DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

DJI zaprezentowało najnowszy gimbal Osmo Mobile 4, z serii przeznaczonej do smartfonów. Oprócz usprawnionego systemu śledzenia, główną nowością jest tu magnetyczny system mocowania, który przyspieszy i ułatwi korzystanie ze stabilizatora.

Najnowszy gimbal DJI OM 4 (Osmo Mobile 4) to już czwarta generacja smartfonowego gimbala chińskiego producenta. Choć pozornie nie prowadza rewolucyjnych nowości względem poprzednika, dla niektórych użytkowników rewolucją może okazać się nowy system mocowania, oparty o magnes. Dzięki temu zmniejszają się fizyczne rozmiary gimbala, a cały proces podpinania smartfona staje się wygodniejszy.

Nowy system mocowania możesz na stałe podpiąć do smartfona

W zestawie otrzymujemy dwa magnetyczne moduły: jeden wyposażony w rozciągany uchwyt, drugi mniejszy, w formie naklejki, z możliwością przymocowania na stałe do obudowy smartfona. W ten sposób wystarczy jedynie przyłożyć smartfona do ramienia stabilizatora, by z miejsca rozpocząć pracę.

Jeśli zaś chodzi o same możliwości, otrzymujemy standardowe tryby Pan, Follow i Lock, tryb Selfie, możliwość szybkiego przełączenia się między trybem pionowym a poziomym, a także szereg trybów specjalnych, które są już dziś niemal pozycja obowiązkową. Mamy więc tryb Dynamic Zoom (dolly zoom), Spin Mode (tryb incepcji), czy też możliwość tworzenia różnego rodzaju panoram i filmów poklatkowych.

Oprócz tego, producent obiecuje usprawniony system stabilizacji, doskonalszy system śledzenia obiektów (Active Track 3) oraz nowy sensor ułatwiający filmowanie w pozycji obniżonej, gdy uchwyt gimbala ułożony jest poziomo względem ziemi.

Ponadto gimbal oferuje system sterowania gestami, własną aplikację mobilną z wygodnym edytorem, który pozwoli szybko zmontować filmiki, a także możliwość zasilania smartfona przez kabel USB.

Cena i dostępność

DJI OM 4 debiutuje w cenie 149 dolarów. W Polsce zapłacimy za niego około 700 zł. To dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że niektóre konkurencyjne modele kupimy niemal 2 razy taniej, ale jeśli rzeczywiście gimbal okaże się tak wygodny, jak twierdzi producent, pewnie nie będzie to problemem dla kupujących.

W zestawie z OM 4 znajdziemy także statyw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony Xperia 1 VI - czy to najbardziej uniwersalny aparat w smartfonie?
Sony prezentuje kolejną generację swojego flagowego smartfona. Xperia 1 VI nie prowadza rewolucji, ale rozbudowuje konstrukcje o jeszcze większa funkcjonalność aparatu i naprawia błędy...
6
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to jeszcze smartfon?
Xiaomi 14 Ultra - 4 aparaty 50 Mp, profesjonalny tryb wideo i sztuczna inteligencja. Czy to...
Xiaomi zaprezentowało najnowszego flagowego smartfona. Model 14 Ultra obiecuje najlepsze do tej pory możliwości fotograficzne na rynku mobile i podpiera to imponującą specyfikacją. Z...
13
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla producentów
Google inwestuje w startup, który odmienić ma fotografię mobilną - Glass AI jest już dostępne dla...
Software’owe sztuczki stosowane przez producentów smartfonów potrafią działać cuda. Ale nie zawsze takie, jakich pożądają użytkownicy. Glass Imaging wie jak sprawić, by smartfonowi...
6
Powiązane artykuły