Nowe telekonwertery Sigma

Firma K-Consult, polski dystrybutor obiektywów Sigma poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych telekonwerterów do obiektywów Sigma APO.
Dwa nowe konwertery o wartościach 1,4x i 2x powstały w myślą o lustrzankach cyfrowych, co zdradza oznaczenie DG. Z kolei literki EX oznaczają produkty z górnej półki japońskiego producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową o nowych produktach:

Koncern Sigma prezentuje dwa nowe produkty zwiększające funkcjonalność profesjonalnych obiektywów marki Sigma. APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG oraz APO TELE CONVERTER 2x EX DG to wysokiej klasy urządzenia optyczne, które dzięki specjalnym powłokom antyodblaskowym są doskonale przystosowane do współpracy z lustrzankami cyfrowymi różnych producentów.

Sigma APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG

Telekonwertery APO współpracują z wybranymi modelami teleobiektywów Sigma. Mocuje się je pomiędzy zgodnym obiektywem a aparatem w celu zwiększenia nominalnej ogniskowej obiektywu o, odpowiednio, 1.4x i 2x. Nowe wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe redukują refleksy i duszki, które są istotnym problemem w fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty fotografujący uzyska stosując telekonwerter APO z odpowiednim obiektywem serii DG.

Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG

Telekonwertery oferują powiększenie maksymalne rzędu 1.4x i 2x bez wpływu na minimalny dystans ogniskowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mogą być doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy mają zaawansowane teleobiektywy, ale dla których posiadana optyka bywa zbyt "krótka". Telekonwertery APO to prosty i wygodny sposób na zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Oznaczenie EX to gwarancja najwyższej jakości wykonania, wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne.

Poniżej prezentujemy specyfikacje techniczne nowych produktów:

NazwaSigma APO Tele converter 1.4x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja5/3
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa1,4x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny1 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątjak w obiektywie
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowanieanalogicznie do obiektywu
Powiększenie1,4x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 19,5 mm
Waga143 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


NazwaSigma APO Tele converter 2x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja6/5
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa2x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny2 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątn.d.
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowaniejak w obiektywie
Powiększenie2x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 52 mm
Waga234 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


Waga i wymiary podane są dla mocowania Nikon AF. Sugerowane ceny detaliczne podane zostały w tabelach specyfikacji.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4