Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM

0
Marcin Falana
15 Czerwiec 2012
Artykuł na: 4-5 minut
Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM to uniwersalny superzoom dedykowany do lustrzanek z matrycą w rozmiarze APS-C. Poza uniwersalnym zakresem ogniskowych i światłem f/3.5-6.5 najnowsza Sigma charakteryzuje się trybem makro. Obiektyw będzie dostępny od sierpnia z mocowaniem Nikona i Canona, w późniejszym terminie z mocowaniem Sony i Pentax.
Sigma zaprezentowała nowy obiektyw superzoom do lustrzanek z matrycą APS-C. Sigma18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM to uniwersalny obiektyw nie tylko za sprawą ogniskowej, daje także do dyspozycji użytkownika przyzwoite makro przy najbliższej odległości ogniskowania 35 mm.
Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC MACRO OS HSM

Poza tym najnowsza Sigma jest wyposażona w stabilizację obrazu, która wg. producenta pozwala wydłużyć ekspozycję nawet o 4 EV. Oferuje także ultradźwiękowy, cichy i szybki napęd autofokusa HSM.

W konstrukcji optycznej wykorzystano soczewki SLD (Special Low Dispersion), natomiast o bliki mają zadbać powłoki antyrefleksyjne Super Multi-Layer Coating. Obudowa została wykonana z nowego kompozytu Thermally Stable Composite - Termicznie Stabilny Kompozyt (TSC), który jest odporny na działanie ekstremalnych temperatur.

Obiektyw Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM będzie kosztował 2390 zł. Obiektywy z mocowaniem Canona i Nikona, będą dostępne od sierpnia 2012 r. w salonach Sigma ProCentrum. Z mocowaniem Sony i Pentax w późniejszym terminie.

Informacja prasowa:

Obiektyw Sigma18-250mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM już od sierpnia dostępny na polskim rynku!

Z przyjemnością informujemy, że oferta japońskiej marki Sigma zostanie rozszerzona o nowy obiektyw Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC MACRO OS HSM. Jest to kompaktowy, wysokiej jakości obiektyw o dużym przybliżeniu, zaprojektowany specjalnie do lustrzanek cyfrowych z niepełną klatką APS-C.

Dzięki rewolucyjnej optyce oraz nowej konstrukcji obiektyw Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM posiada kompaktowe wymiary oraz minimalną odległość ogniskowania 35mm. Nowy materiał TSC (Termicznie Stabilny Kompozyt) utrzymuje swoją strukturę i ma niewielką kurczliwość szczególnie w różnych temperaturach. Jest to wygodne zwłaszcza, gdy chcemy ograniczyć swój sprzęt do minimum, a jednocześnie być przygotowanym na wszystkie możliwości i sytuacje, np. w podróży. Obiektyw Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM świetnie sprawdzi się również w fotografii makro. Unikalny system wydajnej Optycznej Stabilizacji (OS) oferuje skuteczną korektę drgań o około 4 kroki EV, co pozwala zrekompensować drgania obiektywu podczas fotografowania.

Specjalne soczewki SLD (Special Low Dispersion) oferują doskonałą korekcję aberracji chromatycznej, z kolei ich pokrycie warstwami antyrefleksyjnymi Super Multi-Layer Coating zmniejsza flary i biki, tak aby zapewnić krystaliczną czystość zdjęć nawet przy pracy pod światło. Dołączona do zestawu osłona przeciwsłoneczna może być używana do blokowania niechcianego światła, a dodatkowo zapobiegać odbiciom promieni. Silnik ultradźwiękowy HSM zapewnia szybkie i ciche automatyczne ustawianie ostrości.

Obiektyw Sigma 18-250mm F3.5-6.3 DC OS HSM z mocowaniem Canon i Nikon, będzie dostępny od sierpnia 2012 r. w salonach Sigma ProCentrum. Z mocowaniem Sony i Pentax będzie dostępny w późniejszym terminie. Sugerowana cena detaliczna to 2 390 zł.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix Cine 45 mm T1.5 - lekki filmowy standard bez zniekształceń
Irix rozszerza linię obiektywów filmowych o model 45 mm T1.5, który zapewniać ma wysoką jakość optyczną i wygodnie zaprojektowany tubus.
3
0
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Laowa 17 mm f/1.8 MFT - dla takich obiektywów istnieje system Mikro Cztery Trzecie
Chiński producent zdecydował się na odświeżenie swojego kompaktowego klasyka, który ze względu na swoje rozmiary i parametry może być idealnym obiektywem spacerowym dla miłośników manualnych...
0
0
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Tokina ATX-i 11-16mm F2.8 CF - popularny szeroki kąt do lustrzanek APS-C odświeżony
Coraz mniej optycznych premier na lustrzanki o mniejszych matrycach? Tokina zdaje się tej tezie zaprzeczać, ale trochę trudno nazwać obiektyw zaprezentowany dla aparatów Nikon F i Canon EF-S...
13
1