Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM - zamiennik kita ze stabilizacją

PMA 08. Jednym z obiektywów zaprezentowanych dziś przez Sigmę jest model 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Może on przypaść do gustu głównie niezaawansowanym amatorom, którzy chcieliby mieć cały potrzebny im zakres ogniskowych w jednym szkle. Sigma to daje i dokłada stabilizację oraz cichy napęd autofokusa. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Sigmy, Canona, Nikona, Pentaxa i Sony. W dwóch ostatnich bez stabilizacji.
Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM

Zamienników obiektywów kitowych nigdy zbyt wiele. To ten rodzaj szkieł, wśród których chciało by się przebierać, wybierać i dopasowywać najlepszy do swoich potrzeb. Tytułowy obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach z matrycami APS-C - ekwiwalent jego ogniskowych wynosi po podłączeniu do nich około 27 - 187,5 mm. Sigma nie udostępnił na razie szczegółów konstrukcyjnych modelu 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Wiadomo jedynie, że niektóre elementy wykonano z niskodyspersyjnego szkła SLD. Producent zdecydował również o zastosowaniu ultradźwiękowego napędu autofokusa i stabilizacji obrazu (w wersjach dla Sigmy, Canona, Nikona). Minimalna odległość ostrzenia wynosi 35 centymetrów, co pozwala osiągnąć skalę odwzorowania na poziomie 1:3,8.

Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia obiektywu do sprzedaży.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8