Canon RF - 4 jasne szerokokątne stałki na początku 2024 roku?

Autor: Maciej Luśtyk

23 Listopad 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Według najnowszych donosów w pierwszej połowie 2024 roku miłośnicy szerokiego kąta mają otrzymać szereg nowych ciekawych konstrukcji w systemie Canon RF. Na horyzoncie jawią się jasne stałki o ogniskowych 14, 24, 28 i 35 mm.

System Canon RF, choć jak na razie zamknięty za konstrukcje zewnętrzne, ma do zaoferowania jedne z najciekawszych współczesnych obiektywów. Do tej pory brakowało w nim jednak jasnych profesjonalnych obiektywów stałoogniskowych krótkiego zasięgu. Wygląda jednak na to, że niebawem się to zmienia.

Szerokokątna ofensywa Canona

Jak donoszą serwisy Canon Rumors i The Camera Insider, w pierwszym półroczu nadchodzącego roku mamy zobaczyć aż 4 jasne stałki z serii L, które powinny zaspokoić większość zapotrzebowań wymagających fanów szerokiego kąta. Według donosów będą to modele:

  • Canon RF 14 mm f/1.4L USM
  • Canon RF 24 mm f/1.4L IS USM
  • Canon RF 28 mm f/1.4L IS USM
  • Canon RF 35 mm f/1.4L IS USM

Jak na razie nazwy, to wszystko, co wiemy na temat nadchodzących szkieł, niemniej już nawet one wskazują na ciekawe konstrukcje. Wygląda bowiem na to, że poza modelem 14 mm będą to modele dodatkowo stabilizowane, a silniki USM obiecują błyskawiczny i cichy napęd AF.

Choć premiera nowych szkieł planowana jest na pierwsze półrocze, pierwsze modele ze wspomnianej czwórki powinniśmy zobaczyć już na początku roku. Według donosów szkła będą prezentowane sukcesywnie w kolejnych miesiącach, a nie w ramach jednej premiery.

Źródło: canonrumors.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie obiekty zoom z funkcją przesuwania osi optycznej. Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift jest przeznaczony dla aparatów APS-C, oferując...
4
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Zhong Yi Optics zaprezentowało najnowszy obiektyw manualny z serii Speedmaster. Szkło zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej 63 mm i mocne rozmycie w bardzo przystępnej cenie.
1
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Venus Optics zapowiada pierwszy w historii obiektyw zmiennoogniskowy z funkcją Shift. Premiera modelu Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift odbędzie się już w poniedziałek.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)