Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania

0

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Sierpień 2020
Artykuł na: 4-5 minut

DJI zaprezentowało najnowszy gimbal Osmo Mobile 4, z serii przeznaczonej do smartfonów. Oprócz usprawnionego systemu śledzenia, główną nowością jest tu magnetyczny system mocowania, który przyspieszy i ułatwi korzystanie ze stabilizatora.

Najnowszy gimbal DJI OM 4 (Osmo Mobile 4) to już czwarta generacja smartfonowego gimbala chińskiego producenta. Choć pozornie nie prowadza rewolucyjnych nowości względem poprzednika, dla niektórych użytkowników rewolucją może okazać się nowy system mocowania, oparty o magnes. Dzięki temu zmniejszają się fizyczne rozmiary gimbala, a cały proces podpinania smartfona staje się wygodniejszy.

Nowy system mocowania możesz na stałe podpiąć do smartfona

W zestawie otrzymujemy dwa magnetyczne moduły: jeden wyposażony w rozciągany uchwyt, drugi mniejszy, w formie naklejki, z możliwością przymocowania na stałe do obudowy smartfona. W ten sposób wystarczy jedynie przyłożyć smartfona do ramienia stabilizatora, by z miejsca rozpocząć pracę.

Jeśli zaś chodzi o same możliwości, otrzymujemy standardowe tryby Pan, Follow i Lock, tryb Selfie, możliwość szybkiego przełączenia się między trybem pionowym a poziomym, a także szereg trybów specjalnych, które są już dziś niemal pozycja obowiązkową. Mamy więc tryb Dynamic Zoom (dolly zoom), Spin Mode (tryb incepcji), czy też możliwość tworzenia różnego rodzaju panoram i filmów poklatkowych.

Oprócz tego, producent obiecuje usprawniony system stabilizacji, doskonalszy system śledzenia obiektów (Active Track 3) oraz nowy sensor ułatwiający filmowanie w pozycji obniżonej, gdy uchwyt gimbala ułożony jest poziomo względem ziemi.

Ponadto gimbal oferuje system sterowania gestami, własną aplikację mobilną z wygodnym edytorem, który pozwoli szybko zmontować filmiki, a także możliwość zasilania smartfona przez kabel USB.

Cena i dostępność

DJI OM 4 debiutuje w cenie 149 dolarów. W Polsce zapłacimy za niego około 700 zł. To dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że niektóre konkurencyjne modele kupimy niemal 2 razy taniej, ale jeśli rzeczywiście gimbal okaże się tak wygodny, jak twierdzi producent, pewnie nie będzie to problemem dla kupujących.

W zestawie z OM 4 znajdziemy także statyw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
iPhone 12 Pro i 12 Pro Max - dużo większa, stabilizowana matryca, 10-bitowe wideo i format PRO RAW
12 generacja smartfonów apple wprowadza sporo zmian - stylistycznie wraca do korzeni, ale pod względem możliwości, również fotograficznych, wybiega śmiało...
5
2
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też wsparciem dla twojego aparatu
Sony Xperia 5 II - 4K HDR 120 kl./s i zaawansowany tryb filmowy. Nowy smartfon będzie też...
Sony pokazało kolejną generacją modelu Xperia 5 - czyli reprezentanta średniej wyższej półki cenowej. Pod względem możliwości fotograficznych wiele dzieli z flagową...
5
11
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid Hi-Print - kieszonkowa drukarka do smartfona
Polaroid prezentuje kolejną przenośną drukarkę, która łączyć ma świat cyfry z fotografią natychmiastową.
25
1
Powiązane artykuły