Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM - zamiennik kita ze stabilizacją

PMA 08. Jednym z obiektywów zaprezentowanych dziś przez Sigmę jest model 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Może on przypaść do gustu głównie niezaawansowanym amatorom, którzy chcieliby mieć cały potrzebny im zakres ogniskowych w jednym szkle. Sigma to daje i dokłada stabilizację oraz cichy napęd autofokusa. Obiektyw będzie dostępny z mocowaniami Sigmy, Canona, Nikona, Pentaxa i Sony. W dwóch ostatnich bez stabilizacji.
Sigma 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM

Zamienników obiektywów kitowych nigdy zbyt wiele. To ten rodzaj szkieł, wśród których chciało by się przebierać, wybierać i dopasowywać najlepszy do swoich potrzeb. Tytułowy obiektyw został zaprojektowany z myślą o aparatach z matrycami APS-C - ekwiwalent jego ogniskowych wynosi po podłączeniu do nich około 27 - 187,5 mm. Sigma nie udostępnił na razie szczegółów konstrukcyjnych modelu 18-125mm F3.8-5.6 DC OS HSM. Wiadomo jedynie, że niektóre elementy wykonano z niskodyspersyjnego szkła SLD. Producent zdecydował również o zastosowaniu ultradźwiękowego napędu autofokusa i stabilizacji obrazu (w wersjach dla Sigmy, Canona, Nikona). Minimalna odległość ostrzenia wynosi 35 centymetrów, co pozwala osiągnąć skalę odwzorowania na poziomie 1:3,8.

Na razie nie znamy ceny ani terminu wprowadzenia obiektywu do sprzedaży.
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0