Nikon 1 Nikkor 18,5 mm f/1.8

Autor: Michał Dąbrowski

13 Wrzesień 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Kolejną dzisiejszą premierą Nikona jest obiektyw do systemu 1 - Nikon 1 Nikkor 18,5 mm f/1.8. Stałoogniskowe szkło to ekiwalent standardu dla małego obrazka. Jest to też najszybszy obiektyw dla formatu CX. Do budowy użyto m.in soczewki asferycznej.

Nikon 1 Nikkor 18,5 mm f/1.8 to szybki, standardowy obiektyw do systemu Nikon 1. Ogniskowa w przeliczeniu dla małego obrazka wynosi 50 mm. Konstrukcja to 8 elementów w 6 grupach, w tym jedna soczewka asferyczna. Na obudowie nie ma ani pokrętła przysłon, ani skali odległości, ale m.in. dzięki temu waży on jedynie nieco ponad 70g.

Nowy obiektyw sprzedawany będzie z przednią i tylną pokrywką. Dostępne będą wersje kolorystyczne: biała, czarna i srebrna. Sugerowane ceny detaliczne to 219 dolarów / 179 funtów szterlingów.

NazwaNikon 1 Nikkor 18,5 mm
Typobiektyw systemowy stałoogniskowy
Konstrukcja8 elementów w 6 grupach
Autofokustak
Ogniskowa18,5 mm - ekwiwalent 50 mm dla małego obrazka
Otwór maksymalnyf/1.8
Mocowanief/1.8 - f/11
Powiększenie2,7x
Waga72 g
Uwagidostępny w kolorach: czarnym, białym i srebrnnym

Informacja prasowa

Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek obiektywu 1 NIKKOR 18,5mm f/1,8. Ten stałoogniskowy jasny obiektyw formatu CX uzupełnia system Nikon 1, dając użytkownikom nowe możliwości fotograficzne. Duży otwór względny obiektywu zapewnia ładne rozmycie tła w portretach i łatwość fotografowania przy słabym oświetleniu.
Szczegóły
Jordi Brinkman, menedżer produktu firmy Nikon Europe zajmujący się kompaktowym systemem fotograficznym Nikon 1, powiedział: "Nikon 1 to obecnie najlepiej sprzedający się w tej kategorii system w Europie, a niewielkie rozmiary obiektywów 1 NIKKOR to kluczowy czynnik decydujący o jego zaletach: poręczności, wszechstronności i szybkości bez uszczerbku na jakości. Najszybszy wśród całej gamy obiektyw 1 NIKKOR 18,5mm f/1,8 umożliwia wykonywanie doskonałych zdjęć przy słabym świetle i uzyskanie pięknego efektu bokeh: to świetne uzupełnienie możliwości systemu Nikon 1".

Gama 1 NIKKOR

Obiektywy 1 NIKKOR opracowywane są z myślą o osobach prowadzących aktywny styl życia, dlatego umożliwiają fotografowanie różnych rodzajów scen. Dodatkowo każdy obiektyw jest zoptymalizowany pod kątem nagrywania filmów. Ich niewielkie rozmiary w połączeniu z poręcznością, wszechstronnością i szybkością aparatów Nikon 1 zdecydowanie wyróżniają ten system wśród konkurentów. Nowy obiektyw 1 NIKKOR 18,5mm f/1,8, pozwala robić bardzo dobre zdjęcia w trudnych warunkach oświetleniowych nawet przy niskiej czułości ISO, a także portrety z efektownie rozmytym tłem.

Szybki i jasny

Imponujące połączenie ogniskowej o długości 18,5 mm i dużego otworu względnego sprawia, że nowy obiektyw świetnie sprawdza się w trudnym oświetleniu i w fotografii portretowej. Ogniskowa o stałej długości 18,5 mm zapewnia kąt obrazowania odpowiadający ogniskowej ok. 50 mm w formacie 35 mm.

Soczewki wysokiej jakości

Soczewki wykonane z wysokiej jakości szkła sprawiają, że obiektyw ten zapewnia doskonałą ostrość nawet przy maksymalnym otwarciu przysłony. Soczewka asferyczna gwarantują wspaniałą rozdzielczość i świetny kontrast, a sprawnie działający mechanizm przysłony pozwala z łatwością zmieniać ostrość tła niezależnie od tego, czy użytkownik robi zdjęcia czy filmy.

Szyk i styl

Lekki i poręczny obiektyw 1 NIKKOR jest dostępny w wersji srebrnej, lśniąco-czarnej i białej. Do opcjonalnych akcesoriów należą miękki futerał CL-N101 i osłona z mocowaniem bagnetowym HB-N104, która pozwala zmniejszyć ilość światła docierającą do wizjera i zminimalizować odblaski, zapewniając lepszy kontrast i naturalne nasycenie barw.

Obiektyw jest dostarczany z przednią i tylną pokrywką.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang Lens Station gratis przy zakupie obiektywów do Sony E
Samyang rusza z nową promocją, w ramach której do każdego obiektywu Samyang AF z mocowaniem Sony E otrzymamy gratis stacje do kalibracji i aktualizacji firmware’u...
25
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Pergear 60 mm f/2.8 Ultra-Macro - dwukrotne powiększenie dla bezlusterkowców APS-C
Niedrogi obiektyw makro wprowadziła do sprzedaży firma Pergear. Charakteryzuje się aż 2-krotnym odwzorowaniem obrazu i przeznaczony jest do aparatów z matrycami APS-C i Micro 4/3.
7
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do bezlusterkowców APS-C. Po raz pierwszy też do Fujifilm X
Tamron 18-300 mm f/3.5-6.3 Di III-A2 VC VXD - nadchodzi najbardziej uniwersalny zoom do...
Wreszcie się doczekaliśmy. Tamron zapowiada nowy obiektyw APS-C z popularnej serii bezlusterkowych zoomów, który oprócz wariantu do aparatów Sony E, po raz pierwszy...
8
Powiązane artykuły