Prace Anety Nowickiej w galerii "Wystaw Gołe"

0
Marcin Grabowiecki
23 Sierpień 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Młoda galeria o intrygującej nazwie "Wystaw Gołe" ulokowała się w bramie lokalu 5-10-15 na ul. Mokotowskiej 73 w Warszawie. Już dziś, 23 sierpnia otworzy tutaj piątą wystawę "Akt religijny. Śmierć przez udomowienie", której autorką jest Aneta Nowicka.
fot. Aneta Nowicka
Mieszcząca się w bramie warszawskiej kamienicy artystycznej 5-10-15 Galeria "Wystaw Gołe" otwiera piątą już wystawę. Misja miejsca gdzie, każdy chętny ma możliwość pokazania swoich zdjęć, powoli zaczyna osiągać swój cel. Tym razem swoje gołe, w przenośni i dosłownie, wystawiła Aneta Nowicka, przedstawiając cykl prac "Akt religijny. Śmieć przez udomowienie." Wernisaż już dziś, 23 sierpnia o godz 19:30.

Niektóre fotografie balansują są na granicy rzeczywistości, mają surrealny styl, ale mówią jasno o manipulacji, oddaniu, miłości, poświęceniu.

Wyzwolona kura domowa, kura domowa bez granic rozprawia się z mitami na temat kobiecości. Autorkę fascynuje siła, jaka płynie z kobiet, z ich wiary, dzięki której z konsekwencją potrafią znosić różne trudy, na co dzień przejmują religijne wzorce pełne poświęcenia.

Nowickiej wykonywanie fotografii dostarcza wiele emocji. Jej obrazy balansują na granicy kiczu, piękna i cierpienia. Autorka wchodzi w role kobiet, które przestawia i patrzy przez chwilę na świat oczyma swoich bohaterek. I nie zawsze podoba się jej to, co widzi.


Aneta Nowicka o sobie: Zaczynałam od fotografii reporterskiej. W 2005 roku, kiedy to wykonałam zdjęcia do projektu Artura Żmijewskiego "Powtórzenie", zdjęcia towarzyszyły projektowi zaprezentowanemu na Biennale Sztuki w Wenecji. W 2007 roku ukończyłam Laboratorium Reportażu przy Uniwersytecie Warszawskim z dyplomem u Tadeusza Rolke i Macieja Skawińskiego "Uzdrowisko". Dotyczył kobiet pracujących w kopalniach w mieście górniczym, które kiedyś było uzdrowiskiem i ma wymiar osobisty, bo stamtąd pochodzę. W 2008 roku zakończyłam również naukę w Europejskiej Szkole Fotografii Izabeli Jaroszewskiej. W fotoreportażach szukam tematów społecznych, patrzę na świat czasami ze współczuciem, czasami ironicznie. Wyjeżdżałam (Azja, Ameryka Południowa) by eksplorować nieznane zakątki i w poszukiwaniu fascynujących tematów. Owocem takich podróż był np. projekt "W kraju przyczajonego tygrysa", który zaowocował szeregiem wystaw. Wystawa "Kuloodporni" z Kolumbii ma kolejne edycje.

Aneta NowickaAkt religijny. Śmierć przez udomowienie.
Wernisaż: 23.08.2001, godz. 19:30
Termin: 23-31.08.2010

Wystaw Gołe
Kamienica artystyczna 5-10-15
ul. Mokotowska 73
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
81
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Powiązane artykuły