Voigtlander Macro APO Ultron 35 mm f/2 do Fujifilm X wchodzi do sprzedaży

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Listopad 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander Macro Apo Ultron 35 mm f/2 to bardzo uniwersalny obiektyw, który pozwoli zarówno na wykonywanie portretów, jak i zdjęć produktowych oraz makro. Zapowiedziany jeszcze w lipcu wreszcie wchodzi do sklepów.

Voigtlander Macro APO Ultron 35 mm f/2 to obiektyw zaprojektowany do współpracy z matrycami formatu APS-C w aparatach Fujifilm X. Ogniskowa 35 mm, jaką oferuje jest odpowiednikiem klasycznej 50 mm dla aparatów z matrycą pełnoklatkową. Daje więc pole widzenia zbliżone do tego jakie widzi ludzkie oko. Z tego też powodu pięćdziesiątka jest jedną z najczęściej wybieranych ogniskowych do fotografii portretowej czy reportażowej, gwarantując przyjemną dla oka perspektywę i głębię.

Nowy obiektyw do Fujifilm jest jednak bardziej wszechstronny niż klasyczne konstrukcje tego typu. Dodatkowo oferuje krótką minimalną odległość ostrzenia (16,3 mm), pozwalającą uzyskać maksymalne powiększenie 1:2. Tym samym obiektyw znakomicie nadaje się także do makrofotografii i zdjęć produktowych.

Apochromatyczna konstrukcja

Voigtlander Macro APO Ultron 35 mm f/2 złożony jest z 9 soczewek rozmieszczonych w 6 grupach. Trzy soczewki w układzie optycznym wykonane zostały ze szkła o anormalnej dyspersji. Apochromatyczna konstrukcja Macro APO Ultrona ma gwarantować wierną reprodukcję barw, brak aberracji chromatycznej oraz doskonały mikrokontrast.

Przysłona Macro APO Ultrona 35 mm może być regulowana w zakresie wartości od f/2 do f/22 w krokach co 1/3 EV. Złożona jest aż z 10 listków, przez co pozwala tworzyć zachwycające nieostrości także po przymknięciu otworu względnego.

Jakość bez kompromisów

Obiektywy Voigtlander od zawsze słynęły z najwyższej jakości wykonania, tak też jest w przypadku Macro APO Ultrona. Cały jego tubus wykonany został z metalu, a pierścienie gwarantują płynne i precyzyjne działanie.

To konstrukcja manualna bez autofokusa, ale wbudowana w obiektyw elektronika zapewnia wsparcie dla stabilizacji obrazu oraz systemu ustawiania i potwierdzenia ostrości. Pozwala także na przekazywanie do korpusu danych EXIF wykonywanych zdjęć.

Voigtlander Macro APO Ultron 35 mm f/2 do Fujifilm X - cena i dostępność

Nowy obiektyw Voigtlander Macro APO Ultron 35 mm f/2 do Fujifilm X wchodzi do sprzedaży 11 listopada. Jego cena będzie wynosić 3299 zł.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Sony pracuje nad obiektywem FE 300 mm f/2.8 GM OSS
Dobra wiadomość dla miłośników jasnych teleobiektywów. Jak informuje producent, na początku 2024 roku na rynek wprowadzony zostanie obiektym Sony FE 300 mm f/2.8 GM...
2
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Sony FE 20-70 mm f/4 G - nowy standard standardowego zooma
Lekki, kompaktowy, bardzo dobry optycznie i o niespotykanym zakresie. Najnowszy obiektyw zoom do Sony FE 20-70 mm f/4 G wyznacza nowe standardy...
8
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa Proteus 2x Anamorphic - profesjonalne obiektywy anamorficzne Venus Optics
Laowa w krótkim czasie przeszłą drogę od producenta egzotycznej optyki, do twórcy profesjonalnych i innowacyjnych rozwiązań na rynek filmowy. Szkła z serii Proteus to...
8
Powiązane artykuły