DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

DJI zaprezentowało najnowszy gimbal Osmo Mobile 4, z serii przeznaczonej do smartfonów. Oprócz usprawnionego systemu śledzenia, główną nowością jest tu magnetyczny system mocowania, który przyspieszy i ułatwi korzystanie ze stabilizatora.

Najnowszy gimbal DJI OM 4 (Osmo Mobile 4) to już czwarta generacja smartfonowego gimbala chińskiego producenta. Choć pozornie nie prowadza rewolucyjnych nowości względem poprzednika, dla niektórych użytkowników rewolucją może okazać się nowy system mocowania, oparty o magnes. Dzięki temu zmniejszają się fizyczne rozmiary gimbala, a cały proces podpinania smartfona staje się wygodniejszy.

Nowy system mocowania możesz na stałe podpiąć do smartfona

W zestawie otrzymujemy dwa magnetyczne moduły: jeden wyposażony w rozciągany uchwyt, drugi mniejszy, w formie naklejki, z możliwością przymocowania na stałe do obudowy smartfona. W ten sposób wystarczy jedynie przyłożyć smartfona do ramienia stabilizatora, by z miejsca rozpocząć pracę.

Jeśli zaś chodzi o same możliwości, otrzymujemy standardowe tryby Pan, Follow i Lock, tryb Selfie, możliwość szybkiego przełączenia się między trybem pionowym a poziomym, a także szereg trybów specjalnych, które są już dziś niemal pozycja obowiązkową. Mamy więc tryb Dynamic Zoom (dolly zoom), Spin Mode (tryb incepcji), czy też możliwość tworzenia różnego rodzaju panoram i filmów poklatkowych.

Oprócz tego, producent obiecuje usprawniony system stabilizacji, doskonalszy system śledzenia obiektów (Active Track 3) oraz nowy sensor ułatwiający filmowanie w pozycji obniżonej, gdy uchwyt gimbala ułożony jest poziomo względem ziemi.

Ponadto gimbal oferuje system sterowania gestami, własną aplikację mobilną z wygodnym edytorem, który pozwoli szybko zmontować filmiki, a także możliwość zasilania smartfona przez kabel USB.

Cena i dostępność

DJI OM 4 debiutuje w cenie 149 dolarów. W Polsce zapłacimy za niego około 700 zł. To dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że niektóre konkurencyjne modele kupimy niemal 2 razy taniej, ale jeśli rzeczywiście gimbal okaże się tak wygodny, jak twierdzi producent, pewnie nie będzie to problemem dla kupujących.

W zestawie z OM 4 znajdziemy także statyw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
iPhone 15, iPhone 15 Pro i Pro Max - nowa matryca, pierwsze długie tele i mała rewolucja w filmowaniu
iPhone 15, iPhone 15 Pro i Pro Max - nowa matryca, pierwsze długie tele i mała rewolucja w...
Apple zaprezentowało najnowsze modele iPhone’ów. Dużą aktualizację otrzymały aparaty, które oprócz nowej, większej matrycy oferują m.in. znacznie usprawniony tryb portretowy,...
8
Oppo Reno 10 i Reno 10 Pro 5G - przystępna cena, zaawansowane aparaty i specjalny układ do zdjęć portretowych
Oppo Reno 10 i Reno 10 Pro 5G - przystępna cena, zaawansowane aparaty i specjalny układ do zdjęć...
Na polskim rynku debiutują nowe modele z serii Oppo Reno. Najnowsze smartfony wyróżnia obiektyw krótki teleobiektyw 47 mm i System Portrait Expert Engine, który zadba o to, by zdjęcia...
14
Xperia 1 V - czyżby Sony właśnie pozamiatało rynek fotograficznych flagowców?
Xperia 1 V - czyżby Sony właśnie pozamiatało rynek fotograficznych flagowców?
Najnowszy flagowiec Sony to jeden z najlepiej przygotowanych smartfonów do wykonywania zdjęć i filmowania. Jako pierwszy na świecie wykorzystuje matrycę z...
36
Powiązane artykuły