Nowe telekonwertery Sigma

Firma K-Consult, polski dystrybutor obiektywów Sigma poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych telekonwerterów do obiektywów Sigma APO.
Dwa nowe konwertery o wartościach 1,4x i 2x powstały w myślą o lustrzankach cyfrowych, co zdradza oznaczenie DG. Z kolei literki EX oznaczają produkty z górnej półki japońskiego producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową o nowych produktach:

Koncern Sigma prezentuje dwa nowe produkty zwiększające funkcjonalność profesjonalnych obiektywów marki Sigma. APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG oraz APO TELE CONVERTER 2x EX DG to wysokiej klasy urządzenia optyczne, które dzięki specjalnym powłokom antyodblaskowym są doskonale przystosowane do współpracy z lustrzankami cyfrowymi różnych producentów.

Sigma APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG

Telekonwertery APO współpracują z wybranymi modelami teleobiektywów Sigma. Mocuje się je pomiędzy zgodnym obiektywem a aparatem w celu zwiększenia nominalnej ogniskowej obiektywu o, odpowiednio, 1.4x i 2x. Nowe wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe redukują refleksy i duszki, które są istotnym problemem w fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty fotografujący uzyska stosując telekonwerter APO z odpowiednim obiektywem serii DG.

Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG

Telekonwertery oferują powiększenie maksymalne rzędu 1.4x i 2x bez wpływu na minimalny dystans ogniskowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mogą być doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy mają zaawansowane teleobiektywy, ale dla których posiadana optyka bywa zbyt "krótka". Telekonwertery APO to prosty i wygodny sposób na zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Oznaczenie EX to gwarancja najwyższej jakości wykonania, wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne.

Poniżej prezentujemy specyfikacje techniczne nowych produktów:

NazwaSigma APO Tele converter 1.4x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja5/3
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa1,4x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny1 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątjak w obiektywie
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowanieanalogicznie do obiektywu
Powiększenie1,4x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 19,5 mm
Waga143 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


NazwaSigma APO Tele converter 2x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja6/5
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa2x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny2 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątn.d.
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowaniejak w obiektywie
Powiększenie2x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 52 mm
Waga234 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


Waga i wymiary podane są dla mocowania Nikon AF. Sugerowane ceny detaliczne podane zostały w tabelach specyfikacji.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8