"Plemiona Poznania" Ewy Łowżył w Warszawie

Zapraszamy na wystawę Ewy Łowżył, którą będziemy mogli oglądać w warszawskiej Nizio Gallery do 4 listopada. Artystka zaprezentuje na niej prace z serii "Plemiona Poznania", w której sportretowała osoby reprezentujące różne style życia, poglądy i profesje. Wernisaż w piątek, 15 października o godz. 20:00.
fot. Ewa Łowżył

Warszawska Nizio Gallery zaprasza na wystawę Ewy Łowżył zatytułowaną "Plemiona Poznania", której otwarcie odbędzie się 15 października o godz. 20:00.

Do serii "Plemiona Poznania" zostały wybrane osoby reprezentujące różne style życia, poglądy, profesje. Nazwa kolekcji "Plemiona" jest aluzją do prostych, pierwotnych systemów segregacji społecznej, opartych na doborze cech zewnętrznych, pochodzeniu oraz indywidualnych warunków pożyteczności publicznej danego osobnika. Artystka obrazuje tezę, że życiem ludzkim kierują w kolejności: przeznaczenie /fatum/, niezależne warunki psychofizyczne oraz element indywidualnego wyboru. Wszystkie te czynniki wywierają zdecydowany wpływ na fizyczność osoby. Stosowanie kodu wizualnego jest przymusem i ułatwia szybkie wkomponowanie się w określone środowisko i robienie w nim "kariery".

W tej edycji projektu skupiam się na portretowaniu poznaniaków, ale w moich planach jest również sportretowanie plemion warszawskich oraz innych części świata -pisze autorka.

Wszystkie fotografie z projektu "Plemiona Poznania" znajdziemy na stronie: www.plemiona-poznan.pl.
fot. Ewa Łowżył

Ewa Łowżył. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Kunstlerhaus Bethanien w Berlinie. Laureatka Nagrody Pracy Organicznej w Poznaniu/2009/. Brała udział w projektach ("Przywództwo" album - współpraca z Kobasem Laksą, "Memento vulgarii" - współpraca z Kobasem Laksą), wystawach zbiorowych (Efekt Czerwonych Oczu - fotografia polska XXI w. CSW Zamek Ujazdowski, Sztuka lat 90-tych, CSW Zamek Ujazdowski) oraz festiwalach (Miesiąc Fotografii w Krakowie, Transphotographiques). Jako kostiumograf współpracowała z Polskim Teatrem Tańca Baletem Poznańskim, Teatrem Usta Usta, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta. Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fluid, Machina, Photo France.


Ewa ŁowżyłPlemiona Poznania
Wernisaż: 15.10.2010, godz. 20:00
Termin: 16.10-4.11.2010

Nizio Gallery
ul. Inżynierska 3/4
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
2
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1