Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy

0
Michał Chrzanowski
19 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.

Być może nie każdy z Was słyszał o Photo Mechanic, jednak program jest bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy chociażby eventowych - czyli wszystkich tych osób, które wykonują i pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Przez wielu Photo Mechanic jest uważany za idealne rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania katalogowania i eksportu wybranych zdjęć. Jest więc bardziej praktyczną alternatywą dla Lightroma, a dokładniej dla jego panelu Library (biblioteki zdjęć).

Niestety ostatnia wersja Photo Mechanic została zaprezentowana w 2012 roku i od tamtego czasu producent nie wypuścił żadnej aktualizacji. Jednak wszystko ma ulec zmianie już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Camera Bits udostępni najnowszą wersję programu, która wprowadzi szereg wyczekiwanych możliwości.

Szybkość i wygoda

Na razie firma nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiemy jedynie, że nowa odsłona Photo Mechanic 6 będzie opracowana w wersji 64-bitowej i w przyszłości ma być wspierana kolejnymi aktualizacjami. Do tego użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę wydajności - przeglądanie, selekcja, katalogowanie oraz eksport mają odbywać się o wiele szybciej niż w przypadku poprzedniej odsłony programu. Otrzymać mamy też zupełnie nowy i opracowany od podstaw interfejs, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty.

- W chwili odłożenia kamery rozpoczyna się proces przetwarzania wykonanego materiału. Najbardziej produktywni fotografowie na świecie korzystają z zaawansowanych funkcji Photo Mechanic, aby zarządzanie zdjęciami było szybsze i łatwiejsze, bez konieczności czekania - zaznacza producent

Cena i dostępność

Photo Mechanic 6 zostanie zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z programem, będą mogli go zakupić za 139 dolarów. Aktualizacja wcześniejszej odsłony PM do nowej wersji to koszt 89 dolarów. Z kolej fotografowie, którzy zakupili program w ubiegłym roku uaktualnienie otrzymają za darmo.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w programach graficznych
Luminar Flex z systemem Accent AI 2.0 - inteligentna wtyczka, która odmienić ma sposób pracy w...
Skylum zaktualizowało wtyczkę Flex, która użytkownikom programów Photoshop i Lightroom oferuje najważniejsze funkcje programu Luminar w przystępnej i wygodnej do...
23
0
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar rośnie w siłę. Teraz jest jeszcze szybszy i wydajniejszy
Luminar doczekał się kolejnej aktualizacji. Wraz z uaktualnieniem do wersji 3.1.1 program ma wyraźnie przyspieszyć. Cieszyć się mamy także z poprawy stabilności oraz...
15
0
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
ON1 Effects 2019 dostępne do pobrania za darmo
Chcecie dodać waszym zdjęciom nieco charakteru? Teraz możecie to zrobić zupełnie za darmo. Aż do 19 czerwca program ON1 Effects 2019 możemy pobrać bezpłatnie ze strony...
89
1