Finisaż wystawy Jędrzeja Sokołowskiego w Warszawie

W najbliższą środę - 17 listopada w redakcji Res Publiki Nowej odbędzie się finisaż wystawy "Nowa Warszawa", na której możemy oglądać fragment projektu Jędrzeja Sokołowskiego.
(c) Jędrzej Sokołowski 2010

Błoto, chwasty, cienka warstwa śniegu. Zamglone i puste przestrzenie oświetlane niewyraźnym zimowym słońcem, w oddali, jakby unoszące się lekko nad zamarzniętą ziemią, kilkupiętrowe mieszkalne bloki. Część z nich jeszcze w trakcie budowy, inne ukończone całkiem niedawno. Rozrastająca się warszawska metropolia. Ursynów, Targówek, Bemowo - to tematyka prac Jędrzeja Sokołowskiego, które możemy oglądać w redakcji Res Publiki Nowej w Warszawie. Zapraszamy na finisaż, który rozpocznie się 17 listopada o godz. 18:00.

Projekt fotograficzny realizowany przez Jędrzeja Sokołowskiego od początku 2010 roku opowiada o peryferiach Warszawy. Rozrastające się miasto powiększa się o dzielnice rozrzucone na jego obrzeżach. Nowe, często nieskończone lub budowane w pośpiechu osiedla posiadają charakterystyczny krajobraz - dużo pustej, niezagospodarowanej i nienazwanej jeszcze przestrzeni. Szerokie puste, dzikie przestrzenie kontrastują z nieosfojoną i niezamieszkaną jeszcze architekturą. Są to miejsca nowe i nieodkryte. Fotograf ustawia swój wielkoformatowy panoramiczny aparat tam gdzie przeciętny warszawiak nie dociera. Fotografuje rzeczy pozornie zwykłe i niewarte uwagi. Stara się uchwycić moment zawieszenia. Przedstawiane miejsca niedawno były obce i dzikie, a za chwilę będą częścią miasta.


Jędrzej SokołowskiNowa Warszawa
Finisaż: 17.11.2010, godz. 18:00

Redakcja Res Publiki Nowej
ul. Gałczyńskiego 5
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - test obiektywu
7 Paź 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona reporterskiego zooma Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. o ekwiwalencie 70-200 mm f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa.
18