Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS - uniwersalny zoom do aparatów z matrycą APS-C

0

Autor: Maciej Luśtyk

5 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Sony wita nowy rok premierą uniwersalnego obiektywu zoom, który zainteresuje użytkowników aparatów Sony NEX i modeli A6000 czy A6500. Oprócz praktycznego zakresu ogniskowych, szkło charakteryzować ma się dobrą optyką i oferuje system optycznej stabilizacji obrazu.

Nowy, dedykowany aparatom z matrycą APS-C obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS oferuje ekwiwalent ogniskowych 27-202,5 mm, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym narzędziem, które poradzi sobie zarówno w przypadku reportażu i szerokich scen, jak i w sytuacjach, w których musimy skorzystać z większego przybliżenia.

Na jego układ optyczny składa się 16 elementów w 12 grupach, w tym jedna soczewka asferyczna oraz dwie wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, które według producenta świetnie radzić mają sobie z aberracjami i oferować nieprzeciętną ostrość w całym zakresie ogniskowych. Konstrukcja oferuję 7-listkową przysłonę, a minimalna odległość ostrzenia wynosząca 45 cm, nawet mimo niezbyt dużej jasności szkła pozwolić ma nam na uzyskanie plastycznego rozmycia nieostrości w przypadku wykonywania zbliżeń.

Za współpracę z systemem automatycznego ostrzenia odpowiada szybki i cichy silnik liniowy AF, który bardzo dobrze radzić ma sobie w przypadku trybu seryjnego aparatów Sony i sprawdzić się także podczas filmowania.

Nowe szkło oferuje także względnie kompaktowe gabaryty. Waży jedyne 325 g przy rozmiarach 67,2 x 88 mm. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 55 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS zadebiutuje na rynku w lutym 2018 roku, w cenie 599 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
7Artisans 50 mm f/1.05 - superjasny standard do bezlusterkowców, ale bez autofokusa
Mamy kolejny jasny obiektyw od firmy 7Artisans. Pełnoklatkowy 50 mm f/1.05 do bezlusterkowców jest już dostępny w przedsprzedaży na czterech mocowaniach.
7
0
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canon RF 50 mm f/1.8 STM - nadchodzi pierwszy tani obiektyw do EOS R
Canonowską lustrzankową 50-tkę, określaną często mianem „plastik-fantastik” znają chyba wszyscy. Teraz wreszcie konstrukcja zawitać ma także do bezlusterkowego systemu...
23
2
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Yongnuo YN 35 mm f/2 FE DF DSM - tani obiektyw 35 mm z autofokusem do Sony E
Lustrzankowa wersja obiektywu Yongnuo YN 35 mm f/2 była jednym z najgorszych szkieł, jakie przyszło nam testować. Wersja do bezlusterkowców Sony otrzymuje nowy układ...
7
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)