Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

Właśnie Ty możesz pomóc w ulepszeniu Adobe Lightroom

„Poprawa ogólnej stabilności i działania Lightrooma jest teraz dla nas sprawą priorytetową” – czytamy na oficjalnym blogu Adobe. Firma zgłosiła się bezpośrednio do fotografów z całego świata, by Ci zaakcentowali najważniejsze i najbardziej irytujące problemy programu, które spowalniają ich „workflow”.

Adobe Lightroom to bez wątpienia jeden z popularniejszych programów służących do edycji i wywoływania zdjęć RAW. Każda z nowych aktualizacji zwiększa jego możliwości wprowadzając to coraz bardziej zaawansowane funkcje. Jednak tajemnicą poliszynela jest wydajność i szybkość działania samego programu. Mimo większych pamięci RAM, lepszych kart graficznych, czy samych procesorów, Lightroom wciąż potrafi spowolnić swoje działanie lub nawet się zawiesić – a nie jest to winą naszego komputera, a właśnie samego programu.

Przez ostatnie lata Adobe milczało w tej kwestii i zdawało się, że po prostu nie chce zmierzyć się z poważnym problemem, który często zaburza nasz „workflow”. Do teraz. Na oficjalnym blogu firmy pojawił się wpis, w którym producent jasno daje do zrozumienia, że poprawa ogólnej stabilności i działania programu jest teraz sprawą priorytetową.

- Przez ostatnie lata dodaliśmy wiele nowych funkcji usprawniających Lightrooma. Jednak zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze długa droga, by w pełni sprostać oczekiwaniom profesjonalnych fotografów. Poprawa wydajności oraz eliminacja błędów systemowych jest teraz dla nas najważniejszą sprawą - powiedział Tom Hogarty, menadżer do spraw produktu w Adobe.

I tutaj właśnie producent potrzebuje Twojej pomocy. Adobe chce współpracować z fotografami z całego świata, by zidentyfikować najważniejsze i najbardziej uciążliwe aspekty, które mają negatywny wpływ na wydajność i działanie programu. Tak więc jeśli zauważyłeś jakiś wyjątkowo irytujący mankament Lightrooma lub po prostu masz pomysł w jaki sposób usprawnić soft, to teraz możesz je przekazać bezpośrednio do Adobe. Swoje sugestie możesz ująć w specjalnie stworzonym do tego celu kwestionariuszu. Im więcej będzie wniosków, tym szybciej możemy spodziewać się naprawy wszelkich Lightrooma i poprawy jego wydajności i szybkości pracy.

wykorzystane zdjęcia: www.pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Olympus OM-D E-M10 Mark III - test aparatu
13 Lis 2017
Nowy bezlusterkowiec Olympusa to już trzecia odsłona jednej z najbardziej popularnych amatorskich konstrukcji na rynku. E-M10 III z jednej strony wprowadza istotne usprawnienia, z drugiej wydaje się być kierowany do mniej wymagającego odbiorcy niż poprzednik. Przekonajmy się więc, czy jest jego godnym następcą.
1
Quadralite A1 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
9 Lis 2017
Przedwczoraj w Krakowie odbyła się polska premiera Quadralite A1, a my mogliśmy nieco bliżej zapoznać się z tym kompaktowym rozwiązaniem. Czy jest to jedynie zewnętrzna lampa błyskowa do smartfona, a może to coś znacznie więcej? Zobaczcie sami.
1
Panasonic Lumix DMC-G9 - pierwsze wrażenia
8 Lis 2017
Spodziewaliśmy się następcy amatorskiego G80, ujrzeliśmy zaawansowany korpus dla profesjonalistów. Specyfikacja sugeruje, że G9 ma rywalizować z topowymi modelami konkurencji, wprowadza też kilka ciekawych nowości...
7
Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S - zdjęcia przykładowe
8 Lis 2017
Podczas premiery aparatu mieliśmy także okazje wykonać pierwsze zdjęcia najnowszym, kompaktowym teleobiektywem Leica DG Elmarit 200 mm f/2.8 Power O.I.S. Zobaczcie, na co go stać.
0