Gdańsk Press Photo 2010 - wystawa pokonkursowa w Gdańsku

Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku i Kosycarz Foto Press zapraszają na pokonkursową wystawę Gdańsk Press Photo 2010. Prace możemy oglądać od 25 sierpnia w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, gdzie 9 września odbędzie się wręczenie nagród laureatom konkursu.
fot. Michał Szlaga, Konwencja Tatuażu
Konkurs Gdańsk Press Photo odbył się już po raz 14. Na wystawie, towarzyszącej konkursowi zobaczymy prace, nagrodzone w jego tegorocznej edycji. Konkurs jest platformą oceny i prezentacji najlepszych osiągnięć zawodowych fotoreporterów oraz niezawodowych pasjonatów fotografii prasowej z regionu Pomorza i Pomorza Zachodniego.

Prace prezentowane na wystawie pokonkursowej są okazją do wizualnego podsumowania minionego roku, w subiektywnym spojrzeniu autorów wystawianych fotografii. Obok zdjęć, na których uchwycono najważniejsze chwile i doniosłe wydarzenia znajdują się także takie, które odkrywają przed nami prywatne, mało znane dotychczas mikroświaty. Wszystkie fotografie, które można zobaczyć na naszej wystawie, mają wspólny mianownik: każda z uwiecznionych sytuacji była - w odczuciu autora - godna chwili uwagi i naciśnięcia spustu aparatu fotograficznego. Co najistotniejsze, prezentowane fotografie nie tyle "pokazują" to, co już znamy, a raczej na nowo odkrywają, stymulując aktywność postrzegania u swoich odbiorców - zauważają organizatorzy.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbędzie się 9 września o godz. 17:00 w Galerii NCK.

Gdańsk Press Photo 2010 - wystawa pokonkursowa
Termin: 25.08-12.09.2010

Galeria Nadbałtyckiego Centrum Kultury
ul. Korzenna 33/35
Gdańsk


Wystawa zostanie pokazana również w CH Manhattan (15.09-06.10.2010), Urządzie Miasta w Sopocie (8.10-05.11.2010), Urządzie Miasta w Gdyni (Galeria Ratusz - 22.11-10.12.2010) oraz Gminnym Ośrodku Kultury w Luzinie, Gminnym Ośrodku Turystyki i Sportu w Gniewinie i Wejherowskim Centrum Kultury w 2011 roku.
fot. Renata Dąbrowska, Trwała parowa

fot. Kacper Kowalski, Polska skuta lodem
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
4
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0