DJI OM 4 - smartfonowy gimbal z magnetycznym systemem mocowania

0

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Sierpień 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

DJI zaprezentowało najnowszy gimbal Osmo Mobile 4, z serii przeznaczonej do smartfonów. Oprócz usprawnionego systemu śledzenia, główną nowością jest tu magnetyczny system mocowania, który przyspieszy i ułatwi korzystanie ze stabilizatora.

Najnowszy gimbal DJI OM 4 (Osmo Mobile 4) to już czwarta generacja smartfonowego gimbala chińskiego producenta. Choć pozornie nie prowadza rewolucyjnych nowości względem poprzednika, dla niektórych użytkowników rewolucją może okazać się nowy system mocowania, oparty o magnes. Dzięki temu zmniejszają się fizyczne rozmiary gimbala, a cały proces podpinania smartfona staje się wygodniejszy.

Nowy system mocowania możesz na stałe podpiąć do smartfona

W zestawie otrzymujemy dwa magnetyczne moduły: jeden wyposażony w rozciągany uchwyt, drugi mniejszy, w formie naklejki, z możliwością przymocowania na stałe do obudowy smartfona. W ten sposób wystarczy jedynie przyłożyć smartfona do ramienia stabilizatora, by z miejsca rozpocząć pracę.

Jeśli zaś chodzi o same możliwości, otrzymujemy standardowe tryby Pan, Follow i Lock, tryb Selfie, możliwość szybkiego przełączenia się między trybem pionowym a poziomym, a także szereg trybów specjalnych, które są już dziś niemal pozycja obowiązkową. Mamy więc tryb Dynamic Zoom (dolly zoom), Spin Mode (tryb incepcji), czy też możliwość tworzenia różnego rodzaju panoram i filmów poklatkowych.

Oprócz tego, producent obiecuje usprawniony system stabilizacji, doskonalszy system śledzenia obiektów (Active Track 3) oraz nowy sensor ułatwiający filmowanie w pozycji obniżonej, gdy uchwyt gimbala ułożony jest poziomo względem ziemi.

Ponadto gimbal oferuje system sterowania gestami, własną aplikację mobilną z wygodnym edytorem, który pozwoli szybko zmontować filmiki, a także możliwość zasilania smartfona przez kabel USB.

Cena i dostępność

DJI OM 4 debiutuje w cenie 149 dolarów. W Polsce zapłacimy za niego około 700 zł. To dosyć sporo, biorąc pod uwagę, że niektóre konkurencyjne modele kupimy niemal 2 razy taniej, ale jeśli rzeczywiście gimbal okaże się tak wygodny, jak twierdzi producent, pewnie nie będzie to problemem dla kupujących.

W zestawie z OM 4 znajdziemy także statyw.

Więcej informacji znajdziecie na stronie dji.com.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Leitz Phone 1 - Leica prezentuje swój pierwszy smartfon. Ma 1-calową matrycę
Leitz Phone 1 - Leica prezentuje swój pierwszy smartfon. Ma 1-calową matrycę
Leica to producent aparatów, który najmocniej zaznacza swoją obecną na rynku smartfonów. Po latach współpracy z Huaweiem, prezentuje wreszcie swój pierwszy własny...
0
1
Profoto Camera - nowa aplikacja do fotografowanie smartfonem z lampami błyskowymi
Profoto Camera - nowa aplikacja do fotografowanie smartfonem z lampami błyskowymi
Nową aplikację na smartfony prezentuje Profoto. Dzięki niej telefon w pełni współpracuje z głowicami błyskowymi Profoto i zapisuje zdjęcia w formacie RAW.
0
0
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już niebawem w każdym smartfonie
Nowa matryca Samsunga ma najmniejsze piksele na świecie - aparaty o wysokiej rozdzielczości już...
Sensor ISOCELL JN1 bije rekord rozmiaru pojedynczego piksela i obiecuje rewolucję na rynku mobilnych telefonów ze średniego i niższego segmentu.
0
0
Powiązane artykuły