Nowe telekonwertery Sigma

Firma K-Consult, polski dystrybutor obiektywów Sigma poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych telekonwerterów do obiektywów Sigma APO.
Dwa nowe konwertery o wartościach 1,4x i 2x powstały w myślą o lustrzankach cyfrowych, co zdradza oznaczenie DG. Z kolei literki EX oznaczają produkty z górnej półki japońskiego producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową o nowych produktach:

Koncern Sigma prezentuje dwa nowe produkty zwiększające funkcjonalność profesjonalnych obiektywów marki Sigma. APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG oraz APO TELE CONVERTER 2x EX DG to wysokiej klasy urządzenia optyczne, które dzięki specjalnym powłokom antyodblaskowym są doskonale przystosowane do współpracy z lustrzankami cyfrowymi różnych producentów.

Sigma APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG

Telekonwertery APO współpracują z wybranymi modelami teleobiektywów Sigma. Mocuje się je pomiędzy zgodnym obiektywem a aparatem w celu zwiększenia nominalnej ogniskowej obiektywu o, odpowiednio, 1.4x i 2x. Nowe wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe redukują refleksy i duszki, które są istotnym problemem w fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty fotografujący uzyska stosując telekonwerter APO z odpowiednim obiektywem serii DG.

Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG

Telekonwertery oferują powiększenie maksymalne rzędu 1.4x i 2x bez wpływu na minimalny dystans ogniskowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mogą być doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy mają zaawansowane teleobiektywy, ale dla których posiadana optyka bywa zbyt "krótka". Telekonwertery APO to prosty i wygodny sposób na zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Oznaczenie EX to gwarancja najwyższej jakości wykonania, wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne.

Poniżej prezentujemy specyfikacje techniczne nowych produktów:

NazwaSigma APO Tele converter 1.4x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja5/3
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa1,4x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny1 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątjak w obiektywie
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowanieanalogicznie do obiektywu
Powiększenie1,4x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 19,5 mm
Waga143 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


NazwaSigma APO Tele converter 2x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja6/5
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa2x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny2 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątn.d.
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowaniejak w obiektywie
Powiększenie2x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 52 mm
Waga234 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


Waga i wymiary podane są dla mocowania Nikon AF. Sugerowane ceny detaliczne podane zostały w tabelach specyfikacji.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0