reVision: prosta porównywarka zdjęć „przed i po“ stworzona przez Polaka

1
Michał Chrzanowski
30 Grudzień 2016
Artykuł na: 2-3 minuty

Chcecie w prostu i interaktywny sposób zaprezentować zdjęcia „przed i po“ jednak nie znacie się na HTML. Nic prostszego. Z pomocą przychodzi reVision - serwis stworzony przez Polaka, Łukasza Oślizło.

Porównywanie obrazów „przed i po“ to popularny sposób pochwalenia się swoimi umiejętnościami edycji i postprodukcji zdjęć. Jednak na pozór prosty efekt wcale nie tak łatwo osiągnąć. W szablonach stron trzeba doklejać specjalny kody lub instalować wtyczki i aplikacje, za które często trzeba płacić. I tu właśnie z pomocą przychodzi reVision - serwis stworzony przez Polaka, Łukasza Oślizło.

reVision to bardzo prosta i intuicyjna strona internetowa, dzięki której w szybki sposób osiągniemy zamierzony efekt estetycznego połączenia zdjęć przed edycją i po procesie postprodukcji. Interfejs serwisu jest bardzo minimalistyczny i tak naprawdę sprowadza się jedynie do dwóch okienek, do których importujemy wybrane przez nas zdjęcia do porównania.

Następnie serwis przetwarza wgrane fotografie i łączy w jeden obraz. Pośrodku zaś znajduje się biały suwak, którego przesunięcie odsłoni zdjęcie przed edycją lub po postprodukcji.

Oprócz tego, otrzymujemy także opcję embedowania okienka z porównaniem na innych stronach internetowych, co z pewnością będzie chętnie wykorzystywane przez fotografów na ich blogach (sami zapewne będziemy korzystać z tego rozwiązania). Jeżeli chcecie przetestować serwis reVision to odsyłamy na stronę revision.lukasz.cc.

 

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Software
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system retuszu twarzy
To nie koniec niespodzianek Luminara. W najnowszej odsłonie zobaczymy także inteligentny system...
AI Skin Enhancer & Portrait Enhancer to dwie nowe funkcje oparte o układy AI, które wzbogacą imponująco zapowiadającą się 4. odsłonę aplikacji.
9
2
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do różnych platform i wyświetlaczy
Nowa funkcja Auto Reframe w Adobe Premiere Pro pozwoli błyskawicznie dostosować format filmu do...
Czy tego chcemy czy nie, media społecznościowe sprawiły, że pionowe wideo stało się faktem i klienci często wymagają przygotowania filmów także w takim wariancie. Na...
5
0
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur 3 dostępny do pobrania za darmo. Automatycznie obrobi wasze zdjęcia
Photolemur to program, o którym zrobiło się głośno za sprawą tego, że dokonuje edycji zdjęć automatycznie, z minimalnym wkładem użytkownika. Teraz możecie go pobrać za...
67
10