ON1 Photo RAW 2018.5.2 - darmowa aktualizacja, a wraz z nią kilka kluczowych zmian

ON1 Photo RAW 2018.5.2 - darmowa aktualizacja, a wraz z nią kilka kluczowych zmian

Jeszcze lepsza wydajność programu, nowe narzędzia optymalizujące edycję zdjęć oraz wsparcie systemowe dla nowych aparatów, to tylko kilka zmian jakie wprowadza nowa bezpłatna aktualizacja ON1 Photo RAW.

Ostatnia poważna aktualizacja ON1 Photo RAW została udostępniona w połowie czerwca. Wprowadziła ona znaczną poprawę wydajności, tablice LUT, nowe pakiety przygotowane przez znanych retuszerów, a także wsparcie dla najnowszych aparatów i obiektywów. Jednak teraz producent zaprezentował kolejne uaktualnienie do wersji 2018.5.2.

- ON1 Photo RAW 2018 zawiera niezbędne narzędzia i funkcje, których potrzebuje każdy fotograf do swojej pracy. Nasz super szybki najnowocześniejszy silnik przetwarzania zapewnia niezwykle płynną i wydajną edycję. ON1 Photo RAW koncentruje się na tym, aby z każdego zdjęcia wyciągnąć jego maksimum. Fotografowie mają teraz narzędzie z szybkim zarządzaniem zdjęciami, setkami dostosowywanych efektów fotograficznych, szybkim i pięknym HDR, panoramami, maskowaniem i narzędziami do selekcji w jednej aplikacji - zaznacza producent.

  • Nowe narzędzia Keystone, Level i Move dostępne w Transform panelu Develop. Dzięki nim łatwiej będzie można poprawić perspektywę zniekształcenia obrazu.
  • Zwiększona wydajność programu na urządzeniach z systemem MacOS.
  • Funkcja usuwania „gorących pikseli“ dla czujników Fujifilm X-Trans.
  • Wsparcie dla aparatu Canon EOS 2000D.
  • Ulepszone narzędzie do usuwanie kolorowych przebarwień spowodowanych aberracją chromatyczną.
  • Poprawiona wydajność filtrów: Dynamic Contrast, HDR Look, Sharpening.
  • Poprawa pomniejszych błędów programowych.

Aktualizacja do wersji 5.2 jest już dostępna do darmowego pobrania dla dotychczasowych użytkowników ON1 Photo RAW 2018. Więcej informacji możecie znaleźć na stronie producenta.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2
Peak Design Everyday Messenger - test torby fotograficznej
10 Paź 2018
Ma być torbą idealną, stworzoną z myślą o każdej potrzebie fotografa. Druga generacja torby jest jeszcze bliżej tego celu, ponieważ wprowadzono w niej kilka drobnych, ale ważnych usprawnień. W czasie swojej wyprawy do Budapesztu oraz miejskich, codziennych podróży sprawdziłem, jak w praktyce sprawuje się druga generacja torby fotograficznej Peak Design Everyday Messenger.
1
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
10 Paź 2018
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3 XL.
2