“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda

“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
Hugh Holland miał 32 lata gdy kultura deskorolkowa przeżywała swój rozkwit, a wyschnięte przydomowe baseny, parkingi, deptaki i parki Los Angeles zapełniały się długowłosą młodzieżą ogarnięta szałem miejskiego surfingu. Fotograf przez 3 lata dokumentował tę wyrazistą subkulturę, która w niedługim czasie rozprzestrzeniła się na cały świat. Spalone słońcem, klimatyczne fotografie oferują unikalne, szczere spojrzenie na korzenie tego jedynego w swoim rodzaju, pokoleniowego sportu, zanim jeszcze został został on skomercjalizowany w późnych latach siedemdziesiątych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Archiwalne zdjęcia Hugh Hollanda zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2006 roku przez galerię M+B z Los Angeles. Teraz ta niezwykła kolekcja została wydana w formie albumu pod tytułem “”Locals Only”, który możecie zakupić za pośrednictwem wydawnictwa Ammo Books w cenie $19,95.

Więcej informacji o albumie znajdziecie na stronie ammobooks.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Coolpix P1000 - pierwsze wrażenia
10 Lip 2018
Najnowszy Coolpix P1000 chce podbić serca miłośników superzoomów obiektywem o wyjątkowo dużym zakresie ogniskowych i wygodną ergonomią. Czy zdobędzie równie dużą popularność, co poprzednik, model P900?
3
Sony A7 III - test aparatu
6 Lip 2018
Choć wiele elementów zaczerpnięto z flagowego modelu, A7 III kosztuje ponad połowę mniej. Czy to najbardziej uniwersalna pełna klatka na rynku?
1
Sony FE 400 mm f/2.8 GM OSS - zdjęcia przykładowe
29 Cze 2018
Jeśli jesteście ciekawi, jak w boju wypada najnowsza bestia Sony, to mamy dobrą wiadomość. Profesjonalny teleobiektyw FE 400 mm f/2.8 GM OSS sprawdziliśmy na londyńskim torze wyścigowym Brooklands.
1
WD My Passport Wireless SSD - test przenośnego dysku do backupu
27 Cze 2018
Backup zdjęć z karty pamięci w czasie podróży, łączność Wi-Fi, przeglądanie zdjęć na smartfonie i praca na baterii do 10 godzin, a w razie potrzeby - power bank dla aparatu. Brzmi, jak narzędzie marzeń dla wielu fotografów. Sprawdźmy czy dysk wart jest swojej wysokiej ceny.
1