Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM - zamiennik kita ze stabilizacją

PMA 08. Jednym z obiektywów zaprezentowanych dziś przez Sigmę jest model 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Może on przypaść do gustu głównie niezaawansowanym amatorom, którzy chcieliby mieć cały potrzebny im zakres ogniskowych w jednym szkle. Sigma to daje i dokłada stabilizację oraz cichy napęd autofokusa. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Sigmy, Canona, Nikona, Pentaxa i Sony. W dwóch ostatnich bez stabilizacji.
Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM

Zamienników obiektywów kitowych nigdy zbyt wiele. To ten rodzaj szkieł, wśród których chciało by się przebierać, wybierać i dopasowywać najlepszy do swoich potrzeb. Tytułowy obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach z matrycami APS-C - ekwiwalent jego ogniskowych wynosi po podłączeniu do nich około 27 - 187,5 mm. Sigma nie udostępnił na razie szczegółów konstrukcyjnych modelu 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Wiadomo jedynie, że niektóre elementy wykonano z niskodyspersyjnego szkła SLD. Producent zdecydował również o zastosowaniu ultradźwiękowego napędu autofokusa i stabilizacji obrazu (w wersjach dla Sigmy, Canona, Nikona). Minimalna odległość ostrzenia wynosi 35 centymetrów, co pozwala osiągnąć skalę odwzorowania na poziomie 1:3,8.

Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia obiektywu do sprzedaży.
słowa kluczowe:
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0