Nowe telekonwertery Sigma

Firma K-Consult, polski dystrybutor obiektywów Sigma poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych telekonwerterów do obiektywów Sigma APO.
Dwa nowe konwertery o wartościach 1,4x i 2x powstały w myślą o lustrzankach cyfrowych, co zdradza oznaczenie DG. Z kolei literki EX oznaczają produkty z górnej półki japońskiego producenta. Poniżej prezentujemy informację prasową o nowych produktach:

Koncern Sigma prezentuje dwa nowe produkty zwiększające funkcjonalność profesjonalnych obiektywów marki Sigma. APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG oraz APO TELE CONVERTER 2x EX DG to wysokiej klasy urządzenia optyczne, które dzięki specjalnym powłokom antyodblaskowym są doskonale przystosowane do współpracy z lustrzankami cyfrowymi różnych producentów.

Sigma APO TELE CONVERTER 1.4x EX DG

Telekonwertery APO współpracują z wybranymi modelami teleobiektywów Sigma. Mocuje się je pomiędzy zgodnym obiektywem a aparatem w celu zwiększenia nominalnej ogniskowej obiektywu o, odpowiednio, 1.4x i 2x. Nowe wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe redukują refleksy i duszki, które są istotnym problemem w fotografii cyfrowej. Najlepsze efekty fotografujący uzyska stosując telekonwerter APO z odpowiednim obiektywem serii DG.

Sigma APO TELE CONVERTER 2x EX DG

Telekonwertery oferują powiększenie maksymalne rzędu 1.4x i 2x bez wpływu na minimalny dystans ogniskowania. Dzięki niewielkim rozmiarom i wadze mogą być doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy mają zaawansowane teleobiektywy, ale dla których posiadana optyka bywa zbyt "krótka". Telekonwertery APO to prosty i wygodny sposób na zbliżenie się do fotografowanego obiektu. Oznaczenie EX to gwarancja najwyższej jakości wykonania, wysokiej odporności na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne.

Poniżej prezentujemy specyfikacje techniczne nowych produktów:

NazwaSigma APO Tele converter 1.4x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja5/3
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa1,4x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny1 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątjak w obiektywie
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowanieanalogicznie do obiektywu
Powiększenie1,4x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 19,5 mm
Waga143 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


NazwaSigma APO Tele converter 2x EX DG
Typtelekonwerter do obiektywów Sigma APO
Konstrukcja6/5
Stabilizacja obrazun.d.
Autofokusn.d.
Ogniskowa2x ogniskowej obiektywu
Otwór maksymalny2 F-stop do jasności obiektywu
Dystans min.jak w obiektywie
Kątn.d.
Przesłona(zakres operacji) F2.8 - F32
Mocowaniejak w obiektywie
Powiększenie2x obiektywu
Filtrn.d.
Osłonan.d.
Obudowaplastik
Wymiary68,5 x 52 mm
Waga234 g
Akcesoriab.d.
Artykuł na FotopolisNowe telekonwertery Sigma


Waga i wymiary podane są dla mocowania Nikon AF. Sugerowane ceny detaliczne podane zostały w tabelach specyfikacji.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0