Nadchodzi Photo Mechanic 6. Program do katalogowania zdjęć ma być jeszcze szybszy i wydajniejszy

0
Michał Chrzanowski
19 Marzec 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

Nowy i bardziej intuicyjny interfejs, a także zwiększona wydajność i stabilność - to tylko niektóre z usprawnień, jakie mamy otrzymać w nadchodzącym Photo Mechanic 6. Premiera programu już 25 marca.

Być może nie każdy z Was słyszał o Photo Mechanic, jednak program jest bardzo ceniony przez fotoreporterów, fotografów ślubnych, sportowych czy chociażby eventowych - czyli wszystkich tych osób, które wykonują i pracują z ogromnymi seriami i kolekcjami zdjęć. Przez wielu Photo Mechanic jest uważany za idealne rozwiązanie do podglądu, selekcjonowania, oceniania, tagowania katalogowania i eksportu wybranych zdjęć. Jest więc bardziej praktyczną alternatywą dla Lightroma, a dokładniej dla jego panelu Library (biblioteki zdjęć).

Niestety ostatnia wersja Photo Mechanic została zaprezentowana w 2012 roku i od tamtego czasu producent nie wypuścił żadnej aktualizacji. Jednak wszystko ma ulec zmianie już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Camera Bits udostępni najnowszą wersję programu, która wprowadzi szereg wyczekiwanych możliwości.

Szybkość i wygoda

Na razie firma nie zdradza zbyt wielu szczegółów. Wiemy jedynie, że nowa odsłona Photo Mechanic 6 będzie opracowana w wersji 64-bitowej i w przyszłości ma być wspierana kolejnymi aktualizacjami. Do tego użytkownicy powinni odczuć znaczną poprawę wydajności - przeglądanie, selekcja, katalogowanie oraz eksport mają odbywać się o wiele szybciej niż w przypadku poprzedniej odsłony programu. Otrzymać mamy też zupełnie nowy i opracowany od podstaw interfejs, który ma być jeszcze bardziej intuicyjny i przejrzysty.

- W chwili odłożenia kamery rozpoczyna się proces przetwarzania wykonanego materiału. Najbardziej produktywni fotografowie na świecie korzystają z zaawansowanych funkcji Photo Mechanic, aby zarządzanie zdjęciami było szybsze i łatwiejsze, bez konieczności czekania - zaznacza producent

Cena i dostępność

Photo Mechanic 6 zostanie zaprezentowany już w najbliższy poniedziałek, 25 marca. Nowi użytkownicy, którzy wcześniej nie mieli styczności z programem, będą mogli go zakupić za 139 dolarów. Aktualizacja wcześniejszej odsłony PM do nowej wersji to koszt 89 dolarów. Z kolej fotografowie, którzy zakupili program w ubiegłym roku uaktualnienie otrzymają za darmo.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
7
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10