Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - Nikon prezentuje pierwszy stałoogniskowy obiektyw do bezlusterkowców APS-C

Autor: Redakcja Fotopolis

31 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Nikon poszerza portfolio obiektywów niepełnoklatkowych. Zaprezentowany właśnie Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 będzie odpowiednikiem klasycznej 35-tki, lubianej wśród fotografów za uniwersalność.

Nikon zaprezentował kolejny obiektyw typu Nikkor Z, ale pierwszy stałoogniskowy do formatu DX. Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 jest jasny, zapewnia dużą ostrość, umożliwia fotografowanie z bliska i doskonale sprawdza się w słabym świetle. Ze względu na kompaktowe wymiary oraz wszechstronność jest idealny do codziennej fotografii.

Po podłączeniu do Z30, Z50 lub Zfc zapewnia kąt widzenia odpowiadający obiektywowi o ogniskowej 36 mm w formacie pełnoklatkowym. Konstrukcja optyczna bazuje na 9 soczewkach ustawionych w 8 grupach. Mimo jasności f/1.7 obiektyw jest bardzo poręczny i lekki - przy wymiarach 40x70 mm Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 waży jedynie 135 g. Jest w dodatku uszczelniony przed pyłem i zachlapaniami.

Za automatyczne ustawienie ostrości odpowiada w nim cichy silnik krokowy STM, który ma doskonale odnajdywać się także podczas filmowania. Uniwersalność zwiększa także minimalna odległość ostrzenia wynosząca 18 cm (12.4 cm od przedniej soczewki).

Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 - cena i dostępność

Nowy Nikkor Z DX 24 mm f/1.7 ma zostać wprowadzony do sprzedaży już w połowie czerwca. Jego cena będzie wynosić 1499 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Breaking News: Sigma i Tamron wchodzą do systemu Canona
Po latach prowadzenia polityki zamkniętego systemu, Canon otwiera wreszcie swoje mocowanie na zewnętrznych producentów. Już niebawem w systemie RF zobaczymy aż 7 nowych obiektywów. Nie...
25
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans AF 27 mm f/2.8 - kolejny supertani obiektyw z AF. Tym razem do APS-C
7Artisans wprowadza kolejny budżetowy obiektyw z silnikiem AF. Drugie szkło z autofokusem w ofercie producenta to mały i niedrogi ekwiwalent obiektywu 40 mm, kierowany do aparatów z...
1
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wiosna tkwi w szczegółach, czyli Irix 150 mm f/2.8 1:1 w specjalnej cenie
Wraz z nadejściem wiosny marka Irix zachęca do przyjrzenia się światu z bliska, oferując atrakcyjne rabaty na obiektyw Irix 150 mm f/2.8 1:1 Makro. Rozbuduj swój zestaw fotograficzny o narzędzie,...
1
Powiązane artykuły