Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy

Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy

Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.

Być może nie każdy z Was słyszał o Photo Mechanic, jednak program jest bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy chociażby eventowych - czyli wszystkich tych osób, które wykonują i pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Przez wielu Photo Mechanic jest uważany za idealne rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania katalogowania i eksportu wybranych zdjęć. Jest więc bardziej praktyczną alternatywą dla Lightroma, a dokładniej dla jego panelu Library (biblioteki zdjęć).

Niestety ostatnia wersja Photo Mechanic została zaprezentowana w 2012 roku i od tamtego czasu producent nie wypuścił żadnej aktualizacji. Jednak wszystko ma ulec zmianie już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Camera Bits udostępni najnowszą wersję programu, która wprowadzi szereg wyczekiwanych możliwości.

Szybkość i wygoda

Na razie firma nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiemy jedynie, że nowa odsłona Photo Mechanic 6 będzie opracowana w wersji 64-bitowej i w przyszłości ma być wspierana kolejnymi aktualizacjami. Do tego użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę wydajności - przeglądanie, selekcja, katalogowanie oraz eksport mają odbywać się o wiele szybciej niż w przypadku poprzedniej odsłony programu. Otrzymać mamy też zupełnie nowy i opracowany od podstaw interfejs, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty.

- W chwili odłożenia kamery rozpoczyna się proces przetwarzania wykonanego materiału. Najbardziej produktywni fotografowie na świecie korzystają z zaawansowanych funkcji Photo Mechanic, aby zarządzanie zdjęciami było szybsze i łatwiejsze, bez konieczności czekania - zaznacza producent

Cena i dostępność

Photo Mechanic 6 zostanie zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z programem, będą mogli go zakupić za 139 dolarów. Aktualizacja wcześniejszej odsłony PM do nowej wersji to koszt 89 dolarów. Z kolej fotografowie, którzy zakupili program w ubiegłym roku uaktualnienie otrzymają za darmo.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8