Wystawy festiwalowe 22-23 października 2003

0
Marta Majewska
22 Październik 2003
Artykuł na: 6-9 minut
MFK 2003: Dziś i jutro w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie rozpocznie się dziesięć wystaw fotograficznych. Prezentujemy informacje o fotografiach i autorach zdjęć.
MFK 2003: Dziś i jutro w ramach festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie rozpocznie się dziesięć wystaw fotograficznych. Prezentujemy informacje o fotografiach i autorach zdjęć.

Jerzy Drużkowski Twarze współczesnego teatru telewizji
środa, 22 października 2003
wernisaż: 17.00, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Dom pod Krzyżem Galeria Teatralna (ul.Szpitalna 21)
od 23.10 do 31.12.2003
Wystawa prezentuje portrety aktorów teatru telewizji.

Zorka Project Laski
środa, 22 października 2003
wernisaż: 18.00, Art Cafe Błędne Koło (ul.Bracka 4).
od 23.10 do 7.11.2003
Zorka Project powstała 3 lata temu, kiedy kilku studentów fotografii poznańskiej ASP postanowiło zarabiać na swoich zdjęciach. Wkrótce grupa studentów rozpoczęła pierwszy projekt dla CITY Magazine, a wkrótce pojawiły się kolejne zamówienia. Artyści twprzący grupę Zorka Project fotografują głównie ludzie. Znane są cykle Tramwajarki, Kelnerki, Drag Queens, Wietnamczycy, Bar Mleczny. W Art Cafe Błędne Koło zaprezentuja swój nowy cykl Laski. Na stronach Fototapety można znaleźć wywiad z artystkami z Zorki. Przeczytaj recenzję wystawy.

Fot. Monika Redzisz, z cyklu "Kelnerki"

Wojciech Prażmowski czasami wydaje mi się...
środa, 22 października 2003
wernisaż: 19.00, Galeria B&W (ul.Floriańska 13, IIp.)
Wojciech Prażmowski jest jednym z najwybitniejszych polskich fotografików. Prażmowski fotografuje od drugiej połowy lat 60-tych. W 1968 roku eksponował swoją pracę na ogólnopolskim Salonie Fotografii w filharmonii w Częstochowie, gdzie zawisła ona między Edwardem Hartwigiem i Zofią Rydet. W 1972 roku dostał się na brneńską Wyższą Szkołę Fotografii. W 1977 roku przyjęty został do ZPAF. W 1982 roku zrezygnował z pracy w WSP, decydując się na indywidualną drogę. Obecnie wykłada w Wyższym Studium Fotografii przy PWSFTiTvw Łodzi i w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i ma za soba wystawy w najbardziej liczących się galeriach i muzeach świata, m.in. brał udział w FOTOFEST w Huston w USA, wystawie 1 Ars Baltica Fototriennale "Koniec Utopii" w Helsinkach, Tallinie, Odense oraz Warszawie. Jest zafascynowany kulturą Japonii, gdzie także wystawia swoje prace. W Galerii B&W zaprezentuje nowy cykl fotografii czasami wydaje mi się...

wystawa W. Prażmowskiego "czasami wydaje mi się..."

Ewa Chodkiewicz-Świder Obrazy cyfrowe
środa, 22 października 2003
wernisaż: 20.00 Galeria Arti Do Tuum (ul.Dominikańska 3)
Ewa Chodkiewicz-Świder jest absolwentką krakowskiej ASP. Obecnie mieszka i pracuje w USA, czując się bardziej grafikiem niż fotografem. Fotografuje aparatem Sony F717, podkreślając, że nie jest to profesjonalny sprzęt, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Jej prace powstają bowiem głównie na komputerze (Macintosh) w starszych wersjach programu Photoshop. Pracuje niezależnie, publikując w wielu amerykańskich czasopismach a także sprzedając swoje grafiki. Na stronie autorki: evadesign.com można znaleźć galerię jej prac.

copyright Ewa Chodkiewicz-Świder

Arkadiusz Sędek Nudo
środa, 22 października 2003
wernisaż: 21.00 Cień Klub (ul.św. Jana 15)
W1991 roku Arkadiusz Sędek wyjechał do Włoch, gdzie w Rzymie ukończył Włoski Instytut Fotografii. Następnie podjął współpracę z "John Casaplaukas" i z "Elite Model Look" podczas konkursu modelek. Prace artysty wystawiane były w Rzymie i Mediolanie, publikowane w "Best Looking" Italia Magazine dla Francesco Ferre, "Messaggero", "La Republica". W Cień Klubie zobaczymy jego fotografie z serii Nudo.

fot. Arkadiusz Sędek "Nudo"

Krzysztof Labe Impresje izraelskie
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 17.00 Klezmer Hois - Galeria Hamartef (ul.Szeroka 6), Kazimierz

fot. Krzysztof Labe "Impresje izraelskie"

Bogdan Krężel Fotografia
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 18.00 Galeria Olympia (ul. Estery 16) BOGDAN KRĘŻEL - "Fotografia"
Bogdan Krężel od 1990 roku zajmuję się fotografią. W roku 1993 ukończył Policealne Studium Fotograficzne w Katowicach, zaś w 1996 Wydział Fotografii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Teatralnej i Telewizyjnej. Od 1994 roku współpracuje z Gazetą Krakowską oraz z Przekrojem. W 1995 roku otrzymał Trzecią Nagrodę w Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej w kategorii "Ludzie", zaś w 1996 - pierwszą nagrodę w kategorii "Kultura". W II połowie lat 90-tych otrzymał wiele nagród, m.in. w konkursach "Portret Miasta Krakowa", Ogólnopolskim Konkursie Portretu oraz kolejną nagrodę KPFP. Obecnie Krężel współpracuje z miesięcznikami "Twój Styl", "Viva", "Cosmopolitan". Przeczytaj recenzję tej wystawy.

Adam Szklarek NIEdoPATRZENIA
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 19.00, Klub Pozytywka (ul. Bożego Ciała 12)
Autor zdjęć jest fotografikiem i filmowcem. W 1998 roku ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku: realizacja obrazu filmowo - telewizyjnego i fotografia. Od tego czasu pracował jako fotograf (Super Expresie oddz. Katowice) oraz jako operator kamery (Polsat, TVN, Canal+, Wizja Sport, TVP, TV Puls). W ciągu ostatnich 7 lat zrealizował ponad 10 filmów i teledysków oraz eksponował swoje fotografie na kilku indywidualnych wystawach.

Adam Szklarek "NIEdoPATRZENIA"

Jacek Pomykalski AKT: Portret kobiety
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 20.00, Pub "Wysypisko" (ul. Podbrzezie 2)
23.10 - 30.11.2003
Autor jest absolwentem Wydziału Filologii Orientalnej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fotografuje od 1988 roku. Chociaż nie ma technik i tematów, które nie interesowałyby go w fotografii, ulubionymi gatunkami pozostają portret i akt. Jest uczestnikiem kilku zbiorowych wystaw w Polsce i zagranicą oraz członkiem grupy The Sight.
Na stronie pomykalski.com można obejrzeć prace autora.

fot. Jacek Pomykalski, Akt: Portret kobiety

Andrzej Naściszewski Belo Horizonte
czwartek, 23 października 2003
wernisaż: 21.00 "Les Couleurs" (ul. Estery 10)
Autor zajmuje się fotografią zawodowo od 1994 roku. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Ma za sobą dwie indywidualne wystawy w Nowym i Starym Sączu. Andrzej Naściszewski fotografuje dla firm komercyjnych, tworząc prace reklamowe, a także artystyczne. W portfolio autora znajdują się także portrety, krajobrazy i architektura. Na stronie www.maska.art.pl można znaleźć portfolio autora.


Czytaj także:
Program i fotorelacja z festiwalu Miesiąc Fotografii w Krakowie 2003 czytaj...
Wystawy festiwalowe 24-25 października 2003 czytaj...

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Chcesz się uczyć fotografii? Przyjdź na spotkanie informacyjne do Studium Fotografii ZPAF
Zastanawiasz się czy szkoła fotograficzna to właściwy wybór? Spotkania informacyjne w Studium Fotografii ZPAF rozwieje twoje wątpliwości i pozwoli ci dowiedzieć się wszystkiego na temat programu...
17
0
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Darmowe warsztaty reportażu ślubnego w Rzeszowie i Katowicach
Fujifilm kontynuuje cykl warsztatów reportażu ślubnego ze specjalistą w tej dziedzinie Marcinem Krukiem i ogłasza dwa nowe spotkania. Pierwsze odbędzie się 7 października w Katowicach, a drugie...
5
0
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
5
0