"Wakacyjnie... podróżując!" - wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF

Już jutro, 7 września o godz. 19:00 w warszawskim Traffic Clubie otwarta zostanie wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF. Fotografie powstałe w czasie wakacyjnych podróży, zarówno po Polsce jak i świecie, będziemy mogli oglądać do końca miesiąca.
fot. Tomasz Malka

Wakacyjne lądy i podróżnicze przygody prowadzą uczestników wystawy w najrozmaitsze miejsca, z których wszystkie okazują się niezwykłe, gdy są widziane przez obiektywy ich aparatów fotograficznych. Wystawa "Wakacyjnie... podróżując!" prezentuje prace grupy młodych, interesujących artystów, absolwentów Studium Fotografii ZPAF, trzech z nich zostało już przyjętych do Okręgu Warszawskiego ZPAF, a kilkoro w czerwcu br. obroniło prace dyplomowe po Roku Dyplomowym w Studium.

Ich fotografie mówią o ciekawych i często fascynujących miejscach, niejednokrotnie bardzo bliskich - przykładem jest Zachodnie Mazowsze i Południowe Roztocze na Lubelszczyźnie, uchwycone przez Aleksandrę Duralską, czy Piaski na Mierzei Wiślanej, będące tłem fotografii Tomasza Malki. Niezbyt daleka jest także wyspa Amrum, trochę tajemnicza w ujęciu Davida Rojkowskiego.

Mamy też impresje z miejsc i krajów znanych, bardzo popularnych, często odwiedzanych przez turystów: Paryża, Barcelony, Wenecji, Egiptu czy Grecji, widzianych w niekonwencjonalny sposób, co wyraźnie pokazują fotografie Pauliny Jaśkowskiej, czy nieco przewrotnie zatytułowane "pocztówki z Egiptu" Marka Góreckiego.

fot. Agnieszka Rodowicz

Fotografujący podróżnicy zapuszczają się także w egzotyczne, mniej znane zakątki świata. Oglądamy więc zdjęcia zagubionych w kambodżańskiej dżungli ruin starożytnych świątyń i tubylczych wiosek w Papui. Możemy także zobaczyć fotografie górskie i podwodne; ale także subtelne zdjęcia plenerowych znalezisk pt. "Porzucenie..." autorstwa Moniki Smolińskiej, czy działający na wyobraźnię melancholijny obraz "Nostalgia" Natalii Kuran - bardziej odwołujący się do emocji, niż do konkretnego miejsca.

23 autorów pokazuje bardzo odmienne fotografie. Tematyka potraktowana jest przez każdego z nich w inny sposób, ich zdjęcia prezentują przekrój technik fotograficznych - od najpowszechniejszej obecnie fotografii cyfrowej - po fotografię otworkową, wykonaną własnoręcznie zaprojektowanym i skonstruowanym aparatem. Mimo tej różnorodności miejsc, fotograficznych spojrzeń i technik - zdjęcia te łączy wspólne, nieuchwytne ale wyczuwalne, widzenie świata. Widzenie fotograficzne, które autorzy wystawianych prac rozwinęli w Studium Fotografii ZPAF. Jest ono pełne uważnego i dociekliwego zatrzymania się na chwilę - by ją utrwalić; wyważone i przyjazne dla fotografowanej materii.

fot. Anna i Jakub Urbańscy

Autorzy biorący udział w wystawie:
Jan Ambroziewicz, Marta Ankiersztejn, Anna Borys, Tomasz Budzynski, Marta Bulinska,Lechosław Carnelli, Małgorzata Dekempe, Aleksandra Duralska, Agnieszka Galas, Marek Górecki,Marcin Federak, Paulina Jaskowska, Natalia Kuran, Tomasz Malka, Magdalena Mirowska, Tomasz Oszczepalski, Agnieszka Rodowicz, David Rojkowski, Monika Smolinska,Anna i Jakub Urbanscy, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Justyna Wołoszyn.

Kurator wystawy: Katarzyna Sław Piwowar
Wystawa przygotowana przez Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików.

Wakacyjnie... podróżując! - wystawa absolwentów Studium Fotografii ZPAF
Wernisaż: 7.09, godz. 19:00
Termin: 8-30.09.2010

Traffic Club, ul. Bracka 25
Sala Klubowa III p.
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12