22 zdjęcia Pawła Piotrowskiego w galerii Firlej

0
Marcin Grabowiecki
16 Marzec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Zapraszamy do wrocławskiej galerii Firlej na wystawę zatytułowaną "11", w ramach której pokazanych zostanie 11 czarno-białych i 11 kolorowych zdjęć Pawła Piotrowskiego. Podczas wernisażu (20 marca o godz. 18:00) wyświetlony zostanie slideshow prezentujący dwie serie fotograficzne autora: "Dobre życie" i "Eisbach surfing".
fot. Paweł Piotrowski

We wtorek 20 marca o godz. 18:00 w galerii Firlej we Wrocławiu zostanie otwarta wystawa Pawła Piotrowskiego.

Jak mówi autor: W fotografii kolorowej lubię charakterystykę obrazu otrzymanego ze slajdu, bardzo mocne kontrasty i żywe kolory, ponieważ doskonale obrazują sceny oraz pomagają mi skupić uwagę na tym, co jest najistotniejsze. Moje czarno-białe fotografie kiedyś przepełnione były akcją oraz anegdotą, dziś są bardziej nastrojowe i stonowane.

Piotrowski mieszka w małej wiosce - Nowica (w Gminie Dobroszyce), w wolnych chwilach robi zdjęcia do długoterminowego cyklu "Dobre życie". To seria zapoczątkowana w 2008 roku, obrazuje zmiany, które zachodzą głównie w gminie, ale także w najbliższym otoczeniu fotografa. Paweł interesuje się również sportem oraz jego przejawami w życiu codziennym. Obecnie pracuje nad serią zdjęć o surfingu rzecznym w Monachium pt: "Eisbach surfing", planuje również pracę nad kolejnymi seriami luźno związanymi ze sportową aktywnością.
fot. Paweł Piotrowski

Paweł Piotrowski urodził się w 1986 roku w Oleśnicy. Jest niezależnym fotografem i projektantem graficznym. W 2011 roku ukończył studia magisterskie na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu o specjalności Projektowanie Graficzne. Inspiracji szuka w życiu codziennym i tym, co go otacza. Swój pierwszy aparat fotograficzny (nie licząc tego komunijnego) otrzymał od mamy w 2003 roku, przez jakiś czas robił zdjęcia okazyjnie do rodzinnego albumu. Później zainspirowany twórczością między innymi Elliotta Erwitta czy Richarda Kalvara "wyszedł" z aparatem na ulicę. Zdjęcia, zarówno czarno-białe jak i kolorowe, wykonuje głównie na materiałach światłoczułych, czasami sięga po aparat cyfrowy. Zajmuje się głównie fotografią reportażową, dokumentalną, uliczną i portretową. W polu jego zainteresowań znajdują się również: grafika, ilustracja oraz animacja.
fot. Paweł Piotrowski

Od 2011 roku Paweł Piotrowski jest jednym z członków kolektywu un-posed, skupiającego polskich fotografów streetu z całego świata. Jest laureatem kilku konkursów fotograficznych: Fotografuj.pl (2009, 2011), "Wprost" (2011), Zaprojektował plakat "Dzisiaj Polska" promujący prezydencję Polski w Unii Europejskiej, który został wyróżniony w konkursie organizowanym przez Galerię Plakatu AMS. Jego zdjęcia eksponowane były na wystawie "Street Photography Now" w Galerii Muzeum Drukarstwa Warszawskiego w budowie (2011-2012) oraz w Krakowie w Galerii Pauza (2012). W lutym 2012 roku jego prace, wraz z innymi fotografiami kolektywu un-posed, prezentowane były na grupowej wystawie w warszawskiej Leica Gallery. W swoim dorobku artystycznym ma kilka publikacji zarówno w magazynach internetowych, jak i drukowanych.
Strona internetowa autora: www.piotrowskipawel.pl


Paweł Piotrowski11
Wernisaż: 20.03.2012, godz. 18:00
Termin: 21.03-19.04.2012

Firlej
ul. Grabiszyńska 56
Wrocław

fot. Paweł Piotrowski

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Masz 13-18 lat? Pokaż pozytywne zmiany i wygraj aparaty Canon
Startuje kolejna edycja projektu edukacyjnego „To MY tworzymy Świat". Adresowany do uczniów w wieku 13-18 lat, wspiera 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ustanowionych przez ONZ. W programie...
4
0
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Samyang Lens Station za 1 zł przy zakupie obiektywów AF do Sony E
Obiektywy Samyanga to najbardziej kompaktowe i przystępne cenowo obiektywy z autofokusem do Sony E. Teraz, przy ich zakupie stację dokująca do personalizacji systemu...
0
0
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Daleka północ w obiektywie Anny Musiałówny. “Próba przeczekania wiatru” od dzisiaj w FAF
Podczas trzymiesięcznej wyprawy w lecie 1981 roku, Musiałówna fotografowała polską stację badawczą w Hornsund, ale przede wszystkim życie w domku traperskim gdzie...
25
0
Powiązane artykuły