Prace Anety Nowickiej w galerii "Wystaw Gołe"

Młoda galeria o intrygującej nazwie "Wystaw Gołe" ulokowała się w bramie lokalu 5-10-15 na ul. Mokotowskiej 73 w Warszawie. Już dziś, 23 sierpnia otworzy tutaj piątą wystawę "Akt religijny. Śmierć przez udomowienie", której autorką jest Aneta Nowicka.
fot. Aneta Nowicka
Mieszcząca się w bramie warszawskiej kamienicy artystycznej 5-10-15 Galeria "Wystaw Gołe" otwiera piątą już wystawę. Misja miejsca gdzie, każdy chętny ma możliwość pokazania swoich zdjęć, powoli zaczyna osiągać swój cel. Tym razem swoje gołe, w przenośni i dosłownie, wystawiła Aneta Nowicka, przedstawiając cykl prac "Akt religijny. Śmieć przez udomowienie." Wernisaż już dziś, 23 sierpnia o godz 19:30.

Niektóre fotografie balansują są na granicy rzeczywistości, mają surrealny styl, ale mówią jasno o manipulacji, oddaniu, miłości, poświęceniu.

Wyzwolona kura domowa, kura domowa bez granic rozprawia się z mitami na temat kobiecości. Autorkę fascynuje siła, jaka płynie z kobiet, z ich wiary, dzięki której z konsekwencją potrafią znosić różne trudy, na co dzień przejmują religijne wzorce pełne poświęcenia.

Nowickiej wykonywanie fotografii dostarcza wiele emocji. Jej obrazy balansują na granicy kiczu, piękna i cierpienia. Autorka wchodzi w role kobiet, które przestawia i patrzy przez chwilę na świat oczyma swoich bohaterek. I nie zawsze podoba się jej to, co widzi.


Aneta Nowicka o sobie: Zaczynałam od fotografii reporterskiej. W 2005 roku, kiedy to wykonałam zdjęcia do projektu Artura Żmijewskiego "Powtórzenie", zdjęcia towarzyszyły projektowi zaprezentowanemu na Biennale Sztuki w Wenecji. W 2007 roku ukończyłam Laboratorium Reportażu przy Uniwersytecie Warszawskim z dyplomem u Tadeusza Rolke i Macieja Skawińskiego "Uzdrowisko". Dotyczył kobiet pracujących w kopalniach w mieście górniczym, które kiedyś było uzdrowiskiem i ma wymiar osobisty, bo stamtąd pochodzę. W 2008 roku zakończyłam również naukę w Europejskiej Szkole Fotografii Izabeli Jaroszewskiej. W fotoreportażach szukam tematów społecznych, patrzę na świat czasami ze współczuciem, czasami ironicznie. Wyjeżdżałam (Azja, Ameryka Południowa) by eksplorować nieznane zakątki i w poszukiwaniu fascynujących tematów. Owocem takich podróż był np. projekt "W kraju przyczajonego tygrysa", który zaowocował szeregiem wystaw. Wystawa "Kuloodporni" z Kolumbii ma kolejne edycje.

Aneta NowickaAkt religijny. Śmierć przez udomowienie.
Wernisaż: 23.08.2001, godz. 19:30
Termin: 23-31.08.2010

Wystaw Gołe
Kamienica artystyczna 5-10-15
ul. Mokotowska 73
Warszawa
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0