Finisaż wystawy Jędrzeja Sokołowskiego w Warszawie

W najbliższą środę - 17 listopada w redakcji Res Publiki Nowej odbędzie się finisaż wystawy "Nowa Warszawa", na której możemy oglądać fragment projektu Jędrzeja Sokołowskiego.
(c) Jędrzej Sokołowski 2010

Błoto, chwasty, cienka warstwa śniegu. Zamglone i puste przestrzenie oświetlane niewyraźnym zimowym słońcem, w oddali, jakby unoszące się lekko nad zamarzniętą ziemią, kilkupiętrowe mieszkalne bloki. Część z nich jeszcze w trakcie budowy, inne ukończone całkiem niedawno. Rozrastająca się warszawska metropolia. Ursynów, Targówek, Bemowo - to tematyka prac Jędrzeja Sokołowskiego, które możemy oglądać w redakcji Res Publiki Nowej w Warszawie. Zapraszamy na finisaż, który rozpocznie się 17 listopada o godz. 18:00.

Projekt fotograficzny realizowany przez Jędrzeja Sokołowskiego od początku 2010 roku opowiada o peryferiach Warszawy. Rozrastające się miasto powiększa się o dzielnice rozrzucone na jego obrzeżach. Nowe, często nieskończone lub budowane w pośpiechu osiedla posiadają charakterystyczny krajobraz - dużo pustej, niezagospodarowanej i nienazwanej jeszcze przestrzeni. Szerokie puste, dzikie przestrzenie kontrastują z nieosfojoną i niezamieszkaną jeszcze architekturą. Są to miejsca nowe i nieodkryte. Fotograf ustawia swój wielkoformatowy panoramiczny aparat tam gdzie przeciętny warszawiak nie dociera. Fotografuje rzeczy pozornie zwykłe i niewarte uwagi. Stara się uchwycić moment zawieszenia. Przedstawiane miejsca niedawno były obce i dzikie, a za chwilę będą częścią miasta.


Jędrzej SokołowskiNowa Warszawa
Finisaż: 17.11.2010, godz. 18:00

Redakcja Res Publiki Nowej
ul. Gałczyńskiego 5
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4