“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda

“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
Hugh Holland miał 32 lata gdy kultura deskorolkowa przeżywała swój rozkwit, a wyschnięte przydomowe baseny, parkingi, deptaki i parki Los Angeles zapełniały się długowłosą młodzieżą ogarnięta szałem miejskiego surfingu. Fotograf przez 3 lata dokumentował tę wyrazistą subkulturę, która w niedługim czasie rozprzestrzeniła się na cały świat. Spalone słońcem, klimatyczne fotografie oferują unikalne, szczere spojrzenie na korzenie tego jedynego w swoim rodzaju, pokoleniowego sportu, zanim jeszcze został został on skomercjalizowany w późnych latach siedemdziesiątych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Archiwalne zdjęcia Hugh Hollanda zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2006 roku przez galerię M+B z Los Angeles. Teraz ta niezwykła kolekcja została wydana w formie albumu pod tytułem “”Locals Only”, który możecie zakupić za pośrednictwem wydawnictwa Ammo Books w cenie $19,95.

Więcej informacji o albumie znajdziecie na stronie ammobooks.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0