"Plemiona Poznania" Ewy Łowżył w Warszawie

Zapraszamy na wystawę Ewy Łowżył, którą będziemy mogli oglądać w warszawskiej Nizio Gallery do 4 listopada. Artystka zaprezentuje na niej prace z serii "Plemiona Poznania", w której sportretowała osoby reprezentujące różne style życia, poglądy i profesje. Wernisaż w piątek, 15 października o godz. 20:00.
fot. Ewa Łowżył

Warszawska Nizio Gallery zaprasza na wystawę Ewy Łowżył zatytułowaną "Plemiona Poznania", której otwarcie odbędzie się 15 października o godz. 20:00.

Do serii "Plemiona Poznania" zostały wybrane osoby reprezentujące różne style życia, poglądy, profesje. Nazwa kolekcji "Plemiona" jest aluzją do prostych, pierwotnych systemów segregacji społecznej, opartych na doborze cech zewnętrznych, pochodzeniu oraz indywidualnych warunków pożyteczności publicznej danego osobnika. Artystka obrazuje tezę, że życiem ludzkim kierują w kolejności: przeznaczenie /fatum/, niezależne warunki psychofizyczne oraz element indywidualnego wyboru. Wszystkie te czynniki wywierają zdecydowany wpływ na fizyczność osoby. Stosowanie kodu wizualnego jest przymusem i ułatwia szybkie wkomponowanie się w określone środowisko i robienie w nim "kariery".

W tej edycji projektu skupiam się na portretowaniu poznaniaków, ale w moich planach jest również sportretowanie plemion warszawskich oraz innych części świata -pisze autorka.

Wszystkie fotografie z projektu "Plemiona Poznania" znajdziemy na stronie: www.plemiona-poznan.pl.
fot. Ewa Łowżył

Ewa Łowżył. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Kunstlerhaus Bethanien w Berlinie. Laureatka Nagrody Pracy Organicznej w Poznaniu/2009/. Brała udział w projektach ("Przywództwo" album - współpraca z Kobasem Laksą, "Memento vulgarii" - współpraca z Kobasem Laksą), wystawach zbiorowych (Efekt Czerwonych Oczu - fotografia polska XXI w. CSW Zamek Ujazdowski, Sztuka lat 90-tych, CSW Zamek Ujazdowski) oraz festiwalach (Miesiąc Fotografii w Krakowie, Transphotographiques). Jako kostiumograf współpracowała z Polskim Teatrem Tańca Baletem Poznańskim, Teatrem Usta Usta, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta. Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fluid, Machina, Photo France.


Ewa ŁowżyłPlemiona Poznania
Wernisaż: 15.10.2010, godz. 20:00
Termin: 16.10-4.11.2010

Nizio Gallery
ul. Inżynierska 3/4
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0