Voigtlander Ultron 35 mm f/1,7 w sprzedaży od sierpnia

0
Maciej Luśtyk
20 Lipiec 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
W sierpniu do sprzedaży trafi zaprezentowany podczas zeszłorocznych targów Photokina obiektyw Voigtlander Ultron 35 mm f/1.7. Mimo dużej jasności, obiektyw według producenta oferuje bardzo ostry i kontrastowy obraz. Dodatkowo soczewki zostały pokryte powłokami antyrefleksyjnymi.
Układ optyczny obiektywu Voigtlander Ultron 35 mm f/1,7 składa się z 9 soczewek w 7 grupach. Według producenta aberracja chromatyczna i odblaski zostały zredukowane do minimum, co pozwoli uzyskać zdjęcia świetnie wyglądające nawet w bardzo dużych powiększeniach. Pole widzenia obiektywu przy ogniskowej 35 mm wynosu 62°. Szkło wyposażono w 10-litkową przysłonę, co w połączeniu ze światłem f/1,7 pozwoli na uzyskanie miękkiego, plastycznego i okrągłego bokeh. Ostrzyć będziemy mogli z minimalnej odłegłości 50 cm.
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Wymiary nowego Voigtlandera to 53 x 50,6 mm przy wadze 230-238 g (w zależności od wersji kolorystycznej. Szkło wyposażono w gwint filtra o średnicy 46 mm. Obiektyw będzie oferowany z mocowaniem Leica M (Voigtlander VM) i trafi na sklepowe półki w sierpniu w dwóch wariantach, czarnym i srebrnym. Nie znamy jeszcze ceny obiektywu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie foxfoto.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
SLR Magic Micro Prime 21 mm T1.6 i 50 mm T1.4 - filmowe stałki do Mikro Cztery Trzecie
Producent niedrogich obiektywów filmowych wprowadził do swojej oferty dwa nowe jasne modele kierowane do użytkowników systemu M43.
1
0
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Sirui 50 mm f/1.8 1.33x - czy nadchodzi era tanich obiektywów anamorficznych?
Obiektywy anamorficzne to droga zabawa nawet jak na standardy profesjonalnych produkcji wideo. Być może jednak jesteśmy w przeddzień prawdziwej rewolucji.
12
0
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na horyzoncie
Sony FE C 16-35 mm T3.1 G - szerokokątny obiektyw filmowy z AF i silnikiem zoom. Dwa kolejne na...
Wygląda na to, że Sony szykuje dla filmowców nową serię obiektywów zoom, które sprawić mają, źe uzyskanie pożądanych efektów stanie się znacznie łatwiejsze niż...
6
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)