“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda

“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
Hugh Holland miał 32 lata gdy kultura deskorolkowa przeżywała swój rozkwit, a wyschnięte przydomowe baseny, parkingi, deptaki i parki Los Angeles zapełniały się długowłosą młodzieżą ogarnięta szałem miejskiego surfingu. Fotograf przez 3 lata dokumentował tę wyrazistą subkulturę, która w niedługim czasie rozprzestrzeniła się na cały świat. Spalone słońcem, klimatyczne fotografie oferują unikalne, szczere spojrzenie na korzenie tego jedynego w swoim rodzaju, pokoleniowego sportu, zanim jeszcze został został on skomercjalizowany w późnych latach siedemdziesiątych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Archiwalne zdjęcia Hugh Hollanda zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2006 roku przez galerię M+B z Los Angeles. Teraz ta niezwykła kolekcja została wydana w formie albumu pod tytułem “”Locals Only”, który możecie zakupić za pośrednictwem wydawnictwa Ammo Books w cenie $19,95.

Więcej informacji o albumie znajdziecie na stronie ammobooks.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0