Fujinon XF 18 mm f/1.4 R LM WR - jasny odpowiednik 28 mm wchodzi do systemu Fujifilm X

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Kwiecień 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

Jest poręczny, solidny i wszechstronny. Jasny standard o odpowiedniku klasycznej "streetowej" ogniskowej prezentuje firma Fujifim.

Firma Fujifilm zaprezentowała szerokokątny obiektyw o dużej jasności f/1.4 do bezlusterkowców systemu X. Niepełnoklatkowy Fujinon XF 18 mm f/1.4 R LM WR po zamocowaniu do aparatu z matrycą APS-C będzie oferował pole widzenia odpowiadające ogniskowej 27 mm na matrycy pełnoklatkowej. To odpowiednik ogniskowej, która przez wielu fotografów z zacięciem reporterskim uważana jest za najbardziej uniwersalną. Doskonale sprawdzi się w fotografii ulicznej, ślubnej, portretowej, a nawet w krajobrazie.

Fujifilm Fujinon XF 18 mm f/1.4 R LM WR - jasny, ale poręczny

Biorąc pod uwagę maksymalny otwór przysłony, nowy obiektyw jest całkiem poręczny. Przy wymiarach 69 x 76 mm waży 370 gramów i współpracuje z niedużymi filtrami o średnicy gwintu 62 mm.

Jego układ optyczny składa się z 15 elementów ustawionych w 9 grupach. Zawiera zarówno szkło asferyczne, jak i o bardzo niskiej dyspersji. Nowy obiektyw ustawia ostrość już z odległości 11 cm, a za autofokus odpowiada silnik liniowy.

Fujifilm Fujinon XF 18 mm f/1.4 R LM WR - cena i dostępność

Fujinon XF 18 mm f/1.4 R LM WR będzie dostępny pod koniec maja w cenie 999 dolarów, czyli około 4000 zł.

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
7
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Promocja na obiektywy Tamron - szkła za złotówkę
Dystrybutor marki Tamron informuje o dwóch interesujących promocjach na obiektywy producenta. Do wyczerpania zapasów, przy zakupie dwóch popularnych zoomów otrzymamy obiektywy...
2
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike 85 mm f/1.4 STM - jasny, tani i z autofokusem. Ma być dostępny także z mocowaniem RF
Meike prezentuje kolejny obiektyw wyposażony w silnik AF i tym razem celuje znacznie wyższy segment niż wcześniej. Meike 85 mm f/1.4 STM ma być konkurencją dla profesjonalnych modeli o...
8
Powiązane artykuły