Finisaż wystawy Jędrzeja Sokołowskiego w Warszawie

W najbliższą środę - 17 listopada w redakcji Res Publiki Nowej odbędzie się finisaż wystawy "Nowa Warszawa", na której możemy oglądać fragment projektu Jędrzeja Sokołowskiego.
(c) Jędrzej Sokołowski 2010

Błoto, chwasty, cienka warstwa śniegu. Zamglone i puste przestrzenie oświetlane niewyraźnym zimowym słońcem, w oddali, jakby unoszące się lekko nad zamarzniętą ziemią, kilkupiętrowe mieszkalne bloki. Część z nich jeszcze w trakcie budowy, inne ukończone całkiem niedawno. Rozrastająca się warszawska metropolia. Ursynów, Targówek, Bemowo - to tematyka prac Jędrzeja Sokołowskiego, które możemy oglądać w redakcji Res Publiki Nowej w Warszawie. Zapraszamy na finisaż, który rozpocznie się 17 listopada o godz. 18:00.

Projekt fotograficzny realizowany przez Jędrzeja Sokołowskiego od początku 2010 roku opowiada o peryferiach Warszawy. Rozrastające się miasto powiększa się o dzielnice rozrzucone na jego obrzeżach. Nowe, często nieskończone lub budowane w pośpiechu osiedla posiadają charakterystyczny krajobraz - dużo pustej, niezagospodarowanej i nienazwanej jeszcze przestrzeni. Szerokie puste, dzikie przestrzenie kontrastują z nieosfojoną i niezamieszkaną jeszcze architekturą. Są to miejsca nowe i nieodkryte. Fotograf ustawia swój wielkoformatowy panoramiczny aparat tam gdzie przeciętny warszawiak nie dociera. Fotografuje rzeczy pozornie zwykłe i niewarte uwagi. Stara się uchwycić moment zawieszenia. Przedstawiane miejsca niedawno były obce i dzikie, a za chwilę będą częścią miasta.


Jędrzej SokołowskiNowa Warszawa
Finisaż: 17.11.2010, godz. 18:00

Redakcja Res Publiki Nowej
ul. Gałczyńskiego 5
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
BenQ SW240 - test monitora
4 Gru 2018
Nareszcie na rynku pojawił się budżetowy monitor ze sprzętową kalibracją, który ma oferować bardzo dobrą jakość obrazu i świetną ergonomię za naprawdę nieduże pieniądze. Sprawdzamy, czy BenQ SW240 ma szansę przekonać do siebie miłośników fotografii.
4
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - test obiektywu
30 Lis 2018
Wysoka wydajność, wytrzymałość i niezawodność - mają to być trzy przymioty trzeciej odsłony reporterskiego zooma Canona. Czy w takim razie mamy do czynienia z poważnymi usprawnieniami, czy raczej lekką kosmetyką obiektywu kierowanego do profesjonalistów? Sprawdźmy to!
3
Canon EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM - zdjęcia przykładowe
26 Lis 2018
Ciekawi czy trzecia odsłona reporterskiego zooma Canona spełni oczekiwania profesjonalistów? Zobaczcie, jak w praktyce wypada najnowszy model EF 70-200 mm f/2.8L IS III USM.
5
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13