Finisaż wystawy Jędrzeja Sokołowskiego w Warszawie

W najbliższą środę - 17 listopada w redakcji Res Publiki Nowej odbędzie się finisaż wystawy "Nowa Warszawa", na której możemy oglądać fragment projektu Jędrzeja Sokołowskiego.
(c) Jędrzej Sokołowski 2010

Błoto, chwasty, cienka warstwa śniegu. Zamglone i puste przestrzenie oświetlane niewyraźnym zimowym słońcem, w oddali, jakby unoszące się lekko nad zamarzniętą ziemią, kilkupiętrowe mieszkalne bloki. Część z nich jeszcze w trakcie budowy, inne ukończone całkiem niedawno. Rozrastająca się warszawska metropolia. Ursynów, Targówek, Bemowo - to tematyka prac Jędrzeja Sokołowskiego, które możemy oglądać w redakcji Res Publiki Nowej w Warszawie. Zapraszamy na finisaż, który rozpocznie się 17 listopada o godz. 18:00.

Projekt fotograficzny realizowany przez Jędrzeja Sokołowskiego od początku 2010 roku opowiada o peryferiach Warszawy. Rozrastające się miasto powiększa się o dzielnice rozrzucone na jego obrzeżach. Nowe, często nieskończone lub budowane w pośpiechu osiedla posiadają charakterystyczny krajobraz - dużo pustej, niezagospodarowanej i nienazwanej jeszcze przestrzeni. Szerokie puste, dzikie przestrzenie kontrastują z nieosfojoną i niezamieszkaną jeszcze architekturą. Są to miejsca nowe i nieodkryte. Fotograf ustawia swój wielkoformatowy panoramiczny aparat tam gdzie przeciętny warszawiak nie dociera. Fotografuje rzeczy pozornie zwykłe i niewarte uwagi. Stara się uchwycić moment zawieszenia. Przedstawiane miejsca niedawno były obce i dzikie, a za chwilę będą częścią miasta.


Jędrzej SokołowskiNowa Warszawa
Finisaż: 17.11.2010, godz. 18:00

Redakcja Res Publiki Nowej
ul. Gałczyńskiego 5
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix TZ200 - test praktyczny
16 Sie 2018
Jest tak mały i lekki, że można go nosić w kieszeni spodni, ale oferuje aż 15-krotny zoom optyczny z funkcją stabilizacji obrazu. Do tego mamy 1-calową matrycę 20 Mp, filmy 4K, świetny AF, ekran LCD i malutki wizjer oraz wiele inteligentnych trybów czy Wi-Fi i Bluetooth. Czego chcieć więcej w aparacie dla podróżnika? Sprawdziliśmy, jak w praktyce sprawuje się Panasonic Lumix TZ200.
2
Fujifilm X-T100 - test aparatu
8 Sie 2018
Fujifilm wie, jak robić małe, piękne aparaty, a najnowszy model X-T100 jest tego świetnym przykładem. Ze stylem w parze idą interesujące parametry: 24-megapikselowa matryca APS-C, odchylany o 180 stopni, dotykowy ekran LCD, duża wydajność pracy na baterii i niezła ergonomia. Sprawdziliśmy, jak X-T100 radzi sobie w praktyce.
1
Sigma Art z mocowaniem Sony E - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
30 Lip 2018
Jesteście ciekawi, co do zaoferowania mają obiektywy Sigma Art z mocowaniem do Sony E? Sprawdziliśmy, jak w praktyce wypadają dostępne już w sprzedaży modele 20, 24, 35, 50 i 85 mm ze światłem f/1.4.
8
EIZO ColorEdge CG2730 - test monitora
27 Lip 2018
Ten profesjonalny 27-calowy monitor o rozdzielczości 2560 x 1440 px, z wbudowanym czujnikiem do automatycznej kalibracji, zaprojektowano do zastosowań w fotografii, grafice, druku i postprodukcji. Od zawsze monitory z serii CG wyznaczały najwyższe standardy obrazowania na rynku. Czy z tym modelem będzie podobnie? Sprawdźmy!
0