Nadchodzi Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - pierwszy taki obiektyw w systemach bezusterkowych

Autor: Maciej Luśtyk

24 Sierpień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

Tamron zapowiada nowy wysoce uniwersalny zoom, łączący w sobie zalety obiektywów szerokokątnych i standardowych. Nowy Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD sprawdzi się w wielu rodzajach fotografii i będzie bardzo wygodnym obiektywem do filmowania.

W ostatnich latach Tamron, z producenta przystępnych cenowo alternatyw dla obiektywów natywnych wyrósł na jednego z głównych innowatorów rynku. Modele takie, jak 35-150 mm f/2-2.8 czy 20-40 mm f/2.8 pokazują, że producent nie boi się wychodzić poza schemat i świetnie rozpoznaje potrzeby użytkowników. Teraz zaskakuje kolejny raz, zapowiadając obiektyw Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD - pierwszy pełnoklatkowy obiektyw o takim zakresie ogniskowych, a zarazem jedno z najbadziej uniwersalnych szkieł, jakie istnieją na rynku.

Obiektyw do (prawie) wszystkiego

Oferują zakres ogniskowych 17-50 mm szkło sprawdzi się tak w fotografii architektury, wnętrz i krajobrazów, jak i w reportażu, dokumencie oraz fotografii portretowej, produktowej, kulinarnej czy szeroko pojętym lifestyle’u. To także niezwykle wygodny zakres dla filmujących - Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD będzie zarówno ciekawym wyborem do vlogowania i prowadzenia kanały na YouTube, jak i ogrywania różnego rodzaju zleceń dla klientów komercyjnych. Jednym słowem już niebawem otrzymamy jeden z najbardziej wszechstronnych współczesnych obiektywów.

Producent obiecuje, że obiektyw urzeka nie tylko uniwersalnych zakresem ogniskowych. Choć dokładna specyfikacja jeszcze nie jest znana, szkło oferować ma doskonałą jakość optyczną i wyrównaną rozdzielczość całym zakresie, a także szybki i skuteczny autofokus, realizowany przez silnik liniowy VXD.

Użytkowników ucieszy także krótka minimalna odległość ostrzenia, wynosząca raptem 19 cm dla szerokiego i 30 cm dla długiego krańca, a także wewnętrzny system zoomowania, który sprawi, że tubus nie będzie zmieniał swoich rozmiarów podczas regulacji ogniskowej. Z jednej strony zwiększy to jego odporność na zapylenie, z drugiej znacznie ułatwi pracę z gimbalami i innym stabilizatorami wymagającymi wyważania.

Obiektyw Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD będzie oczywiście współpracował z aplikacją Tamron Lens Utility, która pozwoli na personalizację poszczególnych funkcji, a także będzie w pełni uszczelniony. Do tego będzie mógł pochwalić się rozmiarem filtra 67 mm - takim samym jak w większości współczesnych szkieł producenta. Tamron obiecuje też kompaktową budowę i niską wagę, choć te na razie jeszcze nie są znane.

Cena i dostępność

Tamron 17-50 mm f/4 Di III VXD trafi do sprzedaży jesienią 2023 roku, w cenie 3790 zł w wersji z mocowaniem Sony E. Jego cena na razie jeszcze nie jest znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie tamron.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
Panasonic prezentuje obiektyw Lumix S 26 mm f/8 i zapowiada 18-40 mm
System L-mount wzbogaci się o nowy poręczny obiektyw. To lekki i cienki “naleśnik” S 26 mm f/8 bez autofokusa, który ma spełniać rolę dekielka do aparatu. Jest też zapowiedź nowego zooma.
1
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Irix Cine Entry Set taniej o 15% do końca maja
Zestaw Irix Cine Entry Set to zestaw 3 jasnych szkieł, idealnie skrojonych na potrzeby filmowca ślubnego! Do 31 maja dostępny z rabatem -15%!
4
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Irix - jasne stałki taniej o 20%
Świętuj Międzynarodowy Dzień Światła z Irix. Do 20 maja obiektywy fotograficzne ze światłem f/1.4 kupisz z rabatem w wysokości 20%. 
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)