Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?

Autor: Maciej Luśtyk

23 Listopad 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Według najnowszych donosów w pierwszej połowie 2024 roku miłośnicy szerokiego kąta mają otrzymać szereg nowych ciekawych konstrukcji w systemie Canon RF. Na horyzoncie jawią się jasne stałki o ogniskowych 14, 24, 28 i 35 mm.

System Canon RF, choć jak na razie zamknięty za konstrukcje zewnętrzne, ma do zaoferowania jedne z najciekawszych współczesnych obiektywów. Do tej pory brakowało w nim jednak jasnych profesjonalnych obiektywów stałoogniskowych krótkiego zasięgu. Wygląda jednak na to, że niebawem się to zmienia.

Szerokokątna ofensywa Canona

Jak donoszą serwisy Canon Rumors i The Camera Insider, w pierwszym półroczu nadchodzącego roku mamy zobaczyć aż 4 jasne stałki z serii L, które powinny zaspokoić większość zapotrzebowań wymagających fanów szerokiego kąta. Według donosów będą to modele:

  • Canon RF 14 mm f/1.4L USM
  • Canon RF 24 mm f/1.4L IS USM
  • Canon RF 28 mm f/1.4L IS USM
  • Canon RF 35 mm f/1.4L IS USM

Jak na razie nazwy, to wszystko, co wiemy na temat nadchodzących szkieł, niemniej już nawet one wskazują na ciekawe konstrukcje. Wygląda bowiem na to, że poza modelem 14 mm będą to modele dodatkowo stabilizowane, a silniki USM obiecują błyskawiczny i cichy napęd AF.

Choć premiera nowych szkieł planowana jest na pierwsze półrocze, pierwsze modele ze wspomnianej czwórki powinniśmy zobaczyć już na początku roku. Według donosów szkła będą prezentowane sukcesywnie w kolejnych miesiącach, a nie w ramach jednej premiery.

Źródło: canonrumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)