Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS - uniwersalny zoom do aparatów z matrycą APS-C

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Sony wita nowy rok premierą uniwersalnego obiektywu zoom, który zainteresuje użytkowników aparatów Sony NEX i modeli A6000 czy A6500. Oprócz praktycznego zakresu ogniskowych, szkło charakteryzować ma się dobrą optyką i oferuje system optycznej stabilizacji obrazu.

Nowy, dedykowany aparatom z matrycą APS-C obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS oferuje ekwiwalent ogniskowych 27-202,5 mm, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym narzędziem, które poradzi sobie zarówno w przypadku reportażu i szerokich scen, jak i w sytuacjach, w których musimy skorzystać z większego przybliżenia.

Na jego układ optyczny składa się 16 elementów w 12 grupach, w tym jedna soczewka asferyczna oraz dwie wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, które według producenta świetnie radzić mają sobie z aberracjami i oferować nieprzeciętną ostrość w całym zakresie ogniskowych. Konstrukcja oferuję 7-listkową przysłonę, a minimalna odległość ostrzenia wynosząca 45 cm, nawet mimo niezbyt dużej jasności szkła pozwolić ma nam na uzyskanie plastycznego rozmycia nieostrości w przypadku wykonywania zbliżeń.

Za współpracę z systemem automatycznego ostrzenia odpowiada szybki i cichy silnik liniowy AF, który bardzo dobrze radzić ma sobie w przypadku trybu seryjnego aparatów Sony i sprawdzić się także podczas filmowania.

Nowe szkło oferuje także względnie kompaktowe gabaryty. Waży jedyne 325 g przy rozmiarach 67,2 x 88 mm. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 55 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS zadebiutuje na rynku w lutym 2018 roku, w cenie 599 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
12
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)