"Plemiona Poznania" Ewy Łowżył w Warszawie

Zapraszamy na wystawę Ewy Łowżył, którą będziemy mogli oglądać w warszawskiej Nizio Gallery do 4 listopada. Artystka zaprezentuje na niej prace z serii "Plemiona Poznania", w której sportretowała osoby reprezentujące różne style życia, poglądy i profesje. Wernisaż w piątek, 15 października o godz. 20:00.
fot. Ewa Łowżył

Warszawska Nizio Gallery zaprasza na wystawę Ewy Łowżył zatytułowaną "Plemiona Poznania", której otwarcie odbędzie się 15 października o godz. 20:00.

Do serii "Plemiona Poznania" zostały wybrane osoby reprezentujące różne style życia, poglądy, profesje. Nazwa kolekcji "Plemiona" jest aluzją do prostych, pierwotnych systemów segregacji społecznej, opartych na doborze cech zewnętrznych, pochodzeniu oraz indywidualnych warunków pożyteczności publicznej danego osobnika. Artystka obrazuje tezę, że życiem ludzkim kierują w kolejności: przeznaczenie /fatum/, niezależne warunki psychofizyczne oraz element indywidualnego wyboru. Wszystkie te czynniki wywierają zdecydowany wpływ na fizyczność osoby. Stosowanie kodu wizualnego jest przymusem i ułatwia szybkie wkomponowanie się w określone środowisko i robienie w nim "kariery".

W tej edycji projektu skupiam się na portretowaniu poznaniaków, ale w moich planach jest również sportretowanie plemion warszawskich oraz innych części świata -pisze autorka.

Wszystkie fotografie z projektu "Plemiona Poznania" znajdziemy na stronie: www.plemiona-poznan.pl.
fot. Ewa Łowżył

Ewa Łowżył. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Kunstlerhaus Bethanien w Berlinie. Laureatka Nagrody Pracy Organicznej w Poznaniu/2009/. Brała udział w projektach ("Przywództwo" album - współpraca z Kobasem Laksą, "Memento vulgarii" - współpraca z Kobasem Laksą), wystawach zbiorowych (Efekt Czerwonych Oczu - fotografia polska XXI w. CSW Zamek Ujazdowski, Sztuka lat 90-tych, CSW Zamek Ujazdowski) oraz festiwalach (Miesiąc Fotografii w Krakowie, Transphotographiques). Jako kostiumograf współpracowała z Polskim Teatrem Tańca Baletem Poznańskim, Teatrem Usta Usta, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta. Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fluid, Machina, Photo France.


Ewa ŁowżyłPlemiona Poznania
Wernisaż: 15.10.2010, godz. 20:00
Termin: 16.10-4.11.2010

Nizio Gallery
ul. Inżynierska 3/4
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0