Nadchodzi Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - pierwszy taki obiektyw w systemach bezusterkowych

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Tamron zapowiada nowy wysoce uniwersalny zoom, łączący w sobie zalety obiektywów szerokokątnych i standardowych. Nowy Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD sprawdzi się w wielu rodzajach fotografii i będzie bardzo wygodnym obiektywem do filmowania.

W ostatnich latach Tamron, z producenta przystępnych cenowo alternatyw dla obiektywów natywnych wyrósł na jednego z głównych innowatorów rynku. Modele takie, jak 35-150 mm f/2-2.8 czy 20-40 mm f/2.8 pokazują, że producent nie boi się wychodzić poza schemat i świetnie rozpoznaje potrzeby użytkowników. Teraz zaskakuje kolejny raz, zapowiadając obiektyw Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - pierwszy pełnoklatkowy obiektyw o takim zakresie ogniskowych, a zarazem jedno z najbadziej uniwersalnych szkieł, jakie istnieją na rynku.

Obiektyw do (prawie) wszystkiego

Oferują zakres ogniskowych 17-50 mm szkło sprawdzi się tak w fotografii architektury, wnętrz i krajobrazów, jak i w reportażu, dokumencie oraz fotografii portretowej, produktowej, kulinarnej czy szeroko pojętym lifestyle’u. To także niezwykle wygodny zakres dla filmujących - Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD będzie zarówno ciekawym wyborem do vlogowania i prowadzenia kanały na YouTube, jak i ogrywania różnego rodzaju zleceń dla klientów komercyjnych. Jednym słowem już niebawem otrzymamy jeden z najbardziej wszechstronnych współczesnych obiektywów.

Producent obiecuje, że obiektyw urzeka nie tylko uniwersalnych zakresem ogniskowych. Choć dokładna specyfikacja jeszcze nie jest znana, szkło oferować ma doskonałą jakość optyczną i wyrównaną rozdzielczość całym zakresie, a także szybki i skuteczny autofokus, realizowany przez silnik liniowy VXD.

Użytkowników ucieszy także krótka minimalna odległość ostrzenia, wynosząca raptem 19 cm dla szerokiego i 30 cm dla długiego krańca, a także wewnętrzny system zoomowania, który sprawi, że tubus nie będzie zmieniał swoich rozmiarów podczas regulacji ogniskowej. Z jednej strony zwiększy to jego odporność na zapylenie, z drugiej znacznie ułatwi pracę z gimbalami i innym stabilizatorami wymagającymi wyważania.

Obiektyw Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD będzie oczywiście współpracował z aplikacją Tamron Lens Utility, która pozwoli na personalizację poszczególnych funkcji, a także będzie w pełni uszczelniony. Do tego będzie mógł pochwalić się rozmiarem filtra 67 mm - takim samym jak w większości współczesnych szkieł producenta. Tamron obiecuje też kompaktową budowę i niską wagę, choć te na razie jeszcze nie są znane.

Cena i dostępność

Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD trafi do sprzedaży jesienią 2023 roku, w cenie 3790 zł w wersji z mocowaniem Sony E. Jego cena na razie jeszcze nie jest znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w krótkim czasie
7Artisans zapowiada pierwszy obiektyw z AF. To kolejny chiński producent, który dokonał tego w...
Chiński 7Artisans dołącza do producentów optyki, którzy w swojej ofercie posiadają obiektywy z silnikiem AF. To jednocześnie kolejna z firm, która doszła do tego w ciągu raptem paru...
11
Powiązane artykuły