"Plemiona Poznania" Ewy Łowżył w Warszawie

Zapraszamy na wystawę Ewy Łowżył, którą będziemy mogli oglądać w warszawskiej Nizio Gallery do 4 listopada. Artystka zaprezentuje na niej prace z serii "Plemiona Poznania", w której sportretowała osoby reprezentujące różne style życia, poglądy i profesje. Wernisaż w piątek, 15 października o godz. 20:00.
fot. Ewa Łowżył

Warszawska Nizio Gallery zaprasza na wystawę Ewy Łowżył zatytułowaną "Plemiona Poznania", której otwarcie odbędzie się 15 października o godz. 20:00.

Do serii "Plemiona Poznania" zostały wybrane osoby reprezentujące różne style życia, poglądy, profesje. Nazwa kolekcji "Plemiona" jest aluzją do prostych, pierwotnych systemów segregacji społecznej, opartych na doborze cech zewnętrznych, pochodzeniu oraz indywidualnych warunków pożyteczności publicznej danego osobnika. Artystka obrazuje tezę, że życiem ludzkim kierują w kolejności: przeznaczenie /fatum/, niezależne warunki psychofizyczne oraz element indywidualnego wyboru. Wszystkie te czynniki wywierają zdecydowany wpływ na fizyczność osoby. Stosowanie kodu wizualnego jest przymusem i ułatwia szybkie wkomponowanie się w określone środowisko i robienie w nim "kariery".

W tej edycji projektu skupiam się na portretowaniu poznaniaków, ale w moich planach jest również sportretowanie plemion warszawskich oraz innych części świata -pisze autorka.

Wszystkie fotografie z projektu "Plemiona Poznania" znajdziemy na stronie: www.plemiona-poznan.pl.
fot. Ewa Łowżył

Ewa Łowżył. Zajmuje się fotografią kreacyjną. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Stypendystka Kunstlerhaus Bethanien w Berlinie. Laureatka Nagrody Pracy Organicznej w Poznaniu/2009/. Brała udział w projektach ("Przywództwo" album - współpraca z Kobasem Laksą, "Memento vulgarii" - współpraca z Kobasem Laksą), wystawach zbiorowych (Efekt Czerwonych Oczu - fotografia polska XXI w. CSW Zamek Ujazdowski, Sztuka lat 90-tych, CSW Zamek Ujazdowski) oraz festiwalach (Miesiąc Fotografii w Krakowie, Transphotographiques). Jako kostiumograf współpracowała z Polskim Teatrem Tańca Baletem Poznańskim, Teatrem Usta Usta, Międzynarodowym Festiwalem Teatralnym Malta. Publikacje: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Fluid, Machina, Photo France.


Ewa ŁowżyłPlemiona Poznania
Wernisaż: 15.10.2010, godz. 20:00
Termin: 16.10-4.11.2010

Nizio Gallery
ul. Inżynierska 3/4
Warszawa
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0