Laowa 19 mm f/2.8 Zero-D GFX - szeroki kąt dla średniego formatu

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Grudzień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Venus Optics wprowadza na rynek kolejny szerokokątny obiektyw, ale tym razem przeznaczony do średnioformatowych aparatów Fujifilm systemu GFX.

Nowy obiektyw marki Venus Optics to ultraszeroki kąt do średnioformatowych aparatów Fujifilm. Po podłączeniu do korpusów z serii GFX staje się odpowiednikiem pełnoklatkowego obiektywu 15 mm, oferując wolne od dystorsji pole widzenia na poziomie 110 stopni.

To manualna konstrukcja złożona z 12 soczewek ustawionych w 10 grupach. Wśród nich znajdują się trzy elementy niskodyspersyjne, dwa asferyczne i jeden refrakcyjny. Obiektyw może ustawiać ostrość już z 18 cm. Ma 5-listkową przysłonę, która po przymknięciu będzie formowała punktowe źródła światła w 10-ramienne gwiazdki i przystosowany jest do działania z filtrami 77 mm.

Jak na średnioformatową konstrukcję jest dość kompaktowy. Przy wymiarach 83 x 80 mm waży 546 g.

Ile kosztuje Laowa 19 mm f/2.8 Zero-D GFX?

Obiektyw Laowa 19mm f/2.8 Zero-D GFX jest już dostępny na stronie producenta. Cena obiektywy wynosi 999 dolarów, czyli około 4500 zł.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które wygląda bardzo znajomo
Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 - nowy tele-zoom to kolejne szkło producenta, które...
Leica zaprezentowała najnowszy przybytek w ofercie zoomów do systemu L-Mount. Model Leica Vario-Elmar-SL 100-400 mm f/5-6.3 to stosunkowo kompaktowa propozycja dla...
5