Samyang wprowadza pierwsze szkło z mocowaniem L-Mount - AF 35-150 mm f/2-2.8 L

Autor: Maciej Luśtyk

4 Czerwiec 2024
Artykuł na: 2-3 minuty

Rok po dołączeniu do L-Mount Alliance Samyang pokazuje wreszcie pierwsze szkło w mocowaniem dzielonym przez aparaty Panasonica, Leiki i Sigmy. Katalog kompatybilnych szkieł otwiera uniwersalny zoom Samyang AF 35-150 mm f/2-2.8 L.

Gdy latem zeszłego roku Samyang dołączył do kooperatywy L-Mount Alliance, wiadome było, że pojawienie się tanich szkieł AF wyposażonych w to mocowanie jest tylko kwestią czasu. Wreszcie się doczekaliśmy, a pierwszy obiektywem dostępnym w nowym wariancie mocowania będzie pokazany wiosną 2023 roku zoom Samyang AF 35-150 mm f/2-2.8.

Wyjątkowy zoom teraz także dla użytkowników Panasonika i Leiki

W przypadku wersji L-Mount otrzymamy dokładnie tę samą konstrukcję, co w przypadku wariantu Sony E. Otrzymujemy więc układ optyczny obiektywu bazujący na 21 elementach w 18 grupach (2 soczewki ASP, 1 soczewka HB, 3 soczewki HR i aż 6 soczewek ED), 9-listkową przysłonę, autofokus napędzany silnikiem krokowym STM i możliwość ostrzenia z minimalnej odległości 33 cm.

Obiektyw ponadto cechuje się parfokalnością (utrzymywanie punktu ostrości podczas zoomowania), dobrze kontrolowanym breathingiem i oferuje całkiem rozbudowaną ergonomię z przyciskami funkcyjnymi i przełącznikami trybów Custom, do których możemy zaprogramować własne funkcje czy ustawienia AF. Mamy też przełącznik blokady zoomu i oczywiście uszczelniania.

Względem wersji Sony E, wersja do systemu L-Mount jest marginalnie krótsza i lżejsza - obiektyw mierzy 155.4 x 92.8 mm (157,4 x 92,8 mm w modelu Sony E) i waży 1206 g (1224 w modelu Sony E).

Cena i dostępność

Samyang AF 35-150 mm f/2-2.8 L jest już dostępny w przedsprzedaży w cenie 6190 zł czyli sporo wyższej niż obecnie wyceniona jest wersja Sony E (około 4750 zł). Z pewnością za kilka miesięcy różnica w cenie zacznie się jednak wyrównywać.

Jesteśmy też pewni, że już niebawem Samyang zasypie nasz kolejnymi premierami swoich najbardziej popularnych konstrukcji w wariancie L-Mount.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie lksamyang.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
SG-image 55 mm f/1.8 - kolejna chińska marka z obiektywami AF (to już robi się nudne)
Na rynku debiutuje kolejny chiński producent optyki i od razu wprowadza do oferty obiektyw wyposażony w silnik AF. Najnowszy model w katalogu to nieco węższy niż zwykle standard,...
0
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Tokina ATX-i 11-16 mm f/2.8 CF Plus taniej o 30% do końca lipca
Next77, dystrybutor marki Tokina informuje o promocji na jeden z najciekawszych szerokokątnych zoomów do lustrzanek. Do końca lipca kupicie go aż 800 zł taniej.
1
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
7Artisans AF 85 mm f/1.8 STM - jasna portretówka za niewiele ponad tysiąc złotych
Chiński producent prezentuje kolejny pełnoklatkowy obiektyw wyposażony w system AF. Tym razem to klasyczna portretówka do Sony E, która dzięki dwukrotnie niższej cenie będzie ciekawą,...
11
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)