Samyang XP 35 mm f/1.2 - jasny reporterski standard w wersji premium

Samyang XP 35 mm f/1.2 - jasny reporterski standard w wersji premium

Koreański producent rozszerza ofertę wysokiej jakości szkieł z rodziny Premium o superjasny model 35 mm f/1.2. Jak zapewnia producent, oczekiwać możemy najwyższej jakości optycznej.

Tak jasnej pełnoklatkowej 35-tki nie ma w swojej ofercie żaden z producentów aparatów. Biorąc pod uwagę wysokiej jakości optykę linii Samyang Premium, śmiało możemy stwierdzić, że w przypadku modelu Samyang XP 35 mm f/1.2 mamy więc do czynienia z pozycją wyjątkową. 

Szkło zbudowano na bazie 12 soczewek w 10 grupach (2 soczewki asferyczne, 3 soczewski o zwiększonej refrakcji, 1 soczewka o obniżonej dyspersji), które dostarczać mają ponadprzeciętną rozdzielczość i kontrastowość, a także doskonale korygować dystorsję oraz aberracje. Według producenta, obiektyw stworzony został tak, by radzić sobie z rozdzielczościami większymi od 50 Mp i zapisem wideo w jakości 8K. Z kolei powłoki UMC doskonale niwelować mają odbicia światła i flary.

9-listkową przysłonę domkniemy maksymalnie do wartości f/16, a w parze w dużą jasnością obiektywu dostarczyć ma nam wyjątkowo plastycznego rozmycia nieostrości. Co prawda w przypadku przysłony f/1.2 może być trudno z manualnym ostrzeniem, ale efekty z pewnością będą miłe dla oka. Ostrzyć będziemy mogli natomiast z minimalnej odległości 34 mm.

Według producenta szkło sprawdzić ma się tak w portrecie, jak i krajobrazie oraz zdjęciach nocnych. Przykłady zdjęć możecie zobaczyć poniżej, w galerii oficjalnych sampli producenta.

Szkło jest przy tym całkiem kompaktowe, choć nie należy do lekkich. Mierzy jedyne 117 x 93 mm, przy wadze 1,1 kg. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 86 mm.

Cena i dostępność

Model XP 35 mm f/1.2 trafi do sprzedaży jeszcze w grudniu, w cenie 1099 dolarów (około 4150 zł), w wersji z mocowaniem Canon EF. Niestety dystrybutor poinformował nas, że obiektyw nie będzie dostępny na rynku europejskim. Zainteresowanym pozostaje więc kupno za pośrednictwem serwisów typu eBay i Amazon.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem samyanglensglobal.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!