Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

MoMo Soft Focus - bajkowy obrazek dla każdego

5

Autor: Michał Chrzanowski

3 Czerwiec 2016
Artykuł na: 4-5 minut

Jeżeli lubicie niekonwencjonalną plastykę obrazu, gdzie ostrość nie odgrywa kluczowej roli, to mamy dobrą wiadomość. Firma Yasuhara zaprezentowała obiektyw MoMo Soft Focus, który wyróżnia się bardzo miękkim rozmyciem.

Inspiracją do stworzenia obiektywu MoMo Soft Focus była legendarna już konstrukcja - Kodak Vest Pocket. Jej cechą charakterystyczną była niepowtarzalna plastyka obrazu.

MoMo to wyjątkowe szkło, dzięki któremu będziemy w stanie uchwycić rozmyte, bardzo miękkie i niemal bajkowe zdjęcia. Przeprojektowaliśmy historyczny obiektyw w ten sposób, by dostarczał ciekawych efektów i był kompatybilny ze współczesnymi aparatami - powiedzieli przedstawiciele firmy Yasuhara, producenta MoMo Soft Focus.

 

Jak zapewniają konstruktorzy, obiektyw ma być dostępny w dwóch wersjach - z ogniskową 28 i 43 mm. W obu modelach ustawimy przysłonę w zakresie f/6.4-f/16, dzięki czemu będziemy w stanie kontrolować poziom rozmycia obrazu. Układ optyczny nie należy do skomplikowanych - składa się z dwóch soczewek połączonych w jedną grupę. Do frontu obiektywu przymocujemy filtr o średnicy 37 mm.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii wykonanych obiektywem MoMo Soft Focus.

Jeżeli ktoś chciałby mieć na własność MoMo Soft Focus to jest on dostępny w serwisie Kickstarter w cenie około $150. Obiektyw jest kompatybilny z mocowaniem Canon, Nikon, Sony E oraz Mikro 4/3. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.yasuhara.eu.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Irix 45 mm f/1.4 GFX Dragonfly - jasny, niedrogi szeroki kąt do aparatów średnioformatowych Fujifilm
Najnowszy manualny obiektyw Irix powinien znaleźć się na celowniku wszystkich zainteresowanych aparatami Fujifilm GFX. To najjaśniejszy odpowiednik obiektywu 35 mm w...
9
0
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Superjasny obiektyw Irix do Fujifilm GFX jeszcze w tym miesiącu
Irix wypuścił kolejną zapowiedź swojego pierwszego obiektywu do średnioformatowego systemy GFX. Wygląda na to, że producent chce zawojować ten segment jasnością...
0
0
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Samyang 14 mm T3.1 MK2 VDSLR - ultraszeroki kąt dołącza do rodziny niedrogich filmowych stałek
Latem producent zaktualizował linię budżetowych obiektywów kinematograficznych VDSLR. Teraz uzupełnia ją model...
2
0