Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS - uniwersalny zoom do aparatów z matrycą APS-C

0
Maciej Luśtyk
5 Styczeń 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Sony wita nowy rok premierą uniwersalnego obiektywu zoom, który zainteresuje użytkowników aparatów Sony NEX i modeli A6000 czy A6500. Oprócz praktycznego zakresu ogniskowych, szkło charakteryzować ma się dobrą optyką i oferuje system optycznej stabilizacji obrazu.

Nowy, dedykowany aparatom z matrycą APS-C obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS oferuje ekwiwalent ogniskowych 27-202,5 mm, co czyni go wyjątkowo uniwersalnym narzędziem, które poradzi sobie zarówno w przypadku reportażu i szerokich scen, jak i w sytuacjach, w których musimy skorzystać z większego przybliżenia.

Na jego układ optyczny składa się 16 elementów w 12 grupach, w tym jedna soczewka asferyczna oraz dwie wykonane ze szkła o obniżonym współczynniku dyspersji, które według producenta świetnie radzić mają sobie z aberracjami i oferować nieprzeciętną ostrość w całym zakresie ogniskowych. Konstrukcja oferuję 7-listkową przysłonę, a minimalna odległość ostrzenia wynosząca 45 cm, nawet mimo niezbyt dużej jasności szkła pozwolić ma nam na uzyskanie plastycznego rozmycia nieostrości w przypadku wykonywania zbliżeń.

Za współpracę z systemem automatycznego ostrzenia odpowiada szybki i cichy silnik liniowy AF, który bardzo dobrze radzić ma sobie w przypadku trybu seryjnego aparatów Sony i sprawdzić się także podczas filmowania.

Nowe szkło oferuje także względnie kompaktowe gabaryty. Waży jedyne 325 g przy rozmiarach 67,2 x 88 mm. Na obiektyw nakręcimy filtry o średnicy 55 mm.

Cena i dostępność

Obiektyw Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS zadebiutuje na rynku w lutym 2018 roku, w cenie 599 dolarów. Polskiej ceny na razie nie znamy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem sony.pl.

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina ATX-i 100 mm f/2.8 1:1 Macro - niedrogi obiektyw makro nowej generacji do lustrzanek
Tokina nie zalewa nas premierami tak, jak inni producenci, ale nowy obiektyw na pewno zwróci uwagę zarówno miłośników makro, jak i portrecistów.
3
0
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Meyer Optik Görlitz wraca na rynek z trzema odświeżonymi obiektywami
Po długich finansowych perypetiach Meyer Optik Görlitz wznawia działalność pod nowym kierownictwem i prezentuje trzy nowe, a raczej lekko odświeżone obiektywy, które...
12
1
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Panasonic Lumix S Pro 16-35 mm f/4 - niewielkie rozmiary, wzorowa optyka i... wysoka cena
Nowy kompaktowy szerokokątny zoom do systemu L-Mount ma być propozycją, która spodoba się zwłaszcza fotografom krajobrazu i niektórym reportażystom. Szkło ma być też...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)