Voigtlander Color-Skopar 28 mm f/2,8 SL II

Firma Cosina zapowiedziała, że w sierpniu tego roku wprowadzi do sprzedaży obiektyw Voigtlander Color-Skopar o ogniskowej 28 milimetrów i świetle f/2,8. To konstrukcja typu "pancake" mierząca zaledwie dwa i pół centymetra grubości.

Cosina zapowiedziała nowy manualny obiektyw stałoogniskowy Voigtlander Color-Skopar 28 mm f/2,8 SL II. Jego konstrukcja optyczna to 7 elementów ułożonych w 6 grup. Obiektyw będzie miał wbudowane styki i procesor, dzięki czemu przekaże do korpusu informacje o wszystkich parametrach. Nowy Voigtlander trafi do sklepów w sierpniu. Będzie dostępny w wersji z bagnetem Nikon F bądź Canon EF. Więcej informacji na jego temat można znaleźć w specyfikacji technicznej:

NazwaVoigtlander Color-Skopar 28 mm f/2,8 SL II
Typobiektyw szerokokątny
Konstrukcja7 soczewek w 6 grupach
Stabilizacja obrazubrak
Autofokusbrak
Ogniskowa28 mm
Otwór maksymalnyf/2,8
Dystans min.0,22 m
Kąt74,8 stopni
Przesłona9 listków
MocowanieNikon F, Canon EF
Powiększenie1:5
Filtr52 mm
Wymiary63,6 x dł. 24,5 mm (wersja Nikon F)
Waga180 gramów
Artykuł na FotopolisVoigtlander Color-Skopar 28 mm f/2,8 SL II
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0