Zenit Selena 58 mm f/1.9 - kolejny obiektyw na horyzoncie

1

Autor: Redakcja Fotopolis

10 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Wygląda na to, że Zenit przygotowuje się na jesienną ofensywę. Do obiektywów, które oficjalnie pokazane mają zostać jesienią dołącza nowy, ciekawy model - 58 mm f/1.9.

Raptem tydzień temu informowaliśmy was o obiektywie makro (Zenit 60 mm f/2), który niebawem wzbogacić ma ofertę reaktywowanej radzieckiej marki. Zapowiada się jednak, że producent przygotował dla użytkowników całą garść premier. Już poprzednia informacja prasowa wspominała o obiektywie 35 mm, a tymczasem Shvabe wypuszcza zapowiedź obiektywu 58 mm f/1.9.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych zapowiedzi, tak i teraz nie otrzymujemy w zasadzie żadnych szczegółów technicznych na temat nowego szkła. Nie ma mowy nawet o dostępności mocowań, ale z dużym prawdopodobieństwem będzie to obiektyw przed wszystkim pod mocownie Sony E.

"Kunszt obrazu"

Producent informuje natomiast, że główną cechą nowego szkła ma być miękka reprodukcja szczegółów i oryginalny charakter rozmycia nieostrości. "Dzięki unikalnemu układowi optycznemu sprzęt fotograficzny pozwala na wykonanie zdjęć różniących się od klasycznego zdjęcia - cechuje je kunszt obrazu, miękki rysunek oraz nietypowy kształt bokeh" - czytamy w informacji prasowej. Co ukrywa się pod tymi słowami na razie nie wiemy, wygląda jednak na to, że producent zamierza zunifikować tubusy nowych obiektywów - model 58 mm prezentuje się bardzo podobnie do wspomnianego wyżej, zapowiedzianego obiektywu makro.

Premiera jesienią

Premiery nowego szkła należy spodziewać się w październiku, podczas odbywającego się w Moskwie wydarzenia Photoforum. Wtedy też pewnie dopiero poznamy cenę obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem shvabe.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Laowa 14 mm f/4 FF RL Zero-D - pełnoklatkowy szeroki kąt bez dystorsji
Venus Optics prezentuje kolejny ciekawy obiektyw szerokokątny. Tym razem jest to szkło pełnoklatkowe, które oprócz szerokiego kata widzenia oferuje niemal zerową...
8
0
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Nowy symulator Samyanga pokaże jakich efektów spodziewać się po danym obiektywie
Zastanawiasz się jak w praktyce wypada połączenie ogniskowej i maksymalnej światłosiły danego obiektywu albo, który obiektyw będzie właściwy do zrealizowania twojej...
28
0
Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży
Szerokokątne nowości Venus Optics do filmowania już w sprzedaży
Do Mikro Cztery Trzecie, pod APS-C i pełną klatkę - trzy najnowsze ultraszerokokątne obiektywy kinematograficzne Laowa trafiły do sklepów. Sprawdźcie polskie ceny.
0
0
Powiązane artykuły