Nowe telekonwertery Sigma

Firma K-Consult, polski dystrybutor obiektywów Sigma poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych telekonwerterów do obiektywów Sigma APO.
Dwa nowe konwertery o wartościach 1,4x i 2x powstały w myślą o lustrzankach cyfrowych, co zdradza oznaczenie DG. Z kolei literki EX oznaczają produkty z górnej półki japońskiego producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową o nowych produktach:

Koncern Sigma prezentuje dwa nowe produkty zwiększające funkcjonalność profesjonalnych obiektywów marki Sigma. APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG oraz APO TELE CONVERTER 2x EX DG to wysokiej klasy urządzenia optyczne, które dzięki specjalnym powłokom antyodblaskowym są doskonale przystosowane do współpracy z lustrzankami cyfrowymi różnych producentów.

Sigma APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG

Telekonwertery APO współpracują z wybranymi modelami teleobiektywów Sigma. Mocuje się je pomiędzy zgodnym obiektywem a aparatem w celu zwiększenia nominalnej ogniskowej obiektywu o, odpowiednio, 1.4x i 2x. Nowe wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe redukują refleksy i duszki, które są istotnym problemem w fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty fotografujący uzyska stosując telekonwerter APO z odpowiednim obiektywem serii DG.

Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG

Telekonwertery oferują powiększenie maksymalne rzędu 1.4x i 2x bez wpływu na minimalny dystans ogniskowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mogą być doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy mają zaawansowane teleobiektywy, ale dla których posiadana optyka bywa zbyt "krótka". Telekonwertery APO to prosty i wygodny sposób na zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Oznaczenie EX to gwarancja najwyższej jakości wykonania, wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne.

Poniżej prezentujemy specyfikacje techniczne nowych produktów:

NazwaSigma APO Tele converter 1.4x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja5/3
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa1,4x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny1 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątjak w obiektywie
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowanieanalogicznie do obiektywu
Powiększenie1,4x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 19,5 mm
Waga143 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


NazwaSigma APO Tele converter 2x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja6/5
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa2x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny2 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątn.d.
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowaniejak w obiektywie
Powiększenie2x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 52 mm
Waga234 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


Waga i wymiary podane są dla mocowania Nikon AF. Sugerowane ceny detaliczne podane zostały w tabelach specyfikacji.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7