Tokina AT-X 24-70 mm f/2,8 PRO FX trafi do sprzedaży 24 lipca

0
Maciej Luśtyk
22 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W maju polski dystrybutor marki Tokina informował, że obiektyw Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX trafi do sprzedaży jeszcze w czerwcu. Nastąpiło jednak opóźnienie. Według informacji producenta szkło trafi do sprzedaży na rynek azjatycki i amerykański już w najbliższy czwartek, 24 lipca 2015 roku. W Polsce zobaczymy je dopiero pod koniec września.
Obiektyw Tokina AT-X 24-70 mm f/2.8 PRO FX jest najnowszym szkłem z rodziny pełnoklatkowych obiektywów ATX PRO. Jego układ optyczny został zbudowany z 15 elementów w 11 grupach i wykorzystano w nim trzy soczewki asferyczne oraz 3 elementy ze szkła SD, co zminimalizuje występowanie aberracji i umożliwi uzyskanie lepszej jakości obrazu. Model został wyposażony w cichy napęd AF i wygodny mechanizmOne-touch Focus Clutch, który pozwala na szybką zmianę trybu z AF na MF. Kąty widzenia obiektywu mieszczą się w zakresie 84.20° -34.49°, a minimalna odległość ostrzenia wynosi 38 cm. Wymiary obiektywu to 89,6 × 107,5mm, zaś jego waga wynosi 1000 g.
Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Według informacji udostępnionych przez japoński oddział firmy, obiektyw z mocowaniem do aparatów Canon trafi do sprzedaży na rynku azjatyckim i amerykańskim w najbliższy czwartek, 24 lipca 2015 roku. Na naszym rynku obiektyw pojawi się pod koniec września. Nie wiemy jeszcze w jakiej cenie będzie oferowany. Na zagranicznych portalach w ofercie przedsprzedażowej zapłacimy za niego $999.

Więcej informacji o obiektywie znajdziecie na stronie tokinalens.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)