Nadchodzi Sigma 70-200 mm f/2.8 DG DN OS Sports - reporterski zoom dla wymagających

Autor: Maciej Luśtyk

5 Październik 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Sigma pracuje nad nowym, reporterskim zoomem 70-200 mm f/2.8, który ma być flagowym przedstawicielem serii Sports. Obiektyw trafi na rynek w grudniu.

Informacja prasowa:

SIGMA 70-200mm F2.8 DG DN OS | Sports to jasny obiektyw zmiennoogniskowy, dedykowany do pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych. Oprócz najwyższej jakości obrazu, uzyskanej dzięki niezwykle zaawansowanej konstrukcji optycznej, obiektyw ten zapewni najwyższy komfort pracy oraz funkcjonalności, które spełnią oczekiwania profesjonalistów zarówno podczas wykonywania zdjęć, jak nagrywania filmów.

Odpowiedzialny za to będzie m.in. szybki napęd AF typu HLA (High-response Linear Actuator), stabilizator optyczny z najnowszym algorytmem „OS2” oraz doskonała odporność na warunki atmosferyczne linii SIGMA Sports. W połączeniu z obiektywami SIGMA 14–24 mm F2.8 DG DN | Art i SIGMA 24-70 mm F2.8 DG DN | Art, stanowić on będzie komplet 3 jasnych obiektywów pokrywających najpopularniejszy dla zawodowego fotografa zakres ogniskowych.

Na układ optyczny obiektywu składa się 20 elementów w 15 grupach, wśród których znajdziemy 3 soczewki asferyczne, 6 soczewek FLD i 2 soczewki SLD. Mamy więc do czynienia z zaawansowaną konstrukcją, która powinna dorównać współczesnym standardom optycznym.

Obiektyw będzie mógł także pochwalić się przyzwoitymi wymiarami i wagą - mierzy 90,6 x 205 mm i waży 1335 g. Na przednią soczewkę nakręcimy zaś filtry o średnicy 77 mm.

Cena i dostępność

Planowana data rozpoczęcia sprzedaży to Grudzień 2023. Obiektyw dostęp będzie w wersjach z mocowaniami Sony E oraz L-mount.

Wszelkie dodatkowe informacje na jego temat (w tym jego sugerowana cena detaliczna) zostaną udostępnione wkrótce.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
TTartisan 500 mm f/6.3 z nowymi mocowaniami - Canon EF, Nikon F, Fujifilm X i… GFX
Pierwszy chiński długi teleobiektyw doczekał się nowych wariantów mocowania. Od teraz zakupimy go także w wersjach do lustrzanek Canon i Nikon oraz bezlusterkowców Fujifilm X i...
5
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro teraz również do Nikon Z i Sony E. Ruszyła przedsprzedaż
Foto-Technika, dystrybutor marki Viltrox, ogłasza rozpoczęcie przedsprzedaży swojego najnowszego obiektywu Viltrox AF 27 mm f/1.2 Pro z mocowaniem Sony E oraz Nikon Z.
3
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Nowy Panasonic Lumix S 28-200 mm f/4-7.1 Macro O.I.S., czyli jeden obiektyw do wszystkiego
Jest mały i lekki, ale oferuje duży zoom i pozwala fotografować z bliska. Nowy obiektyw Panasonika na pewno spodoba się wszystkim, którzy niechętnie zmieniają w podróży obiektywy.
16
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)