Nadchodzi Sigma 70-200 mm f/2.8 DG DN OS Sports - reporterski zoom dla wymagających

Autor: Maciej Luśtyk

5 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Sigma pracuje nad nowym, reporterskim zoomem 70-200 mm f/2.8, który ma być flagowym przedstawicielem serii Sports. Obiektyw trafi na rynek w grudniu.

Informacja prasowa:

SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports to jasny obiektyw zmiennoogniskowy, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Oprócz najwyższej jakości obrazu, uzyskanej dzięki niezwykle zaawansowanej konstrukcji optycznej, obiektyw ten zapewni najwyższy komfort pracy oraz funkcjonalności, które spełnią oczekiwania profesjonalistów zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak nagrywania filmów.

Odpowiedzialny za to będzie m.in. szybki napęd AF typu HLA (High-response Linear Actuator), stabilizator optyczny z najnowszym algorytmem „OS2” oraz doskonała odporność na warunki atmosferyczne linii SIGMA Sports. W połączeniu z obiektywami SIGMA 14–24 mm F2.8 DG DN | Art i SIGMA 24-70 mm F2.8 DG DN | Art, stanowić on będzie komplet 3 jasnych obiektywów pokrywających najpopularniejszy dla zawodowego fotografa zakres ogniskowych.

Na układ optyczny obiektywu składa się 20 elementów w 15 grupach, wśród których znajdziemy 3 soczewki asferyczne, 6 soczewek FLD i 2 soczewki SLD. Mamy więc do czynienia z zaawansowaną konstrukcją, która powinna dorównać współczesnym standardom optycznym.

Obiektyw będzie mógł także pochwalić się przyzwoitymi wymiarami i wagą - mierzy 90,6 x 205 mm i waży 1335 g. Na przednią soczewkę nakręcimy zaś filtry o średnicy 77 mm.

Cena i dostępność

Planowana data rozpoczęcia sprzedaży to Grudzień 2023. Obiektyw dostęp będzie w wersjach z mocowaniami Sony E oraz L-mount.

Wszelkie dodatkowe informacje na jego temat (w tym jego sugerowana cena detaliczna) zostaną udostępnione wkrótce.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift - pierwszy taki obiektyw na rynku
Laowa wprowadza do sprzedaży pierwszy na świecie obiekty zoom z funkcją przesuwania osi optycznej. Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift jest przeznaczony dla aparatów APS-C, oferując...
4
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Mitakon Speedmaster 80 mm f/1.6 - niedroga portretówka do średniego formatu
Zhong Yi Optics zaprezentowało najnowszy obiektyw manualny z serii Speedmaster. Szkło zaoferuje nam ekwiwalent ogniskowej 63 mm i mocne rozmycie w bardzo przystępnej cenie.
1
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Nadchodzi pierwszy obiektyw zoom z korekcją perspektywy - to mogła zrobić tylko Laowa
Venus Optics zapowiada pierwszy w historii obiektyw zmiennoogniskowy z funkcją Shift. Premiera modelu Laowa CF 12-24 mm f/5.6 Zoom Shift odbędzie się już w poniedziałek.
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)