TTArtisan 35 mm f/0.95 - bardzo tani i bardzo jasny standard pod APS-C

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Listopad 2022
Artykuł na: minutę

Bardzo malutki i lekki, ale jednocześnie superjasny. Dla miłośników bokeh TTArtisan prezentuje nowy manualny obiektyw do bezlusterkowców APS-C, dostępny aż z 6 mocowaniami.

Nowy obiektyw TTArtisan 35 mm f/0.95 przeznaczony jest do bezlusterkowych aparatów z matrycami APS-C. Jest więc odpowiednikiem klasycznej ogniskowej 50 mm dla korpusów pełnoklatkowych. To bardzo kompaktowa i lekka konstrukcja pomimo dużej jasności f/0.95. Obiektyw waży jedynie 267 g, mając wymiary 45 x 55 mm.

TTArtisan 35 mm f/0.95 to szkło manualne, bez autofokusa. W konstrukcji optycznej znalazło się 7 soczewek ustawionych w 5 grupach. Producent zastosował też aż 10-listkową przysłonę, aby po przymknięciu otworu względnego bokeh nie utracił plastyczności. Ostrość może być ustawiania z odległości 35 cm.

TTArtisan 35 mm f/0.95 - cena i dostępność

TTArtisan 35 mm f/0.95 jest dostępny w sześciu wersjach z mocowaniami: Fujifilm X, Sony E, Nikon Z, Canon EOS-M, Canon RF i Leica L. Cena wynosi 210 dolarów, czyli blisko 1000 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Czy Yongnuo znalazło sposób na Canona? Firma prezentuje obiektyw 85 mm f/1.8 z mocowaniem RF… kolejny raz
Czy Yongnuo znalazło sposób na Canona? Firma prezentuje obiektyw 85 mm f/1.8 z mocowaniem RF…...
Czy Yongnuo podzieli los Viltroxa i Samyanga, czy może chiński producent wymyślił sposób na to jak obejść prawne ograniczenia bagnetu RF? W ofercie kolejny raz pojawia...
6
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
Kolejne obiektywy Tamron do Nikon Z jeszcze w tym roku
W niedawnym wywiadzie przedstawiciele producenta zdradzili plany produkcji kolejnych obiektywów do Nikon Z. Czy przeniesiona zostanie cała oferta dostępna do Sony...
10
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Obiektywy Irix Cine od teraz także z mocowaniem Fujifilm X
Irix otwiera się na filmowców wykorzystujących aparaty Fujifilm. Od dzisiaj wszystkie obiektywy z serii Cine dostępne są również w wersji z bagnetem X.
1
Powiązane artykuły