Fotografie Doroty Wróblewskiej w Firleju

Od 18 grudnia we wrocławskim Firleju będziemy mogli oglądać wystawę Doroty Wróblewskiej, która zaprezentuje cykl "Dreamland". Poetyckie fotografie z pogranicza jawy i snu zostały wyróżnione w paryskim konkursie Prix de la Photographie 2007.
fot. Dorota Wróblewska

Tym razem w przestrzeni Firleja zaprezentowany zostanie cykl fotograficzny, którego autorką jest Dorota Wróblewska. Zestaw zdjęć wchodzących w skład projektu "Dreamland" otrzymał wyróżnienie w paryskim konkursie Prix de la Photographie 2007. Podczas wernisażu wyświetlony zostanie slideshow www.aparatki.pl.

Sny nie mają na celu skrywania czegokolwiek, wręcz odwrotnie - przekazują ważne informacje do świadomości. A to oznacza, że nieświadomość ujawniająca się w snach, jest rodzajem siły, kierującej świadomą jaźnią. Freud postrzegał nieświadomy, przejawiający się w snach, aspekt jaźni jako infantylny i animalistyczny, a jawną treść snów jako ukryte odreagowanie społecznie nieakceptowanych popędów. Dopiero Carl Jung odkrył, że nieświadoma jaźń ujawniająca się w snach jest mieszaniną niższych i wyższych duchowych bodźców.

Fotografie Doroty Wróblewskiej z cyklu "Dreamland" inspirują i stymulują naszą świadomość oraz poruszają twórczą nieświadomość. Porządkują i pozwalają zrozumieć wewnętrzny świat autorki. Podobnie jak sny, prace Doroty kompensują wewnętrzną nierównowagę i wspomagają proces rozwoju osobowości. Posiadają zarówno obiektywne, jak i subiektywne płaszczyzny interpretacji. Interpretacje obiektywne są odbiciem codziennego życia autorki, jej stosunków ze światem zewnętrznym. Interpretacje subiektywne reprezentują wewnętrzne życie artystki, jej myśli i uczucia
- pisze Dr Izabela Jaroszewska - Dyrektor Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.
fot. Dorota Wróblewska

Dorota Wróblewska jest absolwentką Europejskiej Akademii Fotografii. Zajmuje się głównie portretem i fotografią inscenizowaną. Interesuje się wpływem nieświadomości na proces twórczy. Dyplom zrealizowała w Pracowni Fotografii Kreacyjnej Izabeli Jaroszewskiej. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych między innymi w Galerii Luksfera, VI Krakowskiej Dekadzie Fotografii, wystawie towarzyszącej V Międzynarodowemu Festiwalowi w Łodzi, SPOT. Od 2008 roku wraz z Moniką Ostrowską tworzą pod nazwą Aparatki.

Więcej zdjęć Doroty Wróblewskiej na stronach: www.sublimacja.com i www.aparatki.pl.


Dorota WróblewskaDreamland
Wernisaż: 17.12.2010, godzina: 18:00
Termin: 18.12.2010-19.01.2011

Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław

fot. Dorota Wróblewska

fot. Dorota Wróblewska

fot. Dorota Wróblewska

fot. Dorota Wróblewska

fot. Dorota Wróblewska
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1