiwalowe 24-25 października 2003 czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Propaganda i manipulacja w fotografii. Kolejne spotkanie WJF już w poniedziałek
Już 18 listopada kolejne spotkanie z cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi je gość zza granicy Kateryna Radchenko, która poruszy temat wizualnej...
3
0
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Cashback Tamron - zwrot 450 zł przy zakupie obiektywów z serii G2
Jeśli szukacie dobrych zoomów w przystępnej cenie, nowa promocja na obiektywy Tamron to coś dla was. W ramach zimowego cashbacku, otrzymamy zwrot 450 zł z kwoty...
11
0
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
“Krawędź poznania”, czyli dwie Ameryki w obiektywie Magdy Biernat
Poznańska Centrala zaprasza na wystawę polskiej fotografki rezydującej w Nowym Jorku i Paryżu. Krawędź Poznania to próba zdefiniowania ponadnarodowej tożsamości dwóch...
25
2