“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda

“Locals Only” - spalone słońcem, deskorolkowe zdjęcia kalifornijskiego fotografa, Hugh Hollanda
Gdy w latach 70. Kalifornia przeżywała jeden z największych okresów suszy, w wyschniętych przydomowych basenach rodziła się kultura deskorolkowa. Fotograf Hugh Holland spędził 3 lata na dokumentacji zataczającego coraz większe kręgi fenomenu. Jego klimatyczne, spalone słońcem fotografie zebrane zostały w wydanym w tym roku albumie “Locals Only”.
Hugh Holland miał 32 lata gdy kultura deskorolkowa przeżywała swój rozkwit, a wyschnięte przydomowe baseny, parkingi, deptaki i parki Los Angeles zapełniały się długowłosą młodzieżą ogarnięta szałem miejskiego surfingu. Fotograf przez 3 lata dokumentował tę wyrazistą subkulturę, która w niedługim czasie rozprzestrzeniła się na cały świat. Spalone słońcem, klimatyczne fotografie oferują unikalne, szczere spojrzenie na korzenie tego jedynego w swoim rodzaju, pokoleniowego sportu, zanim jeszcze został został on skomercjalizowany w późnych latach siedemdziesiątych.
Zobacz wszystkie zdjęcia (11)
Archiwalne zdjęcia Hugh Hollanda zostały po raz pierwszy zaprezentowane w 2006 roku przez galerię M+B z Los Angeles. Teraz ta niezwykła kolekcja została wydana w formie albumu pod tytułem “”Locals Only”, który możecie zakupić za pośrednictwem wydawnictwa Ammo Books w cenie $19,95.

Więcej informacji o albumie znajdziecie na stronie ammobooks.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0