OM System M. Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS PRO - najbardziej wydajny obiektyw makro na rynku

Autor: Krzysztof Mularczyk

8 Luty 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

OM System prezentuje obiektyw makro o rekordowym w swojej klasie powiększeniu 2x. Nowy model współpracuje też z telekonwerterami, co jeszcze bardziej zwiększa jego możliwości, pozwalając na fotografowanie przy odpowiedniku aż 8-krotnego powiększenia!

Dla zafascynowanych światem owadów, roślin i wszelkiego typu ujęć z bliska OM System wprowadza na rynek wyjątkowy obiektyw makro. To pierwsza konstrukcja z autofokusem oferująca powiększenie 2x. W dodatku nowy model współpracuje także z telekonwerterami M.Zuiko Digital MC‑14 i MC-20, które wydłużając ogniskową o czynniki 1.4x i 2x, o tyle samo zwiększają też powiększenie układu.

W efekcie, z wersją MC-20 możemy odwzorować obiekt w skali 4:1, a ponieważ matryce Micro 4/3 pod jakie stworzono ten obiektyw są dwa razy mniejsze od pełnoklatkowych, finalnie otrzymujemy odpowiednik aż 8-krotnego powiększenia.

Zobacz także:
OM System 90 mm f/3.5 Macro IS Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)

To pierwszy obiektyw z autofokusem, który oferuje 2-krotne powiększenie, ale w praktyce możemy sięgnąć znacznie dalej. Sprawdzamy, w jakim stopniu OM System 90 mm f/3.5 Macro IS Pro ułatwi wkroczenie do świata makrofotografii, który do tej pory był zarezerwowany dla najbardziej wtajemniczonych. [Czytaj więcej]

Obecnie żaden system nie oferuje możliwości operowania na takich skalach z pełną funkcjonalnością autofokusa i stabilizacją obrazu. M. Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS PRO wyposażony został bowiem także w 5-osiowy system stabilizacji o skuteczności do 7 EV.

Konstrukcja optyczna składa się z 18 elementów ustawionych w 13 grupach. Wśród nich znajdują się dwie soczewki Super ED, cztery ED, jedna Super HR i jedna HR. Do tego powierzchnie elementów optycznych pokryto flagowymi powłokami ZERO.

Całość zamknięto w szczelnej (IP53) i odpornej na mróz obudowie. Obiektyw dysponuje mocowaniem filtrów o średnicy 62 mm. Jest przy tym dość lekki (453 g) i poręczny (70 x 136 mm).

OM System M. Zuiko Digital ED 90 mm f/3.5 Macro IS PRO - cena i dostępność

Nowy obiektyw makro będzie dostępny od 28 lutego w cenie 6999 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Voigtlander Nokton 75 mm f/1.5 z mocowaniem Nikon Z
Po wersjach do systemów Leica M i Canon RF, jasną manualną portretówkę Voigtlander Norton 75 mm f/1.5 otrzymujemy także z mocowaniem Nikon Z. Obiektyw łączy wysokiej jakości optykę ze...
1
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Irix 45 mm f/1.4 do końca kwietnia taniej o 40%
Next77, dystrybutor obiektywów Irix informuje o specjalnej ofercie na obiektyw Irix 45 mm f/1.4. Do końca kwietnia model ten dostępny jest z 40-procentowym rabatem.
4
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Irix Cine 65 mm T1.5 - jasna filmowa stałka już dostępna
Zapowiadany od roku obiektyw Irix Cine 65 mm T1.5 w końcu trafia na rynek. Krótki filmowy teleobiektyw może pochwalić się kompaktową budową, dużą jasnością, wysokiej jakości optyką i...
6
Powiązane artykuły